ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2012 року о 13 год. 59 хв. Справа № 0870/5292/12
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Пекній Т.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу
за заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Профенергосервіс К»
про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (надалі - позивач або ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя Запорізької області ДПС) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Профенергосервіс К» (надалі - відповідач або ТОВ «Профенергосервіс К») про стягнення податкового боргу: 8836 грн. 93 коп. з податку на додану вартість; 1071 грн. 00 коп. з податку на прибуток підприємств; 520 грн. 20 коп. по комунальному податку.
Позивач в адміністративному позові зазначив, що податковий борг відповідача виник: по податку на прибуток підприємств у сумі 1071 грн. 00 коп., по податку на додану вартість у сумі 8836 грн. 93 коп., з комунального податку у сумі 520 грн. 20 коп.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі. Також, у даній заяві представником позивача зазначено, що позовні вимоги позивач підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не прибув. Про день, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за адресою: 69120, Запорізька область, м.Запоріжжя, Шевченківський район, вул.Вороніна, буд.19-А, кв.71. ТОВ «Профенергосервіс К» має ідентифікаційний код 35553165.
Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи «…» (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України Податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
У п.4.2.1 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державна податкова адміністрація України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123 (далі за текстом - «Інструкція про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України») зазначено, що податкові зобов'язання, штрафні санкції, пеня, самостійно визначені платником у податковій звітності, уносяться до електронної бази даних підрозділами обробки та ведення податкових документів і формуються в електронні та паперові реєстри.
З метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками (п.3.1 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України»).
У п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України» зазначено, що форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).
1. Відповідачем до ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя подано Податкову декларацію з податку на прибуток підприємства №9000660784 від 05.08.2009, яка визнана податковою звітністю. Згідно вказаного документу ТОВ «Профенергосервіс К» самостійно визначено податкове зобов'язання у сумі 561 грн. 00 коп. за півріччя 2009 року.
В обліковій картці платника податку (зворотній бік, скорочена форма) з податку на прибуток відсутні дані про розстрочення (відстрочення) вказаного вище податкового зобов'язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Всупереч вимог пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України відповідачем самостійно визначене податкове зобов'язання не сплачено.
За результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання ТОВ «Профенергосервіс К» податкової звітності позивачем складено акт №475 від 17.06.2010 в якому зазначено порушення пп.«б» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - не подання Декларації з податку на прибуток підприємства за 2009 рік та 1 квартал 2010 року до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя.
За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя 21.07.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002971501/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 340 грн. 00 коп. (з яких 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 340 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який було повернуто поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання». ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 21.07.2010 було складено Акт №526 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та про розміщення його на дошці податкових оголошень.
23.09.2010 ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання ТОВ «Профенергосервіс К» податкової звітності з податку на прибуток підприємств, за результатами якої складено Акт №643 від 23.09.2010. Перевіркою встановлено порушення пп.«б» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» - не подання декларації з податку на прибуток підприємства за 1 півріччя 2010 року до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя.
За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя 29.10.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0004561501/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 170 грн. 00 коп. (з яких 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 170 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який було повернуто поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання». ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя 29.10.2010 було складено Акт №728 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та про розміщення його на дошці податкових оголошень.
Відповідачем не надано доказів скасування/відміни податкового повідомлення-рішення №0002971501/0 від 21.07.2010 та №0004561501/0 від 29.10.2010, тому відповідно до приписів п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» дане податкове зобов'язання є узгодженим і підлягає сплаті.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано облікову картку ТОВ «Профенергосервіс К» як платника податку (зворотній бік, скорочена форма) з податку на прибуток, згідно якої за відповідачем, обліковується борг у сумі 1071 грн. 00 коп. Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Відповідач, не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено суму заборгованості відповідача з податку на прибуток у сумі 1071 грн. 00 коп.
2. Відповідачем, як платником податку на додану вартість, до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя подано Податкову декларацію з податку на додану вартість №36901 від 20.05.2009 за квітень 2009 року, яка визнана податковою звітністю. Згідно вказаного документу ТОВ «Профенергосервіс К» самостійно визначено податкове зобов'язання у сумі 1067 грн. 00 коп.
