Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 липня 2012 року Справа № 2а/1270/4128/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Луганського міського центру зайнятості до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та штрафу у розмірі 799,09 грн., -
ВСТАНОВИВ:
28 травня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганського міського центру зайнятості до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та штрафу у розмірі 799,09 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що фізична особа - підприємць ОСОБА_1 перебуває на обліку у Луганському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 03.09.1997, за номером НОМЕР_2
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та абзаців 4,5,6 пункту 7 Розділу 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» 15.12.2011 у ФОП ОСОБА_1 було проведено перевірку з питань дотримання вимог діючого законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 05.03.2003 по 31.12.2010, про що складений акт № 539 від 15.12.2011.
У ході перевірки виявлено, що у ФОП ОСОБА_1 було укладено три трудових договори з найманими працівниками. В ході перевірки було встановлено, що підприємець перебувала не єдиній системі оподаткування, заробітна плата найманим працівникам сплачувалась з виручки отриманої від підприємницької діяльності один раз на місяць.
Звіти «Розрахункова відомість про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду» до Луганського міського центру зайнятості не надавалася жодного разу. Страхові внески (обов'язкові платежі) до Фонду, в порушення чинного законодавства, за найманих працівників не сплачувалися.
Документів підтверджуючих розірвання трудових відносин або будь-яких інших документів під час перевірки, до чи після неї відповідачем не надано.
Таким чином, на кінець перевірки заборгованість до Фонду за відповідачем складає 799,09 грн., у тому числі:
- донараховані страхові внески (недоїмка) у розмірі 3,97 грн.;
- за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків нарахована пеня у розмірі 2,22 грн.;
- накладений штраф у розмірі прихованого розміру заробітної плати у розмірі 792,90 грн.
Акт перевірки № 359 відповідач відмовилась підписувати та ознайомлюватися з ним. Тому 16.12.2011 акт перевірки № 359 з додатками було направлено відповідачу рекомендованим листом, який вона отримала 30.12.2011.
11.01.2012 Луганським міським центром зайнятості було прийнято Рішення № 1 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмки), яке відповідач отримав 18.01.12, згідно зворотного поштового повідомлення.
Оскільки Рішення № 1 Луганського міського центру зайнятості відповідачем не виконано у добровільний строк, позивач просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати страхових внесків та штрафу у розмірі 799,09 грн.
Відповідач заперечення суду не надав. Ухвала про відкриття скороченого провадження та пам'ятка про права та обов'язки направлена відповідачу на адресу: АДРЕСА_1, повернулись до суду з відміткою пошти: "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Луганський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та виконує покладені на нього функції, серед яких є здійснення обліку та ведення реєстру платників страхових внесків, представництво інтересів Фонду в судових органах та інших органах.
Згідно із ст.34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд має право застосовувати фінансові санкції передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.
У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що фізична особа - підприємць ОСОБА_1 перебуває на обліку у Луганському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з 03.09.1997, за номером НОМЕР_2
Відповідно до ст.35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, що підлягають сплаті до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України, встановлений ч.2 ст.1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування".
Пунктом 2 частини 1 статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх плати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмку), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Луганським міським центром зайнятості проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 05 березня 2003 року по 31 грудня 2010 року, за результатами якої складено акт № 359 від 15.12.2011 (а.с.11-12).
Проведеною перевіркою встановлено, що у фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 було укладено три трудових договорів з найманими працівниками. Підприємець перебувала не єдиній системі оподаткування протягом усього перевіряє мого періоду. Заробітна плата сплачувалась один раз на місяць з виручки, отриманої від підприємницької діяльності.
Розрахункові відомості про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття не надавалися. У період перевірки донараховані страхові внески на Фонд оплати праці за березень 2003 року - липень 2003 року у розмірі 3,97 грн., прихований фонд за березень 2003 року - липень 2003 року становить 792,90 грн. Накладено штраф у розмірі прихованої суми витрат, на які нараховуються страхові внески 792,90 грн. Внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття нарахована не сплачувалися. За несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття нарахована пеня у розмірі 2,22 грн.
На кінець перевірки заборгованість за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 до Фонду за відповідачем складає 799,09 грн., у тому числі: недоїмка зі сплати страхових внесків 3,97 грн., штраф - 792,90 грн., пеня 2,22 грн.
Таким чином, з акту перевірки вбачається, що за фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 існує заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 799,09 грн., у тому числі недоїмка - 3,97 грн., пеня -2,22 грн. та штраф у розмірі прихованої заробітної плати - 792,90 грн.
11.01.2012 директором Луганського міського центру зайнятості винесено рішення № 1 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу, яким прийнято рішення про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 3,97 грн. у тому числі пеня -2,22 грн. та штраф у розмірі прихованої заробітної плати - 792,90 грн. (а.с.22).
Вказане рішення направлено відповідачу та отримано останнім 18.01.2011, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.21).
Відповідач вказане рішення у встановленому законодавством порядку не оскаржив та воно є чинним та підлягає виконанню.
На час розгляду адміністративної справи заборгованість перед позивачем не погашена.
Також суд вважає за потрібне зазначити, що п.7 прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464 від 08.07.2010 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.
Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Луганського міського центру зайнятості до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків та штрафу у розмірі 799,09 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Луганського міського центру зайнятості (місцезнаходження: 91053, м. Луганськ, вул. 50-річчя утворення СРСР, 22б, р/р 37175975900004, код платежу 50040100, одержувач: УДКСУ у Жовтневому районі м. Луганську, код 37991477, банк ГУДКСУ у Луганській області МФО 804013) заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у розмірі 799,09 грн. (сімсот дев'яносто дев'ять гривень 09 коп.), а саме: донараховані страхові внески (недоїмка) у розмірі 3,97 грн. (три гривні 97 коп.), пеня у розмірі 2,22 грн. (дві гривні 22 коп.) та штраф у розмірі прихованої заробітної плати 792,90 грн. (сімсот дев'яносто дві гривні 90 коп.).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Тихонов