ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
м. Сімферополь
03 липня 2012 р. (12:20 год.)
Справа №2а-5320/12/0170/18
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Карпенко Л.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим
до Комунального підприємства "ЛЕНКОМ"
про стягнення 65808,70 грн.
за участю представників:
від позивача –не з’явився;
від відповідача –не з’явився.
Суть справи: Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим (далі- позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Комунального підприємства "ЛЕНКОМ" (далі-відповідач) про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 65808,70 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем у встановлений законом термін не сплачено єдиний внесок за червень 2012 року та штрафні санкції.
Представник позивача у судове засідання не з’явився про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином – судовою повісткою, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, повідомлений належним чином – судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 23.05.2012р. відповідачу запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство “Ленком” є юридичною особою (код ЄДРПОУ 36357172), що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.10).
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”від 08.07.2010р. №2464-VI (далі Закон №2464) платниками єдиного внеску є, зокрема роботодавці, а саме, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Комунальне підприємство “Ленком” знаходиться на обліку в УПФУ в Сімферопольському районі АР Крим як платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У Прикінцевих положеннях Закону №2464 зазначено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Таким чином відповідач є платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом №2464.
Принципи збору та ведення обліку єдиного внеску; платники єдиного внеску; порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску; розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування; орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його повноваження та відповідальність; склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску відповідно до ст.2 Закону №2464 визначаються виключно цим Законом.
Відповідно до п.2 ст.6 платник єдиного внеску зобов'язаний:
1) своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок;
4) подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно розрахунку єдиного внеску за червень 2011 року, поданого відповідачем в порядку звітності єдиний внесок, що підлягає сплаті за червень 2011р. складає 58201,86 грн. (а.с. 4-5).
Пунктом 8 ст. 9 Закону №2464 встановлено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Відповідно до п. 2 ст. 6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Пунктом 12 ст.9 Закону №2464 визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У встановлений законодавством термін відповідачем зобов’язання з єдиного внеску не сплачено. Таким чином виникла недоїмка зі сплати єдиного внеску у розмірі 58201,86грн.
Однією з функцій Пенсійного фонду України відповідно до ст. 12 Закону №2464 є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.
Позивачем відповідачу направлена вимога №Ю-1/6 від 03.08.2011 року на загальну суму 205347,01 грн., яка вручена відповідачу 09.08.2011 року (а.с.6).
Згідно п.2 ч.11 ст. 25 Закону № 2464 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону №2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Отже, позивачем на підставі п.2 ч.11 ст. 25 Закону № 2464 було прийнято та направлено на адресу відповідача рішення №153 від 20.07.2011р., яким застосовано фінансові санкції у розмірі 4996,31 грн. та пені в розмірі 2610,53 грн. (а.с. 7). Вказане рішення отримане відповідачем 26.07.2011 р. (зворотній бік а.с.7).
Таким чином, за відповідачем склалася узгоджена сума заборгованості по сплаті фінансових санкцій та пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску та за несплату відповідачем заборгованості з єдиного внеску за червень 2011 р. у загальній сумі 65808,70грн. (а.с.3).
Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 65808,70 грн.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, заснованими на Законі та підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.122, 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства “Ленком” (ідентифікаційний код 36357172) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 65808,70 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим (98200, АР Крим, смт. Леніне, вул. Трудова, 2; р/р 25605010046501 КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України”, м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 22259945).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Панов О.І.