Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/4210/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Ушенка С.В.
при секретарі Проніні Д.С.
за участю
представника позивача - Сердюка Є.І. (за довіреністю),
представника відповідача - Курицького Р.В. (за довіреністю),
представника третьої особи - Озюменка Є.Ю. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Данлер» до Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Єнакіївська міська рада про скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2012р. № 0001851510/0, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Данлер» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Єнакіївська міська рада про скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2012р. № 0001851510/0.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі акту перевірки від 15.03.2012р. № 31/7/15-311-1/32193920 Єнакієвською ОДПІ Донецької області ДПС 27.03.2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001851510/0, яким ТОВ «Данлер» визначено суму податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб в розмірі 81 232,28 грн., з яких за основним платежем - 67 864,44 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 13 367,84 грн. Посилаючись на приписи Податкового кодексу України, ст. 20, ст. 33 Закону України «Про оренду землі» та п. 2 договору оренди земельної ділянки, укладеного між позивачем і Єнакіївською міською радою, зазначає, що у зв'язку із закінченням строку дії договору він вважається припиненим з 08.04.2011р., а тому у відповідача відсутні підстави для прийняття податкового повідомлення-рішення на підставі акта про результати документальної позапланової невиїзної перевірки з питань повноти нарахування орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, за результатами якої встановлено заниження суми орендної плати за землю за 2011 рік в розмірі 60 323,95 грн. та за січень 2012 року в розмірі 7 540,49 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові, та просить суд позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що рішенням Єнакієвської міської ради від 19.12.2008р. № 5/32-23 ТОВ «Данлер» передано в оренду земельну ділянку в м. Єнакієве по вул. Первомайська, буд. 9-А, загальною площею 1,2898 га для обслуговування існуючих будівель і споруд. Договір оренди земельної ділянки, згідно ст. 20 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.98р. № 161- XIV (з змінами та доповненнями), зареєстровано у Єнакієвському міському відділі Донецької регіональної філії ДП «Центр ДЗК при держкомземі України» 08.04.2009р. за № 040917100084. Згідно п. 2 Договору оренди земельної ділянки, договір укладається терміном на два роки. Згідно даного пункту строк дії договору повинен закінчитись 08.04.2011р., однак, згідно ст. 33 Закону України «Про оренду землі», у разі, якщо орендар продовжує користуватись земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку дії договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих умовах, які були передбачені договором.
Позивачем при проведенні перевірки не надано документів, які б підтверджували припинення користування земельною ділянкою (договори продажу приміщень, тощо). Згідно листа Єнакієвської міської ради - орендодавця земельної ділянки від 14.02.12р. № 01.13-0387/02, підприємством не повернуто земельну ділянку відповідно до п. 7 договору оренди. Таким чином, оскільки акт прийому-передачі земельної ділянки, наданої в оренду ТОВ «Данлер» складено не було, підприємство фактично продовжує користуватись земельною ділянкою, термін дії договору оренди вважається продовженим на два роки, тобто до 08.04.2013р.
Від ТОВ «Данлер» в порушення п. 281.1. ст. 288 Податкового кодексу України до Єнакієвської ОДПІ засобами електронного зв'язку надійшла уточнююча податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно якої зменшено суму нарахувань за 2011 рік на 60323,95 грн. В порушення ст. 286 ПК України на 2012р. підприємством не надано податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, у зв'язку з чим вважає, що має місце заниження орендної плати за земельні ділянки комунальної власності в сумі 67864,44 грн., в тому числі: 2011р. - 60323,95 грн., січень 2012р. - 7540,49 грн. Дане порушення стало підставою для застосування фінансової санкції визначеної податковим повідомленням - рішенням від 27.03.2012р. № 0001851510/0 на загальну суму 81232,28 грн., з яких сума основного податкового зобов'язання 67864,44грн. та фінансова санкція - 13367,84грн. На підставі викладеного, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні представників сторін, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши надані докази і оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Данлер» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради 23.10.2002р., включене до ЄДРПОУ, перебуває на податковому обліку в ДПІ у Куйбишевському районі м. Донецька з 29.10.2002 року за № 770. Як платник окремих видів податків, зокрема орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, перебуває на обліку в Єнаківській об'єднаній державній податковій інспекції Донецької області ДПС.
На підставі п. 75.1. ст. 75, п. 79.2. ст. 79 Податкового кодексу України відповідачем у період з 12.03.2012р. по 13.03.2012р. проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «Данлер» з питання повноти нарахування орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, за результатами якої складено акт № 31/7/15-311-1/32193920 від 15.03.2012 р.
