Постанова № 25170482, 30.05.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.05.2012
Номер справи
2а-3947/12/0170/1
Номер документу
25170482
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 травня 2012 р. Справа №2а-3947/12/0170/1

м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Веретенникової Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» про стягнення 1528,90 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» про стягнення заборгованості по штрафним санкціям з податку на прибуток -код платежу 11021000 (р/р 31519969700002 в Державний бюджет, м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) у сумі 1528,90 гривень .

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.04.2012 було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.04.2012 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представники сторін не з'явились, повідомлені належним чином про місце, дату та час розгляду справу. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, в якому зазначено, що позовні вимоги підтримуються у повному обсязі в сумі 1528,90 гривень.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим є органом виконавчої влади та суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» являється юридичною особою, зареєстрованою 19.05.2008 року виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 03.10.2011 року, та довідкою Головного Управління статистики в АРК № 05.3-8.1/2547 від 05.10.2011р.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» взято на податковий облік в ДПІ у м. Сімферополі АР Крим , що підтверджується довідкой ДПІ в м. Сімферополь АР Крим № 35332/1298/29-0 від 20.05.2008р., а тому згідно із законодавством України, Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» зобов'язано сплачувати податки до Державного бюджету України, подавати встановлену законом звітність.

Таким чином, судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» є юридичною особою, яка зобов'язана виконувати обов'язки, покладені на неї законами у зв'язку зі здійсненням діяльності.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25 червня 1991 року N 1251-XII (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток в 2008-2009 р., надання податкової звітності були встановлені Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року N 3394 (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п.п. 11.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року №334/94 (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» зобов'язано щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з податку на прибуток.

Посадовими особами ДПІ у м. Сімферополі АР Крим проведено перевірку та складено акт перевірки № 21069/35515879/15-1 від 21.12.2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, згідно з яким встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин), а саме -неподання податкової декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2008 року -граничний строк подачі 22.12.2008 року, за 2008 рік -граничний строк подачі 09.02.2009 року, за 1 квартал 2009 року -граничний строк подачі 11.05.2009 року, за півріччя 2009 року - граничний строк подачі 10.08.2009 року, за 3 квартал 2009 року- граничний строк 09.11.2009 року, за 2009 рік- граничний строк- 09.02.2010 року, за 1 квартал 2010 року - граничний строк- 10.05.2010 року, за півріччя 2010 року- граничний строк - 09.08.2010 року, за 3 квартал 2010 року- граничний строк- 09.11.2010 року.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки ДПІ у м. Сімферополі АРК було складено та винесено податкове повідомлення-рішення від 07.02.2011 року № 0001031501/0, згідно з яким на відповідача накладено штрафні санкції в розмірі 1530,00 гривень.

Судом встановлено, що ДПІ у м. Сімфепрополі податкове повідомлення-рішення № 0001031501/0 від 07.02.2011 року було направлене відповідачу, про що свідчить копія конверту та поштового повідомлення.

Відповідачем частково погашено податкове зобов'язання в сумі 1,10 грн., що підтверджується довідкою про борг.

Порядок стягнення податкового боргу з 01.01.2011 р. передбачений Податковим Кодексом України.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки орган державної податкової служби виносить податкову вимогу.

Судом встановлено, що 09.03.2011 року ДПІ у м. Сімферополі була складена податкова вимога № 756 на суму податкового боргу відповідача в розмірі 1528,90 грн.

Податкова вимога була направлена відповідачу, про що свідчить копія конверту з поштовим повідомленням.

Судом встановлено, що залишок заборгованості з штрафних санкцій по податку на прибуток Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» складає 1528,75 гривень, який відповідачем станом на день розгляду справи не погашено, що підтверджується довідкою про стан розрахунків з бюджетом станом на 25.05.2012 року.

На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати відповідачем податкового боргу зі штрафних санкцій з податку на прибуток є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд зазначає, що відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Суд зазначає, що позивач звернувся з позовом про стягнення податкового боргу в сумі 1528,75 грн., а ні 1528,90 грн.

Приймаючи до уваги, що податковий борг у розмірі 1528,75 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачений, суд відповідно до п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи», податкового боргу зі штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 1528,75 гривень (на р/р 31519969700002 в Державний бюджет, м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026, код платежу 11021000).

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У зв'язку зі складністю справи судом 30 травня 2012 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 05 червня 2012 року постанова складена у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

2. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю «СЛК Нью Біо-Енерджи» (ЄДРПОУ 32085513, юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. К. Лібкнехта, буд. 29, кв. 5) податковий борг зі штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 1528,75 гривень (код платежу 11021000 (р/р 31519969700002 в Державний бюджет, м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) .

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Трещова О.Р.