Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2012 р. Справа № 2а/0570/6986/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 13:30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Аканов О.О.
при секретарі Скокіні О.Л.
Донецький окружний адміністративний суд в складі: головуючого судді Аканова О.О., при секретарі судового засідання Скокіні О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення суми боргу у розмірі 5303443,66 грн., а саме фінансових санкцій у розмірі 4890723,36 грн. та пені у сумі 412720,30 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі звернулось до суду з позовом до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення суми боргу у розмірі 5303443,66 грн., а саме фінансових санкцій у розмірі 4890723,36 грн. та пені у сумі 412720,30 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що у відповідності до п.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року, Державне підприємство «Торезантрацит» є платником єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України.
Згідно вимог п.2 ст.6 вказаного Закону Державне підприємство «Торезантрацит» як платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
При перевірці дотримання страхувальниками вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" позивачем встановлено, що Державне підприємство «Торезантрацит» має заборгованість по сплаті штрафу та пені за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску у розмірі 5303443,66 грн.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, про що надав відповідну заяву.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112, 113 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.
Відповідач - Державне підприємство «Торезантрацит» зареєстроване як юридична особа, ЄДРПОУ 32366906, відповідно до п.1 ч.1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Фонду України в місті Торезі як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
30 березня 2012 року відповідачем прийнято рішення № 112 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до Державного підприємства «Торезантрацит» застосовано штраф у розмірі 815860,31 грн. та нарахована пеня в розмірі 72773,73 грн.
16 березня 2012 року відповідачем прийнято рішення № 78 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до Державного підприємства «Торезантрацит» застосовано штраф у розмірі 996056,23 грн. та нарахована пеня в розмірі 100896,05 грн.
17 січня 2012 року відповідачем прийнято рішення № 2 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до Державного підприємства «Торезантрацит» застосовано штраф у розмірі 903061,91 грн. та нарахована пеня в розмірі 43900,28 грн.
1 серпня 2011 року відповідачем прийнято рішення № 204 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до Державного підприємства «Торезантрацит» застосовано штраф у розмірі 743606,34 грн. та нарахована пеня в розмірі 50780,61 грн.
2 листопада 2011 року відповідачем прийнято рішення № 284 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до Державного підприємства «Торезантрацит» застосовано штраф у розмірі 717521,11 грн. та нарахована пеня в розмірі 79068,09 грн.
5 жовтня 2011 року відповідачем прийнято рішення № 255 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до Державного підприємства «Торезантрацит» застосовано штраф у розмірі 714617,46 грн. та нарахована пеня в розмірі 65301,54 грн.
Рішення прийняті на підставі даних карток особового рахунку платника, де відображена сума виниклої заборгованості, дати та суми її зарахування відповідно до дня списання банком сум здійснених підприємством платежів з рахунку платника, кількість днів затримки, суми штрафу та пені.
Вказані рішення оскаржувались до органів Пенсійного фонду України та до суду, але всі вказані рішення залишені без змін, що визнається сторонами по справі.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідач в своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, наказами та розпорядженнями Пенсійного фонду України та іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 2.1. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року №8-2, серед основних завдань управління визначено збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України № 2464 “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, яким введено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п. 3 роз. VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
Відповідно до ст. 4 вказаного Закону позивач є платником єдиного внеску.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до ч. 7 й 8 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Базовим звітним періодом для позивача є календарний місяць.
Частиною 10 ст. 9 вказаного Закону встановлено, що днем сплати єдиного внеску вважається:
1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду;
2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.
Згідно з ч. 11 й 12 ст. 9 вказаного Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч. 10, п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування ” на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції, зокрема, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 6 ст. 25 вказаного Закону за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Вказаний порядок детально відображено в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 року № 21-5, відповідно до пп. 7.2.2 п. 7 розділу VII якої за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 10.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.
Відповідачем правомірно застосовані наведені положення законодавства.
Через несвоєчасну сплату за спірний період єдиного внеску суб’єктом владних повноважень правильно до страхувальника застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу та пені в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.
Таким чином, суд вважає, що позовна заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями ст. 2, ст. 11, ст. 17-20, ст. 69-72, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Торезі до Державного підприємства «Торезантрацит» про стягнення суми боргу у розмірі 5303443,66 грн., а саме фінансових санкцій у розмірі 4890723,36 грн. та пені у сумі 412720,30 грн. – задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Торезантрацит» (код ЄДРПОУ 32366906, 86600, Донецька область, м. Торез, вул.. Енгельса, 88) на користь Управління Пенсійного Фонду України м. Торезі (код ЄДРПОУ 20395437, 86600, Донецька область, м. Торез, б. Ілліча, 8) заборгованість з фінансових санкцій у розмірі 4890723,36 грн. та пені у сумі 412720,30 грн., всього у сумі 5303443,66 грн.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 19 червня 2012 року. Постанова виготовлена у повному обсязі 23 червня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Аканов О.О.