На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 27.03.2012р. № 0001851510/0, яким позивачеві збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб на загальну суму 81232,28 грн., з яких сума основного платежу - 67864,44грн., сума штрафних (фінансових) санкцій - 13367,84грн.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач на підставі договору оренди земельної ділянки від 26.02.2009р., укладеного з Єнакієвською міською радою відповідно до рішення Єнакієвської міської ради від 19.12.2008 року № 5/32-23, орендував земельну ділянку, яка розташована в м. Єнакієве по вул. Первомайська, буд. 9-А, загальною площею 1,2898 га для обслуговування існуючих будівель і споруд.
Згідно п. 2 Договору оренди земельної ділянки, термін дії договору два роки починаючи з дати його реєстрації. Договір оренди земельної ділянки зареєстровано у Єнакієвському міському відділі Донецької регіональної філії ДП «Центр ДЗК при держкомземі України» 08.04.2009р. за №040917100084.
Пунктом 1 Договору визначена нормативна грошова оцінка земельної ділянки в розмірі 2136116,97 грн.
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Статтею 269 Податкового Кодексу України передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначаються Податковим Кодексом України.
Пунктом 288.1. статті 288 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Пункт 288.4. ст. 288 Податкового кодексу України встановлює, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін.
Законом України «Про оренду землі» регулюються орендні відносини. Статтею 1 даного Закону визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно із статтею 18 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації.
За змістом ст.ст. 125 та 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, а право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» визначено, що однією із істотних умов договору оренди землі між орендодавцем та орендарем є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Згідно п. 288.5. ст. 288 Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
Таким чином, мінімальний розмір річної орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності та грошову оцінку яких встановлено, становить 3% від їх грошової оцінки.
Пунктом 3 Договору визначений розмір річної орендної плати за земельну ділянку - 3 відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що становить 64083,51 грн.
Як встановлено в судовому засіданні, 01.02.2012р., у зв'язку із закінченням строку дії договору оренди земельної ділянки, позивачем до Єнакієвської ОДПІ подано уточнюючу податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 9014762045, згідно якої зменшено суму нарахувань за 2011 рік на 60323,95 грн., тобто на 2 відсотки від нормативної грошової оцінки земельної ділянки за період з 08.04.2011р. по 31.12.2011р., що з'явилось однією з підстав для проведення перевірки.
Земельна ділянка з 08.04.2011р. по час розгляду справи орендарем (позивачем) орендодавцю не поверталась і знаходиться в його користуванні.
Як вбачається з акту перевірки, відповідачем в ході перевірки встановлено також порушення позивачем приписів п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України, а саме: неподання податкової декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) на 2012 рік. У зв'язку з вищезазначеним відповідач вважає, що має місце заниження позивачем орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в сумі 67864,44 грн., в тому числі: 2011р. - 60323,95 грн., січень 2012р. - 7540,49 грн.
Статтею 33 Закону України «Про оренду землі», у редакції Закону
України від 17.02.2011 р. N 3038-VI, встановлений порядок поновлення договору оренди землі.
Відповідно до зазначеної норми Закону України «Про оренду землі», по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).
Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.
При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється, зокрема, із уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу.
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку.
Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачем не направлялось до Єнакіївської міської ради листа-повідомлення з проектом додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки.
В свою чергу, в порушення вищезазначених приписів ст. 33 Закону України «Про оренду землі» щодо обов'язку укладення додаткової угоди, органом місцевого самоврядування, зокрема, уповноваженим за його рішенням керівником, з позивачем, як орендарем земельної ділянки, додаткова угода не укладалась.
В обгрунтування своєї правової позиції представником Єнакіївської міської ради до суду надано листа від 15.11.2011р. за № 02/17-2223, яким Рада повідомила позивача про необхідність укладення додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки. В якості доказу направлення листа на адресу позивача надано витяг з електронної бази реєстру вхідної та вихідної кореспонденції.
Представник позивача в судовому засіданні заперечував про отримання ТОВ «Данлер» зазначеного листа.
