Постанова № 25136248, 13.06.2012, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.06.2012
Номер справи
2а-0770/522/12
Номер документу
25136248
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2a-0770/522/12

рядок статзвіту -9

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Іванчулинця Д.В.,

за участю секретаря судового засідання - Корчинської В.А.,

за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:

сторони в судове засідання не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Закарпатській області до Державного підприємства радгосп-заводу «Великолазівський»про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач -Державна фінансова інспекція в Закарпатській області (надалі -позивач) звернулася у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Державного підприємства радгосп-заводу «Великолазівський»(надалі -ДП Р/З «Великолазівський», відповідач), якою просить: 1) прийняти позовну заяву до розгляду; 2) зобов'язати державне підприємство Радгосп-завод «Великолазівський»забезпечити повне виконання Вимог Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області від 26.08.2011 року №07-07-6-4 5438 щодо усунення недоліків та порушень виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Державного підприємства радгосп-завод «Великолазівський», а саме: а) стягнути з винних осіб нестачу готівки в сумі 60000,0 грн. у порядку, встановленому чинним законодавством (п. 1 Вимоги); б) стягнути з винних осіб нестачу виноматеріалів у порядку, встановленому чинним законодавством в сумі 2447220,84 грн., з яких в Порядку визначення збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою КМУ від 22.01.1996 р. № 116, перерахувати в дохід державного бюджету 2187102,66 грн. (п.2 Вимоги); в) відшкодувати за рахунок винних осіб збитки від псування виноматеріалів на суму 590307,18 грн. в порядку та розмірах встановлених ст-ст. 130-136 КЗпП України, постановою КМУ від 22.01.1996 р. №116, з яких в юрядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 521525,36 грн. (п.З Вимоги); г) стягнути з винних осіб нестачу запасних частин у порядку встановленому чинним законодавством в сумі 10183,56 грн., з яких в Порядку визначення збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою КМУ від 22.01.1996 р. №116, перерахувати в дохід державного бюджету 6418,56 грн. (п.4 Вимоги); д) відобразити дебіторську заборгованість по Ф/О ОСОБА_1 в сумі 192233,33 грн. Провести претензійно - позовну роботу з Ф/О ОСОБА_1 щодо відшкодування коштів в сумі 192233,33 грн. за реалізований їй об'єкт державної власності, (п.5 Вимоги); е) відобразити дебіторську заборгованість в сумі 350,0 грн. по Яроцькій сільській раді (ОСОБА_2). Провести претензійно -позовну роботу із вказаною установою щодо повернення коштів в сумі 350,0 грн. (п.6 Вимоги); е) провести претензійно - позовну роботу щодо повернення зайво виплачених сум коштів. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у сумі 1176,0 грн. у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.127, 136, КЗпП України. Провести перерахунок щодо сумм внесків зайво нарахованих до державних цільових фондів (п.7 Вимоги); є) провести донарахування та виплати працівникам заробітної плати в сумі 4170,38 грн. (п.8 Вимоги); ж) погасити заборгованість із заробітної плати працівникам Радгосп-заводу шляхом її виплати, по якій минув термін виплати в сумі 272917,72 грн. Дотримуватись вимог ст.24 Закону України «Про оплату праці», ст. 115 Кодексу Законів про працю України від 10.12.1971р. №50 (із змінами), (п.9 Вимоги).

В обґрунтування заявлених вимог зазначили, що відповідно до п.2.37 Плану контрольно - ревізійної роботи ГоловКРУ на II квартал 2011 року проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства радгосп-заводу Великолазівський»за 2009, 2010 роки та І квартал 2011 року. Результати ревізії відображені в акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства радгосп-завод «Великолазівський»за 2009-2010 роки та 1-й квартал 2011 року, від 17.08.2011 р. №07-07/30, який підписано представником відповідача без заперечень. На підставі акту відповідачу направлено вимогу від 26.08.2011 р. № 07-07-6-14/5438. В ході ревізії були виявлені порушення діючого законодавства України з фінансових питань, які станом на дату подання позову залишаються не відшкодовані, що свідчить про невиконання та порушення вимог ч.2 ст.15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 року № 2939-XII (надалі -Закон № 2939-XII), якою передбачено, що законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються чи перевіряються.

