ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/4789/2011
11 липня 2012 року 18год. 25хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Давидович Роман Олексійович,
відповідача: представники Бордюженко Михайло Михайлович, Татарин Василь Володимирович,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної фінансової інспекції у Рівненській області до Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ :
Контрольно-ревізійне управління в Рівненській області звернулось з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" про стягнення коштів у сумі 241870,00 гривень.
Усною ухвалою суду від 04.01. 2012 року відповідно до ст. 55 КАС України суд допустив заміну позивача її правонаступником, а саме: Контрольно-ревізійне управління в Рівненській області замінив на Державну фінансову інспекцію в Рівненській області.
Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами.
Контрольно-ревізійним відділом в Млинівському районі Контрольно-ревізійного управління в Рівненській області, на виконання п. 1.1.5.2 Плану роботи відділу на II квартал 2011 року проведено планову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління агропромислового розвитку Демидівської районної державної адміністрації за результатами якої складено акт від 21.07. 2011 № 21016/14.
Ревізією використання коштів у 2010 році на дотацію вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" виявлено, що у відповідності п. 5 Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 27.09. 2010 року № 897 (далі - Порядок № 897), за розпорядженням голови Демидівської РДА від 14.10. 2010 року № 17, Управлінням АПР Демидівської РДА утворено комісію для формування реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів.
Згідно поданих заявок на отримання бюджетних коштів з пакетом документів, комісією прийнято рішення про надання фінансової підтримки 5 господарствам, в т.ч. ПП "Агро-Експрес-Сервіс".
Управлінням агропромислового розвитку, як розпорядником державних коштів нижчого рівня згідно реєстру складеного комісією перераховано для сільськогосподарських підприємств кошти за вирощені культури урожаю 2010 року, зокрема для приватного сільськогосподарського підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" - кошти в сумі 241870,00 грн.
В період ревізії проведено зустрічну звірку щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювались з управлінням агропромислового розвитку Демидівської районної державної адміністрації у приватному сільськогосподарському підприємстві "Агро-Експрес-Сервіс", та виявлено, що господарством здійснено посів цукрових буряків насінням, на які відсутні сертифікати на насіння буряків або сертифікати на насіння України (ДСТУ 4138-2002).
Зазначеним господарством для зустрічної звірки пред'явлено копії сертифікатів відповідності Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Державної системи сертифікації УкрСЕПРО, що засвідчують посівні якості насіння буряків ДСТУ 3226-95: на загальній площі 481,37 га ПП "Агро-Експрес-Сервіс" посіяно: «Лавінія», "Ахмат", "Віктор", "Борута".
Вказує, що в порушення вимог п.п. 4 п. 7 Порядок № 897 районною комісією прийнято до розгляду сертифікати відповідності та безпідставно включено ПП "Агро-Експрес-Сервіс" до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені сільськогосподарські культури урожаю 2010 року на суму 241870,00 грн.
Недотримання вимог Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2010 № 897 призвело до нанесення збитків державному бюджету на суму 241870, 00 грн.
У судовому засіданні представник позивача покликаючись на положення п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", позивач вказав на наявність в нього права на звернення до суду з позовом про стягнення зайво отриманих коштів з відповідача та просив стягнути з Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" до Державного бюджету України кошти в сумі 241870 грн. 00 коп.
Представники відповідача позов заперечили, та вказали, що на виконання Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 року № 897, розпорядженням голови Демидівської районної державної адміністрації від 14.10. 2010 року за № 17 створено комісію для формування реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені цукрові буряки урожаю 2010 року в кількості 9 чоловік, в наступному складі за їх згодою: Начальник Управління агропромислового розвитку Демидівської РДА, начальник відділу видатків місцевих бюджетів фінансового управління Демидівської РДА, заступник начальника контрольно-ревізійного відділу в Млинівському районі, головний державний податковий інспектор Млинівської міжрайонної державної податкової інспекції, начальник управління статистики у Демидівському районі, начальник управління Держкомзему у Демидівському районі, начальник структурного підрозділу Рівненської обласної державної насіннєвої інспекції, начальник Державної інспекції захисту рослин Демидівського району, голова Районної асоціації фермерів та приватних землевласників. Зазначена конкурсна комісія є колегіальним органом. При цьому Управління агропромислового розвитку Демидівської районної державної адміністрації являється тільки розпорядником коштів, які згідно рішення конкурсної комісії були надані сільськогосподарським підприємствам. А відтак, повернення коштів згідно рішення прийнятого колегіальним органом, про надання фінансової підтримки яке ні ким не оспорювались, не може здійснюватись одним із членів комісії чи підприємством зокрема. Доказів того, що вказані рішення комісій, оформлені протоколами, скасовані. Позивач суду не надав.
