ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
м. Сімферополь
06 липня 2012 р. (16:10 год.) Справа №2а-2235/12/0170/18
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Карпенко Л.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби
до Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим
про визнання протиправними та скасування постанов
представники сторін: не з'явились.
Суть справи: Феодосійська об'єднана державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим:
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-832 від 17.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-840 від 18.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-867 від 14.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-869 від 25.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-879 від 28.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-880 від 28.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-858 від 19.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-834 від 17.10.11р., в частині конфіскації майна;
- про визнання протиправною та скасування постанови державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-839 від 18.10.11р., в частині конфіскації майна;
- зобов'язання Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим прийняти виконавчі документи та відкрити виконавче провадження за виконавчими документами - Постанови Совєтського районного суду № 3-832 від 17.10.2011 р., №3-840 від 18.10.2011р., №3-867 від 24.10.2011р., №3-869 від 25.10.2011р., №3-879 від 28.10.2011р., №3-880 від 28.10.2011р., №3-858 від 19.10.2011р., №3-834 від 17.10.2011р., №3-839 від 18.10.2011р., в частині конфіскації майна.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.03.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач явку свого представника у судове засідання 06.07.2012 року не забезпечив, надіславши клопотання про розгляд справу у відсутність його представника.
У судовому засіданні 06.07.2012 року представник відповідача також не з'явився, на адресу суду 15.05.2012 надислав запереченнях на адміністративний позов (а.с. 44).
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представника позивача та відповідача.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Судом встановлено, що 17.10.11 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-832, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 306 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених дев'яти кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які відповідно до листа Совєтського РВ ГУ МВС України в АР Крим за вихід. №69/9167 від 30.09.2011р. та квитанції №004945 від 04.10.2011р. знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_1, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_1 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 612 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.6).
18.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-840, якою ОСОБА_2 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених двох кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які згідно квитанції №004991 від 11.10.2011р. знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_2, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_2 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 1020 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.9).
24.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-867, якою ОСОБА_3 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 44 ч. 1 ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту на строк 10 діб, з конфіскацію вилучених наркотиковмісних рослин роду конопля, які відповідно до листа Совєтського РВ ГУ МВС України в АРК від 11.20.2011р. за вих. №69/9470 знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62) (а.с. 11-12).
25.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-869, якою ОСОБА_4 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених трьох кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які відповідно до листа РВ ГУ МВС Українив АРК від 07.10.2011р. за вих. №69/9394 знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_4, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_4 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 1020 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.14).
28.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-879, якою ОСОБА_5 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які відповідно до листа Совєтського РВ ГУ МВС України в АР Крим за вихід. №69/9623 від 17.10.2011р. та квитанції №004945 від 04.10.2011р. знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_5, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_5 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 850 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.16).
28.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-880, якою ОСОБА_6 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які відповідно до листа Совєтського РВ ГУ МВС України в АР Крим за вихід. №69/9764 від 20.10.2011р. та квитанції №004945 від 04.10.2011р. знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_6, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_6 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 850 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.18).
19.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-858, якою ОСОБА_7 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які квитанції №004992 від 11.10.2011р. знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_7, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_7 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 1700 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.20).
17.10.2011 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-834, якою ОСОБА_8 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених дев'яти кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які відповідно до листа Совєтського РВ ГУ МВС України в АРК за вихід. №69/9166 від 30.09.2011 знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_8, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_8 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 1700 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.22).
18.10.11 року Совєтським районним судом АР Крим винесено постанову у справі № 3-839, якою ОСОБА_9 визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 106-2 КУпАП та застосовано до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1190 грн., перерахувавши зазначену суму у дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106700290, одержувач Держбюджет Совєтського району 21081100, код ОКПО 34740431, МФО 824026, банк УГК в АР Крим м. Сімферополь, з конфіскацію вилучених кущів наркотиковмісних рослин роду конопля, які квитанції №004988 від 11.10.2011р. знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим (м. Сімферополь, проспект Кірова, 62).
Роз'яснено правопорушникові ОСОБА_9, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в зазначений вище строк постанова підлягає примусовому виконанню.
В порядку примусового виконання постанови стягнено з правопорушника ОСОБА_9 у дохід держави призначений йому штраф у подвійному розмірі - у сумі 2380 гривень, зарахувавши зазначену суму на вищевказаний розрахунковий рахунок (а.с.25).