Представник позивача в судове засідання не з'явився та 13.06.2012 року подав до суду заяву з клопотанням про розгляд адміністративної справи без участі представника Державної фінансової інспекції в Закарпатській області за наявними в матеріалах справи доказами, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, хоча судом вживалися заходи щодо його виклику, передбачені Главою 3 Розділу II Кодексу адміністративного судочинства України (надалі -КАС України), про що свідчить реєстр відправлення рекомендованих повідомлень Закарпатського окружного адміністративного суду. У відповідності до ч.4 ст.128 КАС України -у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відтак, оскільки відповідач, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи в судове засідання не з'явився, не повідомив про причини такого неприбуття, заперечень на адміністративний позов суду не подавав, заяви про відкладення судового засідання або розгляду справи за його відсутністю до суду не надходило, суд визнав можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача на підставі наявних у справі доказів, згідно ст. 128 КАС України.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів є обґрунтованим і такий слід задовольнити з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 48 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Таким чином, позивачем по справі є саме Державна фінансова інспекція в Закарпатській області, яка є юридичною особою (згідно довідки АА № 450545 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 11).

Державна фінансова інспекція в Закарпатській області згідно чинного законодавства України є законним правонаступником Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області (на підставі положень указу Президента України від 23 квітня 2011 року 499/2011, яким затверджено «Положення про Державну фінансову інспекцію України»і відповідно реорганізовано Державну контрольно-ревізійну службу України у Державну фінансову інспекцію України, а також норм постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2011 року «Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції», якою Контрольно-ревізійне управління в Закарпатській області перетворено в Державну фінансову інспекцію в Закарпатській області) і відповідно положення Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»від 26.01.1993 року № 2939-XII, яким визначено статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, її функції та правові основи діяльності автоматично поширюється на Державну фінансову інспекцію України.

Згідно зі статтею 2 Закону № 2939-XII головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів. розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування. Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Відповідно до ст.11 Закону № 2939-XII плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія. Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Судом встановлено, що відповідно до п.2.37 Плану контрольно - ревізійної роботи Головного контрольно-ревізійного управління України на II квартал 2011 року проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства радгосп-заводу «Великолазівський»за 2009, 2010 роки та І квартал 2011 року. Результати ревізії відображені в акті ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДР Р/З «Великолазівський»за 2009-2010 роки та 1-й квартал 2011 року, від 17.08.2011 р. №07-07/30 (а.с.а.с. 17-74), який підписано представниками відповідача без заперечень. За результатами ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП Р/З «Великолазівський»виявлено фінансові порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 595473,47 грн., розмір збитків від нестачі та псування матеріальних цінностей становить 3310520,35 грн., із них: 1) недоотримано працівниками заробітної плати - 4170,38 грн.; 2) нестача готівки в касі підприємства - 60000,0 грн.; 3) незаконні витрати державних коштів в загальній сумі 6405,06 грн., у тому числі: на надання фінансової допомоги - 350,0 грн., відшкодування відрядних витрат - 4451,0 грн., на виплату заробітної плати працівникам 1176,0 грн. та сплату внесків до державних цільових фондів - 428,06 грн. Із вказаної суми в ході ревізії відшкодовано незаконні витрати державних коштів на відшкодування відрядних витрат в сумі 4451,0 грн.; 4) нестача виноматеріалів вартістю 260118,18 грн., розмір збитків від яких становить 2447220,84 грн.; 5) псування виноматеріалів вартістю 68781,82 грн., розмір збитків від яких становить 590307,18 грн.; 6) нестача запасних частин вартістю 3765,0 грн., розмір, збитків становить 10183,56 грн.; 7) збитки нанесені підприємству внаслідок незаконного відчуження об'єкту незавершеного капітального будівництва- 192233,33 грн. Сума виявлених фінансових порушень, що не призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів становить 101005,00 грн.

Було враховано, що в ході ревізії підприємством відшкодовано незаконні витрати державних коштів в сумі 4451,0 грн. та усунуто інші порушення фінансової дисципліни в сумі 101005,00 грн.

Крім того, ревізією встановлено порушення законодавства при проведенні операцій із основними засобами на суму 574983,0 грн., у тому числі: 1) списання з балансу як непридатних 8 одиниць основних засобів первісною вартістю 210828,0 грн. та нульовою залишковою вартістю без дозволу Міністерства аграрної політики України; 2) відчуження 34 об'єктів державної власності первісною вартістю 364155,0 грн. (залишковою вартістю 31416,0 грн.) без згоди або дозволу Міністерства аграрної політики на його відчуження. Ревізією своєчасності виплати заробітної плати встановлено прострочену заборгованість по заробітній платі в сумі 272917,72 грн.