Оскільки комісіями приймались позитивні рішення щодо надання державної підтримки певним сільськогосподарським товаровиробникам, то Управлінням агропромислового розвитку Демидівської РДА правомірно та обґрунтовано забезпечувалось їх виконання, шляхом фінансування виплат таких дотацій.
Рішення про видачу бюджетних коштів приймалось членами комісії та було прийнято одноголосно видати бюджетні кошти. До складу вказаної комісії входили й представники КРУ. Зауважень, непогоджень, окремих думок щодо рішення комісії не було і представники КРУ підтвердили правомірність такої видачі.
Головним розпорядником бюджетних коштів згідно постанови КМУ № 897 від 29.09. 2010 року є Міністерство аграрної політики України, яке не вбачало будь-яких порушень законодавства при видачі дотаційних коштів відповідачу. Будь-яких позовів до Міністерства аграрної політики України, скарг претензій не заявлялось, а відтак позовні вимоги до підприємства про стягнення правомірно наданих коштів є безпідставними.
В Позовній заяві позивач свій позов мотивує тим, що в порушення вимог п.п. 4 п. 7 Порядок №897 районною комісією прийнято до розгляду сертифікати відповідності та безпідставно включено ПП «Агро-Експрес-Сервіс» до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені сільськогосподарські культури урожаю 2010 року на суму 240685,00грн.
Позивач не надавши суду достатнього обґрунтування стверджує, що недотримання вимог Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2010 №897 призвело до нанесення збитків державному бюджету на суму 241 870,00 гривень.
Разом із тим, наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 31.12.98 № 388 затверджено «Порядок справляння та використання позабюджетних коштів за надання послуг, пов'язаних із сертифікацією насіння, державними насіннєвими інспекціями України». Цим Порядком передбачено, що Українська державна насіннєва інспекція (надалі - Укрдержнасінінспекція) виконує функції органу із сертифікації насіння, а обласні (районні) державні насіннєві інспекції - функції випробувальних лабораторій щодо сертифікації насіння в системі УкрСЕПРО. Укрдержнасінінспекція розглядає заявки суб'єктів насінництва і приймає рішення по них, виконує роботи із сертифікації насіння, а також роботи щодо визнання сертифікатів відповідності. Випробувальні лабораторії із сертифікації насіння - обласні державні насіннєві інспекції - виконують роботи з випробування насіння, що сертифікується.
Таким чином сертифікати відповідності УкрСЕПРО визначаються на рівні з Сертифікатом на насіння України та Сертифікатом на насіння цукрових буряків.
Крім того, насіння цукрового буряку, на яке пред'явлено сертифікати відповідності занесені до державного реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні у відповідності до Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» від 21 квітня 1993 року N 3116-ХІІ.
Водночас зазначали, що твердження ревізорів про те, що «сертифікат відповідності не засвідчує сортові якості насіння і не може бути застосований при введенні його в обіг» є надуманим та неправильним висновком, який не ґрунтується на нормах законодавства України, та питання знаходиться поза компетенцією ревізорів. Тому до вказаного висновку змушені віднестися критично.
Крім того, слід зазначити, що Міністерство аграрної політики та продовольства України, як головний орган у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної аграрної політики і головний розпорядник бюджетних коштів листом від 24.06.2011р. №37-13-1-7/9684 повідомило головне контрольно-ревізійне управління України про те, що не вбачає порушень при подачі до комісії сертифікату на насіння цукрових буряків чи сертифікату відповідності.
