ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 07/4291а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" вересня 2008 р.
10год. 30хв., м. Черкаси
За адміністративним позовом Смілянської об'єднано державної податкової інспекції
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 1540грн.
Суддя Дорошенко М.В.
Секретар судового засідання Сиволовська О.І.
Представники сторін:
від позивача: Бондаренко О.М. - за довіреністю від 12.01.2008р., Куруз І.В. -за довіреністю від 20.07.2008р.;
від відповідача: не прибули.
Заявлено позов про стягнення з відповідача у доход бюджету 1540грн. фінансових санкцій, у тому числі: 30грн. за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій, 340грн. за невиконання щоденного друку фіскального звітного чека, 170 за незберігання контрольної стрічки протягом встановленого терміну, 1000грн за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії.
В обґрунтування позову позивач вказав не несплату відповідачем у добровільному порядку стягуваної суми фінансових санкцій, які були застосовані до відповідача за рішеннями позивача від 01.07.2008р. №0002892308 і №0002902308.
У засіданні суду представники позивача позов підтримали з викладених у ньому підстав.
Відповідач був повідомлений про дату, час і місце засідання суду, проте ні він сам ні його представник в судове засідання не прибули.
Заперечень проти позову відповідач не подав.
Дослідивши наявні у справі письмові докази, заслухавши пояснення представників позивача, господарський суд встановив наступне.
17 липня 1996р. виконавчим комітетом Смілянської міської ради була проведена державна реєстрація відповідача як фізичної особи-підприємця і цього ж дня відповідач був узятий позивачем на облік як платник податків.
23 червня 2008 року в закусочній „Юг”, розташованій по вул. Свердлова, 66, м. Сміла, Черкаської області, у якому відповідач здійснював підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, державною податковою адміністрацією в Черкаській області у присутності бармена ОСОБА_2 була проведена перевірка щодо контролю за здійсненням відповідачем розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. За результатами цієї перевірки був складений акт від 23.06.2008р. №020310.
Перевіркою було встановлено, що бармен ОСОБА_2 здійснила розрахункову операцію за проданий нею товар: одну пляшку пива „Хайк” за ціною 4грн. 50коп., одну пачку арахісу „Козацька розвага” за ціною 1грн. 50коп., на загальну суму 6грн., але через реєстратор розрахункових операцій цю розрахункову операцію не провела і відповідний розрахунковий документ (чек) покупцю не видала.
Також перевіркою було встановлено невиконання відповідачем щоденного друку фіскального звітного чека за 26.05.2008р. та незберігання контрольних стрічок за 08.06.2008р., 09.06.2008р., 11.06.2008р., 14.06.2008р., 17.06.2008р., 20.06.2008р., 22.06.2008р.
Крім того, перевіркою встановлено, що відповідач здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій, який не був внесений до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
Встановлені перевіркою факти були оцінені позивачем як порушення відповідачем вимог пунктів 1, 2, 9 і 10 ст. 3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в редакції Закону України від 01.06.2000р. №1776-ІІІ з урахуванням наступних змін і доповнень (далі -Закон №265/95-ВР) та ст.ст. 15, 17 Закону України від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
На підставі акта від 23.06.2008р. №020310 позивач 01.07.2008р. прийняв рішення №0002892308 і №0002902308.
За рішенням від 01.07.2008р. №0002892308 позивач застосував до відповідача 540грн. фінансових санкцій, у тому числі