ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2012 р. № 2а-4441/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Журомської М.В.,
за участю секретаря - Козьміна А.М.,
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Бродівського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся у Львівський окружний адміністративний суд з позовом до ОСОБА_2, просить стягнути на користь Бродівського районного центру зайнятості суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 6 204,51 грн. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що відповідач в період перебування на обліку у центрі зайнятості як безробітний та одержуючи допомогу, виконував послуги та отримував дохід по виконанню договору доручення від 23.06.2010 р. № 50026/1413/10, укладеного між ПАТ «Страхова компанія «Провідна»та ОСОБА_2. Оскільки відповідач не міг підпадати під категорію безробітного та отримувати допомогу з безробіття, то зазначені кошти підлягають до стягнення.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить позов задовольнити з підстав, викладених у позові.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, письмового пояснення на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Оскільки відповідач жодних заперечень проти позову не подав, суд розглядає справу на основі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991р. №803-XII зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Згідно п. 3 ст. 1 цього ж Закону передбачено, що в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які проходять професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації з відривом від виробництва; навчаються в денних загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах.
Відповідно до п. 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 р. за №219, для одержання статусу безробітного громадянин особисто подає у день, що настає після закінчення встановленого строку для пошуку підходящої роботи, до центру зайнятості заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не займається видами діяльності, що визначені частиною третьою статті 1 Закону України «Про зайнятість населення», і не отримує пенсію на пільгових умовах, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 13.08.2010 р. зареєстрований Бродівським районним центром зайнятості як такий, що шукає роботу. У зв'язку з відсутністю підходящої для нього роботи, на підставі наказу № НТ 100820 від 20.08.2010 р. та у відповідності до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», ОСОБА_2 було надано статус безробітного з 20.08.2010 р. У відповідності до п.1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідачу було розпочато виплату допомоги з безробіття з 20.08.2010 р. протягом 360 календарних днів.
Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що відповідача було ознайомлено з правилами та обов'язками особи, якій надається статус безробітного.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991р. №803-XII безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Згідно п.5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року №1533-III, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням фонду.
На виконання своїх повноважень, Бродівським центром зайнятості було проведено розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення шляхом надіслання листа для проведення звірки до Солом'янського районного центру зайнятості відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року №1533-III.
За результатами розслідування було встановлено, що відповідач в період перебування на обліку як безробітний, перебував у трудових відносинах з ПАТ «Страхова Компанія «Провідна», що підтверджується Договором доручення від 23.06.2010 р. № 50026/1413/10 додатком до договору доручення, актом виконаних робіт від 20.09.2010 р., Актом розслідування страхових випадків Солом'янського районного центру зайнятості № 10 від 10.01.2012 року.
Згідно п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року №1533-III застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Частина 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», передбачає, що сума виплаченого забезпечення застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Наказом Бродівського районного центру зайнятості № 17 від 13.02.2012 року прийнято рішення про повернення відповідачем отриманої обманним шляхом допомоги по безробіттю, виплаченої за період з 20.08.2010 р. по 16.05.2011 року у сумі 6 204,51 грн.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу надіслано претензію від 12.03.2012 р. № 640/07/-1 щодо відшкодування коштів у сумі 6 204,51 грн., проте дана претензія залишена без задоволення, а отже поверненню підлягають кошти у розмірі 6 204,51 грн.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані матеріалами справи і підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Бродівського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 20848943) суму незаконно отриманої допомоги по безробіттю у розмірі 6 204,51 грн. (шість тисяч двісті чотири гривні 51 коп.).
Судові витрати з сторін не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 10.07.2012 року.
Суддя Журомська М.В.