Насіння цукрового буряку, на яке пред'явлено сертифікати відповідності занесені до державного реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні у відповідності до Закону України «Про охорону прав на сорти рослин» від 21 квітня 1993 року N 3116-ХІІ.
Твердження КРУ про те, що відповідно до ст.1 Закону України «Про підтвердження відповідності» «сертифікат відповідності не засвідчує сортові якості насіння і не може бути застосований при введенні його в обіг» є надуманим та передчасним висновком і абсолютно не підтверджується статтею 1 Закону України «Про підтвердження відповідності», яка передбачає, що сертифікат відповідності - документ, який підтверджує, що продукція, системи якості, системи управління якістю, системи екологічного управління, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документа, визначеного законодавством. Якщо проаналізувати зміст сертифікату відповідності на насіння цукрового буряку, то вбачається, що даний сертифікат видається на підставі протоколу випробування, який в свою чергу видається державною насіннєвою інспекцією та засвідчує посівні та сортові якості насіння і містить інформацію стосовно тих же самих критеріїв, що і сертифікат на насіння цукрових буряків українського зразка. Твердження про незасвідчення сертифікатом відповідності на насіння цукрових буряків сортових якостей насіння спростовується навіть самим змістом цього сертифікату, оскільки, він видається на кожну партію конкретного сорту насіння. В цьому можна пересвідчитись прочитавши будь-який сертифікат відповідності на насіння цукрових буряків.
Зустрічною звіркою в ПП «Агро-Експрес-Сервіс» нібито виявлено, що господарством на площі 2,37 га весною 2010 року здійснено посів цукрового буряка сорт/гібрид «Крокодил» насінням, термін дії сертифікату на яке серії ЦБ №016412 закінчився 27.08.2008, тобто Приватним підприємством «Агро-Експрес-Сервіс» нібито в порушення вимог п.п. 4 п. 7 Порядку №897 без наявності копії сертифіката на насіння буряків або сертифіката на насіння України отримано бюджетні кошти в сумі - 1185,00 грн.
Проте Позивачем не враховано той факт, що Порядком використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010р. № 897 не передбачена форма сертифікату, копія якого має бути подана комісії, і термін його дії зокрема. Тобто, якщо сертифікат виданий на насіння на перший рік і діє на цей рік, то ніхто не забороняє цим насінням сіяти другого року, якщо насіння збережено і придатне для застосування.
Наголошуємо, що копії сертифікатів на насіння цукрових буряків сільськогосподарські підприємства, які включені до реєстру, комісії були надані. Вказані сертифікати засвідчували відповідність саме насіння цукрових буряків, а тому сертифікати відповідності є належними документами і відповідають умовам Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва. Порядком не передбачена форма сертифікату, копія якого мала бути подана комісії.
На момент прийняття комісією рішення про включення господарств до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені сільськогосподарські культури урожаю 2010 року, цукрові буряки вже були вирощені та у переважній більшості зібрані та перероблені в межах квоти «А» на цукрових заводах.
Окремо зазначаємо, що згідно постанови КМУ № 897 від 29.09.2010 року «Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва» кошти виділялись на безповоротній основі (п. 2. Бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі та спрямовуються сільськогосподарським підприємствам для виплати дотацій на вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" та льону-довгунцю на тресту в розмірі 500 гривень на 1 гектар посівів.) і підставами для невидачі коштів були (п. 6 вказаної постанови) сільськогосподарські підприємства, які визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство, або які мають прострочену більш як півроку заборгованість перед державним та місцевим бюджетами, іншими цільовими фондами, наявність вказаних підстав позивачем не доведено. При цьому варто зазначити, що Порядок не позбавляє права на отримання бюджетних коштів сільськогосподарські підприємства, які здійснили посів не вітчизняним, а імпортним насінням, які надали на це насіння не сертифікат на насіння України, а сертифікат відповідності на насіння цукрових буряків. Тим більше, Порядок не передбачає повернення отриманих бюджетних коштів, навпаки наголошуємо п.2 Порядку передбачено, що бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі.
