ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 червня 2012 р. Справа №2а-15682/11/0170/3
м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Національного університету біоресурсів і природокористування України
до Управління Держкомзему в м.Ялта АРК
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1
про спонукання до виконання певних дій
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився,
від третьої особи - не з'явився.
Суть справи:
Національний університет біоресурсів і природокористування України звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Управління Держкомзему в м.Ялта АРК про зобов'язання вчинити дії щодо скасування реєстрації запису про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку - державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_1, що зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011000700053.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 13.12.11 р. про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду залучено до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_1.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на протиправну видачу ОСОБА_1, яка є членом Обслуговуючого кооператива "Житлово-будівельний кооператив "ПОІЗ "Фороський бриз-2008", державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,0370 га, зазначаючи на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 09.10.11 р., постанову Верховного Суду України від 21.02.2011 р., положення ст. 202 Земельного кодексу України, Постанови Кабінету Міністрів України № 1021 від 09.09.2009 р. "Про затвердження Порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі", Наказу Держкомзему № 174 від 02.07.2003 р. "Про тимчасовий порядок ведення державного реєстру земель.
Відповідачем письмових заперечень проти позову не надано.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.01.12 р. зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим по справі № 2а-9078/11/0170.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.05.12 р. провадження у справі поновлено.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином.
Третя особа у судове засідання не з'явилась, явку свого представника не забезпечила, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлена належним чином.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Положення про Державний комітет України із земельних ресурсів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 224 від 19.03.2008 року в редакції на час виникнення спірних правовідносин Державний комітет із земельних ресурсів (Держкомзем) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, з урахуванням положень ст.ст. 2, 3, 17 КАС України, згідно з якими визначальним критерієм віднесення справи до справ адміністративної юрисдикції є наявність стороною у справі суб'єкта владних повноважень та виконання ним у спірних відносинах владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, дана справа є справою адміністративної юрисдикції.
Національний університет біоресурсів і природокористування України є юридичною особою, ЄДРПОУ 00493706, зареєстрований Голосіївською районною у місті Києві державною адміністрацією 20.11.2008 р., про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 № 213683 та свідчить довідка статистики.
У вказаному свідоцтві про державну реєстрацію позивача вказано, що підставою для заміни свідоцтва про державну реєстрацію є зміна найменування юридичної особи.
Постановою Кабінету Міністрів України № 313 від 07.04.1997 року на базі Кримського сільськогосподарського інституту імені М.І.Калініна створено Кримський державний аграрний університет , який, відповідно до п. 3, 5 Статуту останнього, є багатопрофільним вищим навчальним закладом; є юридичною особою, правонаступником Кримського сільськогосподарського інституту ім..Калініна, права та обов'язки якого отримано з дня державної реєстрації.
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 р. N 179-р "Про утворення Кримського державного агротехнологічного університету" та наказу Міністерства аграрної політики України від 15.04.2003 р. № 109 утворено Кримський державний агротехнологічний університет, який є правонаступником Кримського державного аграрного університету, про що вказано у п. 2 Статуту Кримського державного агротехнологічного університету.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року № 517, Наказом Міністерства аграрної політики України № 304/377 від 18.08.2004 р. створено Південний філіал "Кримський агротехнологічний університет" Національного аграрного університету як структурний підрозділ з окремими правами юридичної особи на базі Кримського державного агротехнологічного університету. Південний філіал "Кримський агротехнологічний університет" Національного аграрного університету є правонаступником Кримського державного агротехнологічного університету.
Спільним наказом Міністерства аграрної політики України та Національного університету біоресурсів і природокористування України № 212/385 від 27.04.2010 р. внесено зміни до спільного наказу Мінагрополітики України та Національного аграрного університету від 18.08.2004 р. № 304/377, зокрема, Національний університет біоресурсів і природокористування України є правонаступником Кримського державного агротехнологічного університету.
З урахуванням вищевикладеного вбачається, що позивач є правонаступником Кримського сільськогосподарського інституту імені М.І. Калініна.
31 березня 1995 року рішенням № 3 23 сесії 21 скликання Фороської селищної ради Кримському сільськогосподарському інститутові імені М.І. Калініна було передано в постійне користування земельну ділянку площею 14,18 га із земель СКК "Форос" для створення навчально-дослідної станції по гірському садівництву та виноградарству, на підставі чого видано державний акт на право постійного землекористування серії І-КМ № 003074.
02.11.2007р. рішенням № 15 Фороської селищної ради відмовлено Національному аграрному університету в наданні дозволу на переоформлення земельної ділянки, загальною площею 14,18 га; рішенням № 6 від 21.03.2008 р. Фороської селищної ради припинено право Кримського сільськогосподарського інституту ім. М.І. Калініна постійного користування земельною ділянкою площею 14,18 га в смт.Форос.
Про скасування вказаних рішень у жовтні 2008 року до Окружного адміністративного суду АР Крим звернувся Сімферопольський міжрайонний прокурор.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.07.2009 р. у задоволенні позову відмовлено.
