ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 травня 2012 р. Справа №2а-5059/12/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання Зайцевої М.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість з єдиного податку з фізичних осіб - підприємців у сумі 928,44 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Сімферополі в АР Крим. Відповідно до заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, відповідач отримала свідоцтво платника єдиного податку. 16.11.2010 року ДПІ було проведено невиїзну планову документальну перевірку відповідача з питань своєчасності сплати єдиного податку, про що був складений акт № 17058/17-2 від 16.11.2010 року. Перевіркою було встановлено порушення п. 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року та ч. 2 п. 2 Порядку видання свідоцтва про сплату єдиного податку. На підставі вказаного акту ДПІ у м. Сімферополі було винесено податкове повідомлення-рішення № 0082201702/0 від 07.12.2010 року, яким до відповідача застосовано штрафні санкції на суму 929,24 грн. У добровільному порядку вказана сума відповідачем була сплачена лише частково на суму 0,80 грн., у зв'язку з чим ДПІ у м. Сімферополі просить стягнути решту заборгованості у сумі 928,44 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутності.
Представник відповідача до залу судового засідання не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, причин своєї неявки суду не надав.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" № 3813 від 24.12.1993 року, головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Сімферополі в АР Крим як платник податків (а.с. 13), та являється платником єдиного податку, що підтверджується відповідною заявою та свідоцтвом (а.с. 10-11).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
16.11.2010 року ДПІ у м. Сімферополі було проведено невиїзну планову документальну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з питання своєчасності сплати єдиного податку за період 21.02.2010 року по 01.07.2010 року, за результатами якої був складений акт № 17058/17-2 від 16.11.2010 року (а.с. 16-17).
Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до пп. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закон України від 21.12.2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", який діяв на момент виникнення заборгованості, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
07.12.2010 року ДПІ у м. Сімферополі у відношенні ОСОБА_1 було винесено податкове повідомлення рішення № 0082201702/0, яким за порушення п. 2 Указу Президента України від 03.07.1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та ч. 2 п. 2 Порядку видання свідоцтва про сплату єдиного податку ДПІ було розраховано суму штрафної санкції за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання у сумі 1858,47 грн. на 452 календарних днів у розмірі 50% на суму 929,24 грн. (а.с. 20).
Податкове повідомлення-рішення від 07.12.2010 року на суму 929,24 грн. було отримано відповідачем особисто 15.12.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням (а.с. 19).
До матеріалів справи доданий розрахунок суми заборгованості відповідачки, згідно якого вона була частково погашена за рахунок переплати у сумі 0,80 грн., та складає 928,44 грн. (а.с. 3).
Відповідно до п. 6.2.1. ст. 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Так, 30.12.2010 року позивачем відповідачу було направлено податкову вимогу № 1/7015, яка не була отримана ФОП ОСОБА_1, про що було складено відповідний акт (а.с. 21, 21 оборот.).
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми заборгованості, відсутність підтверджень оскарження податкового повідомлення-рішення, вказана вимога є узгодженою.
Таким чином, на момент розгляду справи заборгованість відповідача по сплаті заборгованості зі штрафної санкції з єдиного податку з фізичних осіб - підприємців становить 928,44 грн., а отже заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) у дохід місцевого бюджету Центрального району м. Сімферополя (р/р 34211379700005 в Головному Управлінні Держказначейства в АРК м. Сімферополь, код ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026, код платежу 18050203) заборгованість в сумі 928 (дев'ятсот двадцять вісім) гривень 44 копійки.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя підпис Ю.С. Кононова