Приватним підприємством «Агро-Експрес-Сервіс» документи на розгляд комісій для формування реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені цукрові буряки були подані в повному обсязі, - не підроблялись, неправдиві відомості не подавались, тиск на комісію не вчинявся, зловмисної домовленості чи наміру на незаконне отримання коштів не було. Про це свідчить відсутність будь яких рішень компетентних органів в сфері адміністративної чи кримінальної відповідальності.
Виходячи із викладеного вважаємо, що ПП «Агро-Експрес-Сервіс» правомірно було включено до реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені цукрові буряки урожаю 2010 року, будь яких порушень комісією яка приймала рішення не зафіксовано, рішення комісії ніким не оспорювались, факт незаконного отримання коштів не встановлено, а тому підприємство законно отримало бюджетні кошти в сумі 241870,00 гривень, а позовні вимоги позивача слід вважати безпідставними.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Судом встановлено, що Контрольно-ревізійним відділом в Млинівському районі Контрольно-ревізійного управління в Рівненській області, на виконання п. 1.1.5.2 Плану роботи відділу на II квартал 2011 року проведено планову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління агропромислового розвитку Демидівської районної державної адміністрації за результатами якої складено акт від 21.07. 2011 року № 21016/14.
Ревізією використання коштів у 2010 році на дотацію вирощування цукрових буряків для виробництва цукру в межах квоти "А" виявлено, що у відповідності п. 5 Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 27.09. 2010 року № 897 (далі - Порядок № 897), за розпорядженням голови Демидівської РДА від 14.10. 2010 року № 17, Управлінням АПР Демидівської РДА утворено комісію для формування реєстру сільськогосподарських підприємств, які мають право на отримання бюджетних коштів.
Згідно поданих заявок на отримання бюджетних коштів з пакетом документів, комісією прийнято рішення про надання фінансової підтримки 5 господарствам, в т.ч. ПП "Агро-Експрес-Сервіс".
Управлінням агропромислового розвитку, як розпорядником державних коштів нижчого рівня згідно реєстру складеного комісією перераховано для сільськогосподарських підприємств кошти за вирощені культури урожаю 2010 року, зокрема для приватного сільськогосподарського підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" - кошти в сумі 241870,00грн.
В період ревізії проведено зустрічну звірку щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків що здійснювались з управлінням агропромислового розвитку Демидівської районної державної адміністрації у приватному підприємстві "Агро-Експрес-Сервіс", та виявлено, що господарством здійснено посів цукрових буряків насінням, на які відсутні сертифікати на насіння буряків або сертифікати на насіння України (ДСТУ 4138-2002).
Зазначеним господарством для зустрічної звірки пред'явлено копії сертифікатів відповідності Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Державної системи сертифікації УкрСЕПРО, що засвідчують посівні якості насіння буряків ДСТУ 3226-95: на загальній площі 481,37 га ПП "Агро-Експрес-Сервіс" посіяно: "Лавінія" (139,06 га.) сертифікат відповідності серії ВВ № UА1.095.Х007989-10 та серії ВВ № UА1.095.Х004346-10, "Ахмат" (188,24 га) - сертифікат відповідності серії ВВ № UА1.095.Х007552-10, "Віктор" (86,19 га) - сертифікат відповідності серії ВВ № UА1.095.Х004066-10, "Борута" (67,88 га) - сертифікат відповідності серії ВВ № UА1.095.Х004598-10 та серії ВВ № UА1.095.Х005548-10, "Крокодил" (2,37 га.) - сертифікат відповідності серії ЦБ № 016412 - термін дії закінчився 27.08. 2008 року.
Відповідно до п.п. 4 п. 7 Порядку № 897 передбачено надання до заяви на отримання бюджетних коштів копії сертифіката на насіння цукрових буряків або сертифіката на насіння України (ДСТУ 4138-2002).
