ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 червня 2012 р. 12:31 Справа №2а-6576/12/0170/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Павленко Н.О.
за участю представників сторін:
від позивача - Лазарева А.О., довіреність від 18.06.2012;
від позивача - Крекотинь Г.М., довіреність від 06.03.2012 року;
від відповідача - не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за поданням Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Борей-Крим" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей Крим» (ЄДРПОУ 33373008), Суть спору: 18 червня 2012 року Феодосійська об'єднана державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей Крим» (ЄДРПОУ 33373008), застосованого рішенням № 9 Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби від 18 червня 2012 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.11.2012 відкрито провадження по справі.
Представники позивача у судовому засіданні 19.06.2012 надали пояснення по суті спору, а саме подання мотивували тим, що 11 квітня 2012 року позивачем на адресу ТОВ «Борей-Крим» було направлено листа за № 732/10/22-304 про надання пояснень та їх документального підтвердження. 31 травня 2012 року відповідачем було надано відповідь з відмовою виконання запиту Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби від 28.04.2012. У зв'язку з цим 30 травня 2012 року в.о. начальника Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби Троц О.В. було видане Наказ № 417 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей Крим». На підставі зазначеного наказу та направлення на перевірку № 96 від 31 травня 2012 року працівники Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби вийшли на перевірку ТОВ «Борей-Крим», але директором підприємства було відмовлено в допуску для проведення перевірки, про що був складений відповідний акт № 70/22-03 від 08.06.2012. У зв'язку з його відмовою, рішенням начальника Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби № 9 від 18.06.2012 був застосований умовний адміністративний арешт майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей-Крим», обґрунтованість якого представники позивача просять підтвердити суд.
Представник відповідача у судове засідання 19.06.2012 не з'явився, про дату та місце розгляду справи був сповіщений належним чином, а саме телефонограмою, яку прийняв секретар ТОВ «Борей-Крим» Сосков Ю.І. 18 червня 2012 року о 17 годин 15 хвилин.
Суд, враховуючи, що в матеріалах справи є докази повідомлення відповідача про час та місце судового засідання належним чином, суд, керуючись п.8 ст. 183-3 КАС України, вважає можливим розглянути справу у відсутність представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представників позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Борей-Крим" зареєстроване у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради Автономної Республіки Крим 18.04.2005, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (Ідентифікаційний код юридичної особи 33373008). Місцезнаходження: 98100 АР Крим, м. Феодосія, Керченське шосе, б. 44А.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Борей-Крим" перебуває на обліку платників податків в Феодосійській МДПІ з 26.04.2005 року за № 45.
Судом встановлено, що 11 квітня 2012 року Заступником начальника поданням Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей-Крим» було направлено запит про надання протягом 10 робочих днів інформації та її документального підтвердження щодо взаємовідносин з Приватним підприємством «Салют-С» (ЄДРПОУ 37238908) за серпень 2011 року по податковим накладним, що включено до податкового кредиту декларації за вересень 2011 року.
Даний запит було отримано директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей-Крим» Пешковим А.А. 13 квітня 2012 року.
Згідно матеріалів справи Феодосійською об'єднаною державною податковою інспекцією Автономної Республіки Крим Державної податкової служби було проведено камеральну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість ТОВ «Борей-Крим» від 19.04.2012 № 9020428676., в ході якої встановлено наступний ймовірний податковий ризик збільшення суми податкового кредиту (р.17 податкової декларації з податку на додану вартість) звітного (Податкового періоду порівняно з сумою податкового кредиту попереднього звітного (податкового) періоду в два і більше разів. З метою визначення підстав, що призвели до збільшення податкового кредиту ТОВ «Борей-Крим» за результатами декларування за березень 2012 року, у відповідності із вимогами підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України 23 квітня 2012 року позивачем на адресу відповідача було направлено запит за № 1037/10-22-304 про надання протягом 10 робочих днів пояснень та їх документального підтвердження, щодо операцій по яким сформовано податковий кредит за березень 2012 року. Запит було отримано директором ТОВ «Борей-Крим» 15.05.2012.
У встановлені законодавством строки відповідачем інформація надана не була. 31 травня 2012 року директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Борей-Крим» було надано відповідь на запити позивача від 11.04.2012 та 28.04.2012, відповідно якої, згідно п. 73.3, абз. 4 Податкового кодексу України запити Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби залишаються без виконання.