Суд не приймає до уваги лист від 15.11.2011р. за № 02/17-2223 та доказ його направлення позивачеві, оскільки представником Єнакіївської міської ради, в тому числі на ухвалу суду про витребовування додаткових доказів, не надано доказів, які б свідчили про реєстрацію та направлення зазначеного листа-повідомлення на адресу позивача. Витяг з електронної бази реєстру вхідної та вихідної кореспонденції Єнакіївської міської ради суд також не приймає до уваги, оскільки у ньому в графі «Суть документа» - «Про укладення додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки» в реєстрі «Контрагент» відсутня назва ТОВ «Данлер», а тому суд приходить до висновку, що лист-повідомлення від 15.11.2011р. на адресу позивача не направлявся.
Таким чином, суд приходить до висновку, що Єнакіївською міською радою, як власником земельної ділянки, не вчинені передбачені Законом України «Про оренду землі» дії щодо оскарження в судовому порядку відмови орендаря, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі і не вчиненні передбачені Законом дії щодо обов'язкового укладення додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки з позивачем.
Враховуючи передбачену статтею 33 Закону України «Про оренду землі» наявність укладеної додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки як обов'язкову умову для поновлення договору оренди земельної ділянки (додаткова угода не укладалась), суд приходить до висновку про те, що договір оренди земельної ділянки від 26.02.2009р. між позивачем та Єнакіївською міською радою припинився 08.04.2011р., у зв'язку з чим позивачем було обгрунтовано направлено уточнюючу податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно якої зменшено суму нарахувань за 2011 рік на 60323,95 грн.
При цьому, суд звертає увагу сторін на наступне.
Відповідно до вимог чинного законодавства України земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю - Податковим Кодексом України.
Відповідно до пп. 14.1.72. та пп. 14.1.73. п. 14.1. ст. 14 Податкового Кодексу України, земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.
Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України, використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Згідно зі ст. 269 Податкового Кодексу України, платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку визначаються Податковим Кодексом України.
Статтею 270 Податкового Кодексу України визначено, що об'єктом оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, а також земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінки яких проведено (незалежно від місцезнаходження) встановлено п. 274.1. ст. 274 Податкового кодексу України у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
Пункт 288.1. статті 288 Податкового кодексу України встановлює, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4. ст. 288 Податкового кодексу України).
Як вже було зазначено вище, Законом України «Про оренду землі» регулюються орендні відносини. Статтею 1 даного Закону визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Статтею 15 Закону України «Про оренду землі» визначено, що однією із істотних умов договору оренди землі між орендодавцем та орендарем є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно ст. 21 Закону України «Про оренду землі», орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Згідно статті 288.5. Податкового кодексу України, розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.
Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю, в розумінні ст. 285 Продаткового кодексу України, є календарний рік.
Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Порядок обчислення плати за землю врегульовано ст. 286 Податкового кодексу України.
Зокрема, п. 286.2. ст. 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Також суд зазначає, що формами плати за землю виступають податок на землю та орендна плата. Відносини оподаткування не можуть регулюватися на засадах угоди між учасниками, не передбачають укладання договорів стосовно виконання податкового обов'язку.
Відповідно до частини 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. п. 1, 2 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.
Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене і приймаючи до уваги, що земельна ділянка знаходиться у користуванні позивача, суд приходить до висновку про його обов'язок сплачувати земельний податок у встановленому законодавством розмірі, а не орендну плату за землю у зв'язку з припиненням дії договору оренди земельної ділянки 08.04.2011р.
У зв'язку з визнанням судом необгрунтованості донарахування позивачеві суми податкового зобов'язання з орендної плати за землю, нарахування позивачеві штрафних санкцій за порушення п.286.2. ст. 286 Податкового кодексу України є неправомірним.
Таким чином відповідач, відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, не довів суду правомірність своїх дій, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору за приписами статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України підлягають присудженню позивачеві з Державного бюджету України відповідно до задоволених вимог.
Керуючись статтями 2-14, 17, 18, 24, 71, 86, 94, 121, 122, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Данлер» до Єнакіївської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - Єнакіївська міська рада про скасування податкового повідомлення-рішення від 27.03.2012р. № 0001851510/0 - задовольнити в повному обсязі.
Скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.03.2012р. № 0001851510/0, винесене Єнакіївською об'єднаною державною податковою інспекцією Донецької області Державної податкової служби, про визначення Товариству з обмеженою відповідальністю «Данлер» грошового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки з юридичних осіб у сумі 81232, 28 грн.
Присудити з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Данлер» здійснені судові витрати в розмірі 133 (сто тридцять три) грн. 70 (сімдесят) коп.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 25 червня 2012 року. Постанова у повному обсязі складена 02 липня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ушенко С. В.