Форма сертифікату на насіння цукрових буряків затверджена наказом Міністерства аграрної політики України від 12.10. 2000 року № 202. Цим же наказом затверджено Положення про постійно діючу комісію з селекції і насінництва цукрових буряків, яка створена з метою прискорення розмноження і впровадження у виробництво нових вітчизняних гібридів цукрових буряків.
Форма сертифікату на насіння України затверджена ДСТУ 4138-2002 "Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості" (додаток Q). Згідно з вимогами п. 13.3.3 ДСТУ 4138-2002 сертифікат на насіння України видає виробникові районна держнасінінспекція тільки на кондиційне насіння, призначене для реалізації в межах України, на підставі даних аналізів й даних "Актів апробації".
Згідно з вимогами ст.ст. 18, 21 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" від 26.12. 2002 року № 411-IV (далі - Закон N411-IV) насіння сільськогосподарських культур, призначене для реалізації (обігу), повинно супроводжуватися сертифікатами, що засвідчують їх сортові та посівні якості .
Таким чином, відповідно до Закону № 411 -IV усі партії насіння і садівного матеріалу, призначені для реалізації, повинні мати сертифікати, що засвідчують їх сортові та посівні якості.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про підтвердження відповідності" від 17.05. 2001 № 2406-III та листа Української державної насіннєвої інспекції на запит ГоловКРУ від 09.06. 2011 року № 93-14 вище вказані сертифікати відповідності не засвідчують сортові якості насіння і не можуть бути застосовані при введені його в обіг.
В порушення вимог п.п. 4 п. 7 Порядок № 897 районною комісією прийнято до розгляду сертифікати відповідності та безпідставно включено ПП "Агро-Експрес-Сервіс" до реєстру сільськогосподарських підприємств, що мають право на отримання бюджетних коштів за вирощені сільськогосподарські культури урожаю 2010 року на суму 241870,00 грн.
Тим самим, недотримання вимог Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09. 2010 року № 897 призвело до нанесення збитків державному бюджету на суму 241870,00 грн.
Як встановлено судом, Управлінням агропромислового розвитку Демидівської районної державної адміністрації оскаржено вказані вимоги КРВ у Млинівському районі до суду, та постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 20.10. 2011 року у справі № 2а/1770/4148/2011, яка набрала законної сили згідно ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15.03. 2012 року у задоволенні позову УАПР Демидівської РДА до КРУ в Рівненській області про визнання протиправними та скасування вимог відмовлено у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Так, вищезазначеним рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 20.10. 2011 року по справі № 2а/1770/4148/2011 у якій відповідача було залучено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, встановлено, що названі сільськогосподарські виробники (в тому числі ПП "Агро-Експрес-Сервіс") порушили положення п.п. 4 п. 7 Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки виробництва продукції рослинництва (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2010 р. N 897 та отримали бюджетні компенсації за відсутності копій сертифікатів на насіння буряків або сертифікатів на насіння України, або за наявності пред'явлених сертифікатів, термін дії яких закінчився.
На даний час вимога КРВ в Млинівському районі є чинною та підконтрольною установою - Управлінням агропромислового розвитку Демидівської РДА залишається не виконаною, порушення не усунуті, кошти ПП "Агро-Експрес-Сервіс" до державного бюджету не повернуті, що, відповідно, завдає шкоди інтересам держави.
Відповідно до п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", контрольно-ревізійним управлінням в області надано право звертатись до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів, або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
На виконання покладених законодавством на державну контрольно-ревізійну службу функцій та обов'язків, контрольно-ревізійне управління у Рівненській області в межах повноважень, на підставі чинного законодавства та з врахуванням фактичних обставин, звернулося до суду з позовом про стягнення з відповідача коштів в сумі 241870,00 грн.
Таким чином, суд приходить до висновку, що такі вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача - Приватного підприємства "Агро-Експрес-Сервіс" (35112, с. Ярославичі, Млинівського району, Рівненської області, код ЄДРПОУ 30132761) до Державного бюджету України кошти в розмірі 241870 (двісті сорок одна тисяча вісімсот сімдесят) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 12.07.12р.