23 лютого 2010 року постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.07.2009 р. скасовано, позовні вимоги задоволено, в тому числі - серед інших позовних вимог рішення № 6 Фороської селищної ради від 21.03.2008 року про припинення права постійного користування Кримського сільськогосподарського інституту імені М.І. Калініна - скасовано.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 26 жовтня 2010 року постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду скасовано, постанову Окружного адміністративного суду АР Крим № 2а-5906/08/7 було залишено в силі.
Постановою Верховного суду України від 21 лютого 2011 року заяву Національного університету біоресурсів і природокористування України про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 26.10.2010 р. було задоволено, ухвалу Вищого адміністративного суду від 26 жовтня 2010 року - скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду касаційної інстанції.
У вказаній постанові Верховного Суду України від 21.02.2011 р. вказано, що підстави припинення права користування земельною ділянкою, наведені в ч. 1 ст. 141 Земельного кодексу України слід розуміти таким чином, що припинення права користування земельною ділянкою з підстави припинення установи допускається лише у випадку, коли припинення останньої виключає правонаступництво.
Верховний Суд України вказує, що майнові права Кримського сільськогосподарського інституту ім. Калініна, у тому числі - і право користування земельною ділянкою, перейшли до його правонаступника - Національного аграрного університету.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 червня 2011 року постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22 липня 2009 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23 лютого 2010 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 09.11.2011 року по справі № 2а-9078/11/0170/25 позовні вимоги Сімферопольського міжрайонного природоохоронного прокурора - задоволено частково, скасовано рішення № 6 від 21.03.2008 року Фороської селищної Ради "Про припинення Кримському сільськогосподарському інституту імені М.І. Калініна права постійного користування земельною ділянкою площею 14,18 га в смт. Форос".
Вказана постанова набрала законної сили 24.04.2012 р. згідно з ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, позивач є правонаступником Кримського сільськогосподарського інститута імені М.І. Калініна в тому числі щодо права постійного користування земельною ділянкою загальною площею 14,18 га. у смт.Форос; рішення № 6 від 21.03.2008 року Фороської селищної Ради "Про припинення Кримському сільськогосподарському інституту імені М.І. Калініна права постійного користування земельною ділянкою площею 14,18 га в смт. Форос" скасовано; тобто позивач є землекористувачем земельної ділянки площею 14,18 га на підставі Держакту серії І-КМ № 003074.
Таким чином, при порушенні прав користування вказаною земельною ділянкою при виділенні гр. ОСОБА_1 частини вказаної земельної ділянки Національний університет біоресурсів і природокористування України є належним позивачем у справі.
Рішеннями № 03 від 16.10.2009 р., № 24 від 30.10.2009 р. Фороської селищної ради на земельні ділянки загальною 6,4670 га та 2,8463 га відповідно, розташовані за адресою: АДРЕСА_1, затверджено проекти землеустрою з надання у власність обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «СТІЗ «Фороський Бриз-2008», обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «СТІЗ «Перлина Форосу-2008» для житлового будівництва та громадянам - членам кооперативу для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд.
На підставі Рішення № 03 від 16.10.2009 року Фороської селищної ради члену Обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельний кооператив" «СТІЗ «Фороський Бриз-2008» 18.06.10 р., гр. ОСОБА_1, виданий державний акт серії ЯЛ № 451253 на право власності на земельну ділянку площею 0,0370 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, який зареєстровано у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011000700053.
Постановою Господарського суду АР Крим від 30.08.2010 р. рішення Фороської селищної ради № 03 від 16.10.2009 р. 46 сесії 5 скликання "Про затвердження проекту землеустрою по відводу земельної ділянки Обслуговуючому кооперативу "Житлово - будівельний кооператив "СТІЗ "Фороський Бриз-2008" та передачі у власність земельної ділянки загальною площею 6.4670 га за адресою: АДРЕСА_1" із земель Фороської селищної ради" визнано незаконним.
Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 09.11.2010р. визнано незаконним рішення Фороської селищної ради № 03 від 16.10.2009 р. 46 сесії 5 скликання "Про затвердження проекту землеустрою по відводу земельної ділянки Обслуговуючому кооперативу "Житлово - будівельний кооператив "СТІЗ "Фороський Бриз-2008" та передачі у власність земельної ділянки загальною площею 6.4670 га за адресою: АДРЕСА_1" з земель Фороської селищної ради".
13.05.2011 р. вих..№ 819 Південний філіал "Кримський агротехнологічний університет" Національного університету біоресурсів і природокористування України звернувся до Управління Держкомзему в м. Ялта про здійснення дій щодо скасування реєстрації записів про державну реєстрацію документів, що посвідчують право на земельні ділянки, в тому числі виділені у власність обслуговуючому кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «СТІЗ «Фороський бриз-2008» для житлового будівництва та громадянам-членам кооперативу для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд рішенням Фороської селищної ради № 3 від 16.10.2009 р., - державних актів на право власності на відповідні земельні ділянки, що зареєстровані в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі.