Згідно зі ст.8 Закону № 2939-XII Головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі виконують такі функції, зокрема, проводять у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності; здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю.

Для виконання функцій, визначених у ст.8, згідно зі ст.10 Закону № 2939-XII Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право :

-перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо);

-пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;

-у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.

Відповідно до п. 7 ст.10 Закону №2939-ХІІ, службовою особою державної контрольно - ревізійної служби в Україні пред'явлено вимогу щодо усунення виявлених ревізією фінансових порушень, зареєстровану 26.08.2011 р. за № 07-07-6-14/5438 (а.с.а.с. 13-16). Вимога направлена директору ДП Р/З «Великолазівський»Ковачу О.І. і полягала в зобов'язанні забезпечити відшкодування збитків, що були виявлені в ході ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства радгосп-заводу «Великолазівський». Дана вимога є законною.

Відповідно до ст.15 Закону №2939-ХП, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються. Однак, інформації щодо усунення виявлених ревізією фінансових порушень від ДП Р/З «Великолазівський»позивачеві не надходило. Таким чином, на дату подання адміністративного позову вимоги щодо відшкодування сум, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 3578987,07 грн. відповідачем не виконані. Відповідно порушення, що були виявлені, полягають у наступному.

Ревізією повноти та своєчасності оприбуткування готівки в касу радгоспу, з врахуванням документів, наданих ОСОБА_1 на запит КРУ в Закарпатській області від 25.07.2011 №07-07-6-14/4699, встановлено не оприбуткування готівки в касу радгосп-заводу «Великолазівський»в сумі 60000,0 грн., що є порушенням п.7.15 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637. Тобто, ревізією дотримання порядку ведення операцій із готівкою встановлено нестачу готівки в касі ДП Р/З «Великолазівський»в сумі 60000,0 грн.

Ревізією з питання своєчасності виплати заробітної плати встановлено, що за даними Головної книги ДП Р/З «Великолазівський»станом на 01.04.2011 р. рахувалася прострочена заборгованість по виплаті заробітної плати в загальній сумі 272917,72 грн., у тому числі: заборгованість до 2 місяців в сумі 5283,67 грн., до 1 року - 138015,93 грн.; від 1 року до З років - 93834,98 грн., більше 3 років - 35783,14 грн., що є порушенням ст. 24 Закону України «Про оплату праці», ст. 115 Кодексів Законів про працю України від 10.12.1971р. №50 (із змінами).

В ході ревізії організації фактичного контролю за збереженням запасів повідно до наказу підприємства від 23.05.2011 р. №14, комісією в складі працівників ДП Р/З «Великолазівський»та представників Державного підприємства «Закарпаттястандартметрологія»проведено інвентаризацію наявності виноматеріалів станом на 01.06.2011 р. За результатами інвентаризації встановлено нестачу виноматеріалів в загальній кількості 18650,4 декалітрів (далі -дал.) загальною вартістю 260118,18 грн. Розмір збитків від нестачі виноматеріалів в кількості 18650,4 дал. вартістю 260118,18 грн., визначений відповідно до Порядку визначення збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 р. №116 становить 2447220,84 грн. З метою підтвердження придатності виноматеріалів для їх подальшого використання, в ході ревізії відповідно до наказу підприємства від 01.06.2011 р. № 15, комісією в складі працівників ДП Р/З «Великолазівський» проведено відбір проб виноматеріалів, які було виявлено в наявності в цеху незавершеного виробництва (в цеху переробки плодів і ягід ) в 7 ємкостях (цистернах). Відібрані проби виноматеріалів із 7 ємкостей були передані Державному підприємству «Закарпатський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»для визначення їх придатності для подальшого використання. Згідно Протоколів випробувань від 10.06.2011 р. №№ 552, 553 та 554, затверджених начальником Державного підприємства «Закарпатський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Кевер В.І., виноматеріали, наявні в цеху незавершеного виробництва ДП Р/З «Великолазівський»в кількості 4336,8 дал. не відповідають вимогам нормативних документів. В ході ревізії, відповідно до Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою КМУ від 22.01.1996 р. №116, визначено розмір збитків від псування виноматеріалів. Загальна сума збитків від псування виноматеріалів в кількості 4336,5 дал вартістю 68781,82 грн. становить 590307,18 грн.