Із заявами про відкриття виконавчого провадження Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим звернулась до Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим, якими просила відповідно до ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження" відкрити виконавче провадження щодо виконання у частині конфіскації у дохід держави вилучених наркотиковмісних рослин роду конопля, які знаходяться у централізованій камері речових доказів ГУ МВС України в АР Крим за адресою: вул.Кірова, 62, м. Сімферополь, (зворотній бік а.с. 5, 10, 13, 15, 17, 19, 21, 23, а.с. 8).
Постановою від 19.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-832/11, яку видав 17.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.5).
Постановою від 31.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-840/11, яку видав 18.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.7).
Постановою від 31.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-867/11, яку видав 24.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.10).
Постановою від 31.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-869/11, яку видав 25.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.13).
Постановою від 19.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-879/11, яку видав 28.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.15).
Постановою від 19.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-880/11, яку видав 28.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.17).
Постановою від 31.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-858/11, яку видав 19.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.19).
Постановою від 19.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-834/11, яку видав 17.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.21).
Постановою від 31.12.2011р. про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. відмовила у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документу: Постанови № 3-839/11, яку видав 18.10.2011року Совєтський районний суд (а.с.23).
Досліджуючи правомірність відмови у прийнятті до провадження виконавчого документу і у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчих документів: Постанов Совєтського районного суду № 3-832 від 17.10.2011 р., №3-840 від 18.10.2011р., №3-867 від 24.10.2011р., №3-869 від 25.10.2011р., №3-879 від 28.10.2011р., №3-880 від 28.10.2011р., №3-858 від 19.10.2011р., №3-834 від 17.10.2011р., №3-839 від 18.10.2011р., судом встановлено наступне.
Згідно приписів ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частинами 2, 4 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів"встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, установлену законом.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами.
Статтею 313 КУпАП встановлено, що постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, та грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, виконуються державними виконавцями в порядку, встановленому законом.
Згідно зі ст. 314 КУпАП виконання постанови про конфіскацію предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється шляхом вилучення конфіскованого предмета і примусового безоплатного звернення цього предмета у власність держави.
Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.
Частиною 2 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження"відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи:
1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті;
2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
3) судові накази;
4) виконавчі написи нотаріусів;
5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;
6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу;
8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу;
9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України (ч. 4 ст. 18 Закону України "Про виконавче провадження").
Частинами 1, 2, 3 ст. 19 Закону України "Про виконавче провадження"визначені підстави для відкриття виконавчого провадження, а саме державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону:
1) за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення;
2) за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді;
3) у разі якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, встановленому законом;
4) в інших передбачених законом випадках.
У заяві про відкриття виконавчого провадження стягувач вправі зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, місцезнаходження його майна тощо), а також шляхи отримання ним коштів, стягнутих з боржника.
У заяві про відкриття виконавчого провадження щодо виконання рішення про майнове стягнення стягувач має право просити державного виконавця накласти арешт на майно та кошти боржника та оголосити заборону на його відчуження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.202 року № 985 затверджений Порядок розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби (далі -Порядок № 985).
Відповідно до п. 1 Порядку № 985 реалізація майна, конфіскованого за рішенням суду і переданого органам державної виконавчої служби (далі - майно), за винятком виключеного за законом з обігу, здійснюється шляхом його продажу у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Пунктом 16 Порядку № 985 визначено, що майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи непридатне для реалізації, продукти харчування та іграшки для дітей віком до 7 років у разі відсутності супровідної документації за висновком відповідної експертизи підлягають переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.