Також, відповідачем до ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя подано податкові декларації по податку на додану вартість: №9000220949 від 22.06.2009 за травень 2009 року, якою визначено зобов'язання у сумі 1559 грн. 00 коп.; №9000384617 від 21.02.2010 за січень 2010 року, якою визначено зобов'язання у сумі 1527 грн. 00 коп.
Крім того, ТОВ «Профенергосервіс К» подавалися до ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя Уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок: №9001201385 від 29.09.2009 за грудень 2008 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 19 грн. 00 коп.; №9002236325 від 17.12.2009 за червень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 768 грн. 00 коп.; №9000993470 від 10.09.2009 за липень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 554 грн. 00 коп.; №9001196709 від 25.09.2009 за серпень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 31 грн. 00 коп.; №9002064281 від 02.12.2009 за вересень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 652 грн. 00 коп.; №9002064618 від 02.12.2009 за жовтень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 338 грн. 00 коп.; №9002380079 від 29.12.2009 за листопад 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 698 грн. 00 коп.
В обліковій картці платника податку (зворотній бік, скорочена форма) з податку на додану вартість відсутні дані про розстрочення (відстрочення) вказаних вище податкових зобов'язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Всупереч вимог пп.5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.57.1. ст.57 Податкового кодексу України відповідачем самостійно визначені податкові зобов'язання не сплачені.
За результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя 31.08.2009 складено акт №1922, в якому зазначено про порушення ТОВ «Профенергосервіс К» вимог пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» - несвоєчасну сплату протягом граничних строків узгоджених сум податкових зобов'язань.
За вказане порушення податкового законодавства України ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 12.10.2009 прийнято податкове повідомлення-рішення №0060431502/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість у сумі 1074 грн. 76 коп.
Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який було повернуто поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання». ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 18.11.2009 було складено Акт №2305 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та про розміщення його на дошці податкових оголошень.
29.04.2010 ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання ТОВ «Профенергосервіс К» до ДПІ податкової звітності з податку на додану вартість та повернення до ДПІ Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт №344/16/3555316 від 29.04.2010. Перевіркою встановлено порушення пп.«ґ» пп.9.8 п.9.8 ст.9 Закону України Про податок на додану вартість», пп.«а» пп.4.1.4 пп.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
За вказані порушення податкового законодавства України ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 11.06.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0092181600/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов'язання по податку на додану вартість у сумі 510 грн. 00 коп. (з яких 00 грн. 00 коп. - основний платіж, 510 грн. 00 коп. - штрафні (фінансові) санкції).
Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який було повернуто поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання». ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 11.06.2010 було складено Акт №473/16-35553165 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та про розміщення його на дошці податкових оголошень.
Відповідачем не надано доказів скасування/відміни податкових повідомлень-рішень №0060431502/0 від 12.10.2009, №0092181600/0 від 11.06.2010 або сплати вказаних штрафних (фінансових) санкцій. Тому, відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», зазначені податкові зобов'язання є узгодженими і підлягають сплаті.
Також, відповідно до пп.16.4.1 п.16.4 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу за період з 20.08.2009 по 19.08.2011 відповідачу нараховано пеню у розмірі 39 грн. 17 коп.
За обліковою карткою (зворотній бік, скорочена форма) по податку на додану вартість за відповідачем, обліковується борг у сумі 8836 грн. 93 коп. Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, вказаний документ - не містить.
Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено суму заборгованості відповідача з податку на додану вартість у сумі 8836 грн. 93 коп.
3. Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування, відповідно до ст.143 Конституції України, встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону.
Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (ст.144 Конституції України).
Згідно зі ст.15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ/організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.
Статтею 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що місцеві податки і збори зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Як встановлено ст.19 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 №56-93 «Про місцеві податки і збори», місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному радами, якими вони встановлюються.
ТОВ «Профенергосервіс К» подавалися до ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя Податкові розрахунки комунального податку: №35748 від 19.05.2009 за квітень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 05 грн. 10 коп.; №38207 від 01.06.2009 за травень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 01 грн. 70 коп.; №9000273814 від 07.07.2009 за червень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 01 грн. 70 коп.; №9000930285 від 20.08.2009 за липень 2009 року, яким визначено податкове зобов'язання у сумі 01 грн. 70 коп.
