Постанова № 25125936, 27.06.2012, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2012
Номер справи
5983/12/2070
Номер документу
25125936
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

27 червня 2012 р. Справа № 2-а- 5983/12/2070

Суддя Харківського окружного адміністративного суду, Супрун Ю.О., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні суду адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Національного наукового центру "Інститут метрології" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова (надалі за текстом - УПФУ в Київському районі м. Харкова, позивач) з адміністративним позовом до Національного наукового центру "Інститут метрології" (надалі за текстом - ННЦ «Інститут метрології», відповідач), в якому просить суд: стягнути з відповідача суму заборгованості по відшкодуванню різниці у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників за квітень 2012 року, яка складає 16624,81 грн. на користь позивача на р/р 256053012098 в ХОУ ВАТ ДОБУ, МФО 351823, код 22682017.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що колишнім працівникам Національного наукового центру "Інститут метрології" які працювали на посадах, які дають право на призначення пенсії відповідно до ст. 24 Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність" була призначена пенсія наукового працівника. Загальна сума пенсії, яка підлягає відшкодуванню пенсіонерам за вказаний період згідно з Порядком № 372, як різниця між сумою пенсії призначеною на підставі Закону України „Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою на загальних підставах, складає за квітень 2012 року 16624,81 грн., що підтверджується довідками відділу пенсійного забезпечення управління Пенсійного фонду України у Київському районі. Відповідно до закону підприємства, установи, організації та заклади щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошті для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках. Національний науковий центр "Інститут метрології" вимоги закону не виконав в зв'язку з чим утворилась заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова в сумі 16624,81 грн.

Представник позивача 27.06.2012 року надав до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, однак в судове засідання не прибув, надавши до канцелярії Харківського окружного адміністративного суду 26.06.2012 року відповідну заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно п.10 ч.1 ст.3 КАС України розгляд і вирішення адміністративної справи здійснюється в порядку письмового провадження без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів.

Згідно до ч.1 ст. 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд вважає, що адміністративна справа повинна бути розглянута в порядку письмового провадження, на основі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Матеріалами справи підтверджено, що в Національному науковому центрі "Інститут метрології" працювали та займались науковою роботою ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_42, ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47,ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_51, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, яким було призначено пенсію згідно ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (надалі за текстом - Закон України № 1977 від 13.12.1991 року) та які отримують призначену їм пенсію за місцем мешкання.

Відповідно до ч.9 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 1977-ХІІ від 13.12.1991 р. різниця між сумою призначення пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа, фінансується:- для наукових (науково-педагогічних) працівників бюджетних установ та організацій за рахунок державного бюджету; - для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому, за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково -педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Відповідач - Національний науковий центр "Інститут метрології" - є державним не бюджетним підприємством.

Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року (надалі за текстом - Порядок №372).

Згідно п. 2 Порядку №372 за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 5 Порядку № 372 розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність ", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Відповідно до п.8 Порядку № 372 у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Судом встановлено, що загальна сума пенсії, яка підлягає відшкодуванню пенсіонерам за вказаний період згідно Порядку № 372, як різниця між сумою пенсії призначеною на підставі Закону України Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 1977-ХІІ від 13.12.1991 р., та сумою пенсії, обчисленою на загальних підставах складає за квітень 2012 року на загальну суму 16624,81 грн., що підтверджується довідками відділу пенсійного забезпечення управління Пенсійного фонду України у Київському районі м. Харкова.

Таким чином, судом встановлено, що сума заборгованості ННЦ «Інститут метрології» по відшкодуванню пенсій, призначених відповідно до ч. 6 ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" за квітень 2012 року складає 16624,81 грн..

Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі міста Харкова надіслані до Національного наукового центру "Інститут метрології" відповідні повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково - технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, які отримані відповідачем згідно штампу підприємства на супровідному листі до повідомлень.

Станом на час розгляду справи вказана сума заборгованості у розмірі 16624,81 грн. відповідачем не сплачена, доказів самостійної сплати зазначеної заборгованості відповідачем до суду не надано.

Відповідно до п. 8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Як встановлено приписами ст. 19 Конституції України відповідач - суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти тільки на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінивши належність та допустимість наданих суду доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність заявлених вимог та задовольняє позов у повному обсязі, оскільки суд встановлено, що ННЦ "Інститут метрології" порушено вимоги діючого законодавства, тому суд вважає, що відшкодуванню Управлінню Пенсійного фонду в Київському районі м. Харкова підлягає різницю у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників за квітень 2012 року в сумі 16624,81 грн..

Судові витрати суд розподіляє в порядку ст. 94 КАС України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Національного наукового центру "Інститут метрології" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Національного наукового центру "Інститут метрології" (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42, р/р 26002143260011, АКБ "Базис" МФО 351760, код 02568325) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова (61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 2 під., ІІІ пов., р/р 256053012089 в ХОУ ВАТ Державний ощадний банк України, МФО 351823, код 22682017).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Ю.О.Супрун