Згідно з пунктами 19-21 Порядку № 985 до вирішення питання про подальшу переробку, знищення (утилізацію) неякісна та небезпечна продукція може передаватися на тимчасове зберігання до місць схову, погоджених спеціально уповноваженими органами. Знищення (утилізація) майна проводиться у присутності членів комісії, яка утворюється з представників органу державної виконавчої служби, митного органу, органу державної податкової служби та фінансового органу. Вилучена неякісна продукція, яка є непридатною для переробки, підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог законодавства. Способи переробки або знищення (утилізації) неякісної та небезпечної харчової продукції, продовольчої сировини, супутніх матеріалів визначаються експертом та затверджується комісією, яка утворюється з представників органу державної виконавчої служби, митного органу, органу державної податкової служби та фінансового органу, за погодженням з державною санітарно-епідеміологічною службою та Державним департаментом ветеринарної медицини (його територіальними органами). У разі потреби знищення (утилізація) неякісної та небезпечної продукції може проводитися на підприємствах, які пройшли атестацію на виконання переробки, утилізації або знищення вилученої з обігу неякісної та небезпечної продукції відповідно до Закону України "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції". За фактом знищення (утилізації) неякісної та небезпечної продукції складається акт за формою згідно з додатком. Акт підписується представниками органу державної виконавчої служби, митного органу, органу державної податкової служби та фінансового органу, а у разі знищення (утилізації) продукції на підприємстві - також керівником цього підприємства, та затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби.
Відповідно до ч. 1 ст.26 Закону України "Про виконавче провадження"державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі:
1) пропуску встановленого строку пред'явлення документів до виконання;
2) неподання виконавчого документа, зазначеного у статті 17 цього Закону, та неподання заяви про відкриття виконавчого провадження у випадках, передбачених цим Законом;
3) якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання;
4) пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення;
5) якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення;
6) невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 цього Закону;
7) якщо виконавчий документ повернуто стягувачу за його заявою, крім виконавчих документів про стягнення аліментів та інших періодичних платежів;
8) наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.
Зазначена норма має виключний перелік підстав для відмови у відкритті виконавчого провадження.
Судом встановлено, в обґрунтування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження начальник Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'єва Т.В. посилається на те, що в постановах зазначено: звернути у дохід держави наркотичні засоби. У переліку Постанови № 985 від 11.07.2007 року "Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби" не вказаний порядок реалізації наркотичних засобів і наркотичні речовини не входять до переліку таких, що підлягають конфіскації.
Аналіз вищенаведеного дає можливість суд зробити висновок, що начальником Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим Григор'євою Т.В. неправомірно відмовлено у відкритті провадження з примусового виконання виконавчих документів: Постанов Совєтського районного суду № 3-832 від 17.10.2011 р., №3-840 від 18.10.2011р., №3-867 від 24.10.2011р., №3-869 від 25.10.2011р., №3-879 від 28.10.2011р., №3-880 від 28.10.2011р., №3-858 від 19.10.2011р., №3-834 від 17.10.2011р., №3-839 від 18.10.2011р.
Що стосується позовних вимог про зобов'язання Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим прийняти виконавчі документи та відкрити виконавче провадження за виконавчими документами - Постанови Совєтського районного суду № 3-832 від 17.10.2011 р., №3-840 від 18.10.2011р., №3-867 від 24.10.2011р., №3-869 від 25.10.2011р., №3-879 від 28.10.2011р., №3-880 від 28.10.2011р., №3-858 від 19.10.2011р., №3-834 від 17.10.2011р., №3-839 від 18.10.2011р., в частині конфіскації майна. , суд зазначає наступне.
Оскільки діючим законодавством України суду не надано право зобов'язувати суб'єкта владних повноважень прийняти завідомо позитивний висновок у вирішенні питання про відкриття виконавчого провадження без встановлення дотримання норм, визначених Законом України "Про виконавче провадження", це право надано відповідній виконавчій службі, отже дане питання відноситься до компетенції відповідача.
Таким чином, враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню частково.
На підставі викладеного, керуючись статтями 98, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-832 від 17.10.11р., в частині конфіскації майна.
3. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-840 від 18.10.11р., в частині конфіскації майна.
4. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-867 від 14.10.11р., в частині конфіскації майна.
5. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-869 від 25.10.11р., в частині конфіскації майна.
6. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-879 від 28.10.11р., в частині конфіскації майна.
7. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-880 від 28.10.11р., в частині конфіскації майна.
8. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-858 від 19.10.11р., в частині конфіскації майна.
9. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 19.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-834 від 17.10.11р., в частині конфіскації майна.
10. Визнати протиправною та скасувати постанову Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції України в АР Крим від 31.12.2011 року про відмову у прийнятті до провадження та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого документа - Постанови Совєтського районного суду №3-839 від 18.10.11р., в частині конфіскації майна.
11. В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Панов О.І.