Крім того, ревізією встановлено нестачу запасних частин, отриманих від списаних тракторів на суму 3765,0 грн., розмір збитків від нестачі яких становить 10183,56 грн.

Ревізією дотримання законодавства при списанні об'єктів державної власності встановлено, що з балансу ДП Р/З «Великолазівський»за 2010 р. списано 8 одиниць основних засобів, загальною первісною вартістю 210828,0 грн. (вартістю за одиницю 10,0 тис. грн. і більше) без прийнятого Міністерством аграрної політики України рішення або дозволу про надання згоди на його списання, чим порушено вимоги п.5, Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Nїіністрів України від 08.11.2007 № 1314.

Ревізією достовірності операцій із об'єктами незавершеного капітального будівництва, встановлено порушення вимог пунктів 1,3,5 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996 та пункту 2.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 в частині внесення в первинні документи та регістри бухгалтерського обліку за 2010 рік недостовірних даних щодо списання з балансу об'єкту незавершеного капітального будівництва, оприбуткування будівельних матеріалів від його ліквідації та їх реалізації. Так, згідно акта на списання основних засобів без дати, з балансу підприємства в 2010 році списано об'єкт незавершеного капітального будівництва - цех переробки плодів вартістю 362900,0 грн., та від його ліквідації оприбутковано залізобетонні плити перекриття -96 шт., залізобетонні перегородки -16 шт. та залізобетонні стовпи -24шт. Вказані будівельні матеріали згідно накладної від 18.11.2010 р. № 56 значаться реалізованими ОСОБА_1 на суму 204800,0 грн. (з ПДВ). В ході ревізії, комісією в складі працівників ДП Р/З «Великолазівський»проведено візуальний огляд об'єктів, розташованих на території радгосп-заводу та встановлено в наявності споруду, довжиною 42 м., шириною 21 метр, висота - 7.1 метр., яка складалася із залізобетонних плит перекриття - 96 шт., залізобетонних перегородок - 16 шт. та залізобетонних стовпів - 24шт. Таким чином ревізією наданих документів, з врахуванням результатів візуального огляду приміщень встановлено, що фактично цех переробки плодів вартістю 362900,0 грн. було реалізовано як об'єкт незавершеного капітального будівництва, а не як будівельні матеріали, отримані від його ліквідації. Ревізією дотримання законодавства при відчуженні об'єкту незавершеного капітального будівництва - цеху переробки плодів вартістю 562900,0 грн. встановлено, що його реалізацію проведено без надання Міністерством аграрної політики України згоди або дозволу на його відчуження, чим порушено вимоги п.6 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 р. №803 (надалі - Порядок №803). Крім того, реалізацію вказаного об'єкта здійснено без проведення незалежної оцінки та не на конкурентних засадах -через біржі, аукціон, чим порушено п. 10 та п. 13 вказаного Порядку №803. Внаслідок допущеного порушення, ДП Р/З «Великолазівський»нанесено матеріальної шкоди (збитків) на суму 192233,33 грн. (вартість об'єкту незавершеного капітального будівництва - цеху переробки плодів вартістю 362900,00 грн. за вирахуванням оприбуткування будівельних матеріалів вартістю 170666,67 грн.).

Ревізією дотримання законодавства при відчуженні об'єктів державної власності встановлено, що ДП Р/З «Великолазівський»за 2009 -2010 роки реалізовано 34 одиниці основних засобів загальною первісною вартістю 364155,0 грн. (залишковою вартістю в сумі 31416,0 грн.) без згоди або дозволу Міністерства аграрної політики України, чим порушено вимоги пункту 6 Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженого постановою КМУ від 06.06.2007 №803. При цьому, 14 об'єктів державної власності загальною первісною вартістю 178350,0 грн. реалізовано без проведення незалежної оцінки, та не на конкурентних засадах - через біржі, на аукціоні, чим порушено вимоги п.10 та п.13 вказаного Порядку №803.

В ході проведення ревізії встановлено також інші порушення фінансової дисципліни, що призвели до втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму 6124,44 грн., у тому числі: не доотримано працівниками заробітної плати в сумі 4170,38 грн., виплату заробітної плати працівникам та сплату внесків до державних цільових фондів в сумі 1604,06 грн. та надання фінансової допомоги сільській раді в сумі 350,0 грн.