Всього сума за вказаними Податковими розрахунками комунального податку складає 10 грн. 20 коп.
В обліковій картці платника податку (зворотній бік, скорочена форма) з комунального податку відсутні дані про розстрочення (відстрочення) вказаних вище податкових зобов'язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Всупереч вимог пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України відповідачем самостійно визначені податкові зобов'язання не сплачені.
Відповідно до Акту №350/15-02/35553165 від 17.06.2010, складеного співробітниками ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання ТОВ «Профенергосервіс К» податкової звітності, встановлено порушення пп.«а» пп.4.1.4 п.4.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п.2.5 «Про затвердження про комунальний податок» рішення Запорізької міської ради від 09.06.2004 №7 «Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори», п.2.5 рішення Запорізької міської ради від 30.05.2005 №6 «Про внесення змін до положень про місцеві податки та збори» («Положення про комунальний податок») - платником комунального податку не подана або несвоєчасно подана податкова звітність по комунальному податку за лютий-квітень 2010 року.
За вказані порушення податкового законодавства України ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 21.07.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0004441502/0, яким до відповідача за платежем з комунального податку застосовано штраф у розмірі 510 грн. 00 коп.
Вказане податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який було повернуто поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання». ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя 21.07.2010 було складено Акт №17 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення та про розміщення його на дошці податкових оголошень.
Відповідач не надав до суду будь-яких доказів про скасування/відміну податкового повідомлення-рішення або сплату вказаних штрафних (фінансових) санкцій.
Відповідно до облікової картки платника податку (зворотній бік, скорочена форма) з комунального податку, ТОВ «Профенергосервіс К» має заборгованість у сумі 520 грн. 20 коп.
Отже, позивачем доведено суму заборгованості відповідача з комунального податку у сумі 520 грн. 20 коп.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу.
За приписами пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Аналогічні вимоги містить п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога - це письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Відповідно до пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. Порядок встановлення дошок податкових повідомлень визначається центральним податковим органом. Податкові повідомлення або податкові вимоги, розміщені з порушенням правил, установлених цим підпунктом, вважаються такими, що не були врученими (надісланими) платнику податків.
Такі ж самі вимоги містить п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України.
Підпунктом 6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом досліджені надані позивачем: корінець першої податкової вимоги від 09.0.2009 за №1/70, корінець другої податкової вимоги 16.04.2009 за №2/393.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Відповідно до п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.2 «Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1244 від 29.12.2010, вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2-95.4 статті 95 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що ТОВ «Профенергосервіс К» на час судового засідання має податковий борг у сумі 10428 грн. 13 коп., у тому числі: по податку на прибуток - 510 грн. 00 коп., по податку на додану вартість - 8836 грн. 93 коп., з комунального податку - 520 грн. 20 коп., який у добровільному порядку - не погашений. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Профенергосервіс К» (69120, Запорізька область, м.Запоріжжя, Шевченківський район, вул.Вороніна, буд.19-А, кв.71, ідентифікаційний код 35553165) у банках, що його обслуговують, та за рахунок готівки, що йому належить, на користь бюджету суму податкового боргу:
- з податку на додану вартість - 8836 (вісім тисяч вісімсот тридцять шість) грн. 93 коп. на р/р31116029700009, код платежу 14010100, отримувач - Державний бюджет Шевченківського району, код отримувача - 38025367, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;
- з податку на прибуток підприємств - 1071 (тисяча сімдесят одна) грн. 00 коп. на р/р3111400970009, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Шевченківського району, код отримувача 38025367, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;
- з комунального податку - 520 (п'ятсот двадцять) грн. 20 коп. на р/р33218828700009, код платежу 16010200, отримувач - Місцевий бюджет Шевченківського району, код отримувача 38025367, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст. 167, 186, 254 КАС України.
Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст. 167, 186 КАС України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 21.06.2012.
Суддя (підпис) О.О. Прасов