Відповідно до п. 20.1.4 ст. 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Статтею 75 Податкового Кодексу України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Згідно статті 79 ПК України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.
Згідно зі статтею 78 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за обставини, якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту (п. 78.1.4. ст. 78 ПК).
Відповідно до п. 78.1. ст. 78 ПК про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
У зв'язку з не наданням пояснень та їх документального підтвердження на запит Феодосійської МДПІ ДПС від 28.04.2012, отриманого директором ТОВ «Боре-Крим» 15 червня 2012 року начальником Феодосійської МДПІ ДПС 30 травня 2012 року був виданий наказ № 417 про проведення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ "Борей-Крим" з питань правомірності формування податкового кредиту за березень 2012 року з 05.06.2012 по 08.06.2018 терміном 3 робочі дні.
Від отримання копії цього наказу, разом із повідомленням про проведення позапланової виїзної перевірки № 96 від 31 травня 2012 року директор ТОВ «Борей-Крим» відмовився. Допуску до перевірки не надав, про що було складено акт відмови від допуску к документальної позапланової виїзної перевірки № 67/22-03 від 05.06.2012.
06 червня 2012 року в.о. начальника Феодосійської МДПІ ДПС було видане наказ № 443 на проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Борей-Крим». 07 червня 2012 року за № № 106, 107 були винесені направлення на перевірку, які були отримані директором ТОВ «Борей-Крим» 08 червня 2012 року о 15:00.
08 червня 2012 року представниками відповідача було відмовлено працівникам Феодосійської МДПІ у допуску до перевірки, що було зафіксовано у акті за № 70/22-03 від 08.06.2012.
Згідно пп. 16.1.9 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи.
Відповідно до пп. 16.1.13 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний: допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 80.5 ст. 80 Податкового Кодексу України, допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового Кодексу України, посадові особи органу державної податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами органу державної податкової служби складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
Згідно п. 81.2 ст. 81 Податкового Кодексу України, у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.
Наказ начальника Феодосійської МДПІ ДПС від 06.06.2012 разом із направленнями № 106,0107 від 07.06.2012 були вручені 08.06.2012 директору ТОВ "Борей-Крим" Пешкову О.О., що підтверджується його особистим підписом, проте від допуску інспектора до проведення перевірки він відмовився, про що був складений акт відмови від допуску до документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Борей-Крим" № 70/22-03 від 08.06.2012.
Відповідно до п. 4.1 Розділу 4 Наказу ДПА України від 24.12.2010 року № 1042 "Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків", керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених пунктом 3.1 розділу 111 цього Порядку та на підставі звернення відповідного підрозділу, який у межах своїх повноважень встановлює такі обставини, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.
Згідно п. п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового Кодексу України, арешт майна може бути застосовано, платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Згідно п. 94.5 ст. 94 Податкового Кодексу України, арешт майна може бути повним або умовним.
Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
18 червня 2012 року, начальником Феодосійської МДПІ ДПС, на підставі звернення заступника начальника Феодосійської МДПІ ДПС від 14.06.2012 було прийнято рішення № 9 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків ТОВ "Борей-Крим" (ЄДРПОУ 33373008), що розташоване за адресою:98100, АР Крим, м. Феодосія , Керченське шоссе, 44а.
Відповідно до п. 94.6 ст. 94 Податкового Кодексу України, керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна.
Рішення № 9 від 18 червня 2012 року про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків ТОВ "Борей-Крим" було направлено на адресу відповідача разом із вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна.
Згідно п. 94.10 ст. 94 Податкового Кодексу України, арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступником), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 183-3 КАС України, провадження у справах за зверненнями органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо: зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків; підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків, стягнення коштів за податковим боргом.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що начальником Феодосійської МДПІ ДПС було обґрунтовано застосовано умовний адміністративний арешт майна ТОВ "Борей-Крим" та він має бути підтверджений судом.
Під час судового засідання, яке відбулось 19.06.2012 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 19.06.2012 року о 15 годині.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160-163, 183-3 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим -задовольнити.
2. Підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Борей-Крим"(ЕДРПОУ 33373008), застосованого рішенням начальника Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби № 9 від 18.06.2012.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.