Відповідно до ч.2 ст.15 Закону № 2939-XII, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами, що ревізуються. Відповідач доказів щодо виконання вимог позивача не надав. Вимога Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області відповідачем оскаржена не була, таким чином така підлягає виконанню з моменту її винесення.

Право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів надається Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах, згідно п.10 ст.10 Закону № 2939-XII

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, фінансові порушення підтверджені поданими по справі доказами і підлягають відшкодуванню, а позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 172, 177, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної фінансової інспекції в Закарпатській області до Державного підприємства радгосп-заводу «Великолазівський»про зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити повністю.

Зобов'язати Державне підприємство радгосп-завод «Великолазівський»(88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Лисенка, 41, ідентифікаційний код 00413825) забезпечити повне виконання вимог Контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області від 26.08.2011 року №07-07-6-4 5438 щодо усунення недоліків та порушень виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності Державного підприємства радгосп-завод «Великолазівський», а саме:

1) стягнути з винних осіб нестачу готівки в сумі 60000 (шістдесят тисяч) гривень 00 коп. у порядку, встановленому чинним законодавством (п. 1 Вимоги);

2) стягнути з винних осіб нестачу виноматеріалів у порядку, встановленому чинним законодавством в сумі 2447220 (два мільйони чотириста сорок сім тисяч двісті двадцять) гривень 84 коп., з яких в Порядку визначення збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою КМУ від 22.01.1996 р. № 116, перерахувати в дохід державного бюджету 2187102 (два мільйони сто вісімдесят сім тисяч сто дві) гривні 66 коп. (п.2 Вимоги);

3) відшкодувати за рахунок винних осіб збитки від псування виноматеріалів на суму 590307 (п'ятсот дев'яносто тисяч тристо сім) гривень 18 коп. в порядку та розмірах встановлених ст-ст. 130-136 КЗпП України, постановою КМУ від 22.01.1996 р. №116, з яких в юрядку, визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 521525 (п'ятсот двадцять одна тисяча п'ятсот двадцять п'ять) гривень 36 коп. (п.З Вимоги);

4) стягнути з винних осіб нестачу запасних частин у порядку встановленому чинним законодавством в сумі 10183 (десять тисяч сто вісімдесят три) гривні 56 коп., з яких в Порядку визначення збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою КМУ від 22.01.1996 р. №116, перерахувати в дохід державного бюджету 6418 (шість тисяч чотириста вісімнадцять) гривень 56 коп. (п.4 Вимоги);

5) відобразити дебіторську заборгованість по Ф/О ОСОБА_1 в сумі 192233 (сто дев'яносто дві тисячі двісті тридцять три) гривні 33 коп. Провести претензійно - позовну роботу з Ф/О ОСОБА_1 щодо відшкодування коштів в сумі 192233 (сто дев'яносто дві тисячі двісті тридцять три) гривні 33 коп. за реалізований їй об'єкт державної власності, (п.5 Вимоги);

6) відобразити дебіторську заборгованість в сумі 350 (триста п'ятдесят) гривень 00 коп. по Яроцькій сільській раді (ОСОБА_2). Провести претензійно -позовну роботу із вказаною установою щодо повернення коштів в сумі 350 (триста п'ятдесят) гривень 00 коп. (п.6 Вимоги);

7) провести претензійно - позовну роботу щодо повернення зайво виплачених сум коштів. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у сумі 1176 (одна тисяча сто сімдесят шість) гривень 00 коп. у порядку та розмірах, встановлених ст.ст.127, 136, КЗпП України. Провести перерахунок щодо сумм внесків зайво нарахованих до державних цільових фондів (п.7 Вимоги);

8) провести донарахування та виплати працівникам заробітної плати в сумі 4170 (чотири тисячі сто сімдесят) гривень 38 коп. (п.8 Вимоги);

9) погасити заборгованість із заробітної плати працівникам Радгосп-заводу шляхом її виплати, по якій минув термін виплати в сумі 272917 (двісті сімдесят дві тисячі дев'ятсот сімнадцять) гривень 72 коп. Дотримуватись вимог ст.24 Закону України «Про оплату праці», ст. 115 Кодексу Законів про працю України від 10.12.1971р. №50 (із змінами) (п.9 Вимоги).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Д.В. Іванчулинець