20.05.11 р. вих..№ 2150-2/10-25-4 Управління Держкомзему в м.Ялта повідомило Південний філіал "Кримський агротехнологічний університет" Національного університету біоресурсів і природокористування України про направлення вищевказаного листа вих.№ 819 від 13.05.11 р. на адресу Республіканського комітету земельних ресурсів в АР Крим для отримання інформації про можливість анулювання реєстраційних записів про державну реєстрацію державних актів на землю.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
З урахуванням тексту відповіді, яка не є кінцевою, строк для відповіді, встановлений Законом України «Про звернення громадян», спливає 16.06.2011 р.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернувся до суду с позовом 09.12.2011 р., тобто в межах строку, встановленого для звернення з позовом до суду.
Позивачем заявлено вимогу про зобов'язання Управління Держкомзему в м. Ялта АР Крим вчинити дії щодо скасування реєстрації запису про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку - державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_1, що зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011000700053.
Відповідно до ч.1 ст. 3 Земельного Кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до положень ст.ст. 14, 13 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується.
Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в редакції на час виникнення спірних правовідносин та розгляду справи сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно до п. "а", "б" ч. 1 ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу.
Тобто орган місцевого самоврядування уповноважений здійснювати розпорядження земельними ділянками комунальної власності, приймати рішення про надання земельної ділянки у власність або постійне користування.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відсутні повноваження місцевого органу влади розпоряджатись земельними ділянками, які знаходяться у власності або користуванні інших осіб.
В матеріали справи не надані докази наявності підстав для припинення права користування земельної ділянки позивачем, які передбачені ст.. 141 Земельного кодексуУкраїни.
Відповідно до ст. 143 Земельного кодексу України примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у випадках, передбачених законом.
Доказів примусового припинення прав на земельну ділянку в матеріали справи не надано.
Таким чином, в матеріали справи не надані належні докази припинення права користування позивача земельною ділянкою площею 14,18 га, переданої по державному акту серії І-КМ № 003074.
З урахуванням вищевикладеного, відсутні правові підстави для передачі частини вказаної земельної ділянки іншій особі та реєстрації за нею державного акта на право власності на вказану земельну ділянку.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 116 Земельного кодексу України в редакції на час здійснення спірних правовідносин громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування та державних органів приватизації щодо земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Відповідно до ч.ч. 6-7 ст. 118 Земельного кодексу України в редакції на час виникнення спірних правовідносин громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності в тому числі для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання. Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.
Відповідно до ч. 8, 9 ст. 118 Земельного кодексу на час виникнення спірних правовідносин проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт; погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
Вказане кореспондується з вимогами законодавства стосовно порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Так, зокрема, відповідно до п.п. 3, 9 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. N 677 (далі - Порядок № 677), проект відведення земельної ділянки, який розробляється на підставі рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок, виконавець погоджує із землевласником або землекористувачем, органом земельних ресурсів, природоохоронним органом, санітарно-епідеміологічною службою, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини.
В матеріалах справи заява ОСОБА_1 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою для надання земельної ділянки площею 0,0370 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, розроблена технічна документація по відводу вказаної земельної ділянки, проект відводу, рішення Фороської селищної ради про затвердження проекту землеустрою та надання у власність земельної ділянки саме ОСОБА_1 - відсутні.
Відповідно до ст.125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.
Відповідно до п. 13-1 Порядку ведення Поземельної книги державна реєстрація земельної ділянки здійснюється після визначення кадастрового номера в установленому порядку та прийняття відповідним органом, який здійснює розпорядження землями, рішення про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність (користування) чи після формування земельної ділянки на підставі документації із землеустрою за рішенням власника земельної ділянки про поділ або об'єднання земельних ділянок.
Вказане рішення стосовно ОСОБА_1 місця не мало.
На підставі викладеного, правові підстави для внесення в Поземельну книгу запису про реєстрацію за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку НОМЕР_1 площею 0,0370 га, реєстраційний номер 011000700053, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, видачі державного акта на право власності на вказану земельну ділянку ОСОБА_1 - відсутні.
Мають місце правові підстави для скасування запису про реєстрацію за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку НОМЕР_1 площею 0,0370 га, що зареєстрована в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011000700053, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до п.п.27, 28 Порядку ведення Поземельної книги запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) посадовою особою територіального органу Держземагентства на підставі рішення суду.
Скасування (поновлення) запису здійснюється шляхом внесення до автоматизованої системи відомостей про скасування (поновлення) із зазначенням дати та підстави скасування (поновлення), посади, прізвища та ініціалів посадової особи, яка скасувала (поновила) запис, та формування з використанням автоматизованої системи нових аркушів Поземельної книги, що засвідчується підписом посадової особи та скріплюється печаткою територіального органу Держземагентства.
Позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Постанову у повному обсязі складено 11.06.12 р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Зобов'язати Управління Держкомзему в м.Ялта АРК скасувати запис про державну реєстрацію документа, що посвідчує право на земельну ділянку - державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_1, що зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 011000700053.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Національного університету біоресурсів і природокористування України (ЄДРПОУ 00493706) 29,60 грн. судового збору.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Шкляр Т.О.