Копія
Справа № 2270/2425/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Підприємство Замкової виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Хмельницькій області (№58) до відділу державної виконавчої служби Ізяславського районного управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №31603658 від 07.03.2012 року, -
В С Т А Н О В И В :
Державне підприємство "Підприємство Замкової виправної колонії Управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Хмельницькій області (№58)" (далі - ДП ЗВК-58, позивач) звернулось в суд з позовом до відділу державної виконавчої служби Ізяславського районного управління юстиції про скасування постанови начальника відділу державної виконавчої служби Ізяславського районного управління юстиції Якимчука В.Г. про відкриття виконавчого провадження №31603658 від 07.03.2012 року. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 07.03.2012 року начальником відділу державної виконавчої служби Ізяславського районного управління юстиції Якимчуком В.Г. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №31603658 на підставі вимоги управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі №Ю-1 У від 07.02.2012 року про стягнення з ДП ЗВК-58 на користь УПФ України в Ізяславському районі 14786,65 грн.. Зазначену постанову ДП ЗВК-58 отримало 16.03.2012 року. Вказує на те, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм законодавства, а саме заборгованість позивача перед УПФ України в Ізяславському районі в сумі 14786,65 грн. вважається погашеною. Зазначає, що ухвалою господарського суду Хмельницької області від 11.07.2011 року по справі №13/5025/1230/11 за заявою об'єднаних кредиторів управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі та Ізяславської МДПІ порушено провадження у справі про банкрутство боржника - ДП ЗВК-58, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та відкрито процедуру розпорядження майном. Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника публіковано в газеті "Голос України" №173 від 17.09.2011 року. Ухвалою господарського суду Хмельницької області від 23.11.2011 року по справі №13/5025/1230/11 затверджено реєстр вимог кредиторів, ухвалою від 13.01.2012 року - затверджено мирову угоду укладену між сторонами 15.12.2011 року і провадження по справі припинено.
Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.05.2012 року залучено до участі в справі №2270/2425/12 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. 25.06.2012 року до суду від позивача надійшло клопотання (вх.№23905 від 25.06.2012 року) про розгляд справи без представника ДП ЗВК-58, зазначає, що позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. 14.05.2012 року до суду відповідач надіслав заперечення (вх.№17773 від 14.05.2012 року), у яких зазначає, що даний позов є безпідставним і задоволенню не підлягає. Вказує на те, що 05.03.2012 року на виконання у відділ державної виконавчої служби Ізяславського районного управління юстиції надійшла вимога №Ю-1/У, видана 07.02.2012 року управлінням Пенсійного фонду України в Ізяславському районі про стягнення з Державного підприємства "Замкова виправна колонія №58" на користь УПФ України в Ізяславському районі 140786,65 грн. недоїмки зі сплати єдиного внеску. Згідно ч.1 ст.25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим вказаним законом, і пред'явлений до відповідного органу державної виконавчої служби. Оскільки вказані вимоги були дотримані повністю, державним виконавцем 07.03.2012 року винесена постанова про відкриття виконавчого провадження. Звертає увагу на те, що будь-які інші документи, винесені державним виконавцем, в матеріалах відсутні. В поданих запереченнях просить адміністративну справу №2270/2425/12 розглядати без участі представника відповідача.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі (далі - УПФ України в Ізяславському районі) в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. 26.06.2012 року до суду подано пояснення (вх.№24137 від 26.06.12р.), відповідно до яких вказує, що 13.01.2012 року за №13/5025/1230/11 господарським судом Хмельницької області було затверджено мирову угоду згідно якої розстрочено заборгованість по єдиному внеску 12204,89 грн. за період з 01.05.2011 року по 30.06.2011 року (розрахунки за березень-травень 2011 року). Починаючи з 01.07.2011 року станом на 01.02.2012 року позивач наростив заборгованість по єдиному внеску на суму 140786,65 грн. (розрахунки за червень-грудень 2011 року), як наслідок позивачу було виставлено вимогу №1 від 07.02.2012 року в сумі 140786,65 грн.. Зазначена сума боргу у вимозі охоплює період з 01.07.11р. по 01.02.2012р.. Оскільки в термін 10 днів в добровільному порядку борг зазначений у вимозі не був позивачем сплачений, 03.03.2012р. вимога була пред'явлена до відділу ДВС в Ізяславському районі для примусового виконання згідно п.4 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Звертає увагу, що державним виконавцем було допущено технічну помилку при винесенні постанови про відкриття виконавчого провадження, а саме невірно вказана сума заборгованості по єдиному внеску 14786,65 грн., а має бути зазначена сума 140786,65 грн.. Відповідно до поданої заяви від 26.06.2012 року №4464/07 просить суд провести розгляд справи без участі представника УПФ України в Ізяславському районі.
Згідно ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що позивач, відповідач, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, представник позивача, представник відповідача, представник третьої особи подали заяви про розгляд справи без їх участі, зважаючи на відсутність визначених ст.128 КАС України перешкод для розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити у повному обсязі із підстав, наведених нижче.
Державне підприємство "Підприємство Замкової виправної колонії управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Хмельницькій області (№58)" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 17.04.2000 року Ізяславською районною державною адміністрацією Хмельницької області, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №681246, довідкою відділу статистики в Ізяславському районі Головного управління статистики у Хмельницькій області з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) АБ №344455.
Судом встановлено, що УПФ України в Ізяславському районі виставлено позивачу вимогу №Ю-1 У від 07.02.2012 року на суму боргу по єдиному внеску що становить 140786,65 грн..
07.03.2012 року начальником відділу державної виконавчої служби Ізяславського районного управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №31603658, відповідно до якої відкрито виконавче провадження з примусового виконання вимоги №Ю-1 У від 07.02.2012 року виданої управлінням Пенсійного фонду України в Ізяславському районі про стягнення з Підприємства замкової виправної колонії №58 на користь управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі 14786,65 грн. та встановлено строк для добровільного виконання - до 13.03.2012 року включно. Дана постанова, разом із супровідним листом від 12.03.12р., надіслана для виконання та до відома ДП ЗВК-58, отримана позивачем 16.03.2012 року (вх.№854 від 16.03.12р.).
Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України "Про виконавче провадження" (далі - Закон).
Під виконавчим провадженням, в контексті статті 1 Закону розуміють сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в
межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу" (далі - державні виконавці) (ч.1, 2 ст.2 Закону).
Згідно ч.1 ст.6 Закону Державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ст.17 Закону примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Серед зазначеного переліку є рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу (п.8. ч.2 ст.17 Закону).
Вимога Управління Пенсійного фонду України у Ізяславському районі є рішенням органу державної влади.
Відповідно до ч.4 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464 вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики. У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Пунктом 5 ст.25 вищезазначеного Закону визначено, що вимога територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Згідно ч.2 ст.11 Закону державний виконавець, крім іншого здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом.
Згідно ч.1 ст.19 Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.
Відповідно ч.1, 2 ст.25 Закону державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач, прийнявши до примусового виконання вимогу УПФ України в Ізяславському районі № Ю-1 У від 07.02.2012 року діяв в межах повноважень та у спосіб, визначені законодавством, за наявності передбачених Законом України "Про виконавче провадження" підстав. Однак, зважаючи на те, що зазначена в постанові про відкриття виконавчого провадження №31603658 від 07.03.2012 року сума до стягнення 14786,65 грн., не відповідає сумі боргу визначеному у виконавчому документі - вимозі №Ю-1У від 07.02.2011 року, а саме - 140786,65 грн. суд приходить до висновку, що постанова про відкриття виконавчого провадження №31603658 від 07.03.2012 року підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов - задовольнити.
Скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 07.03.2012 року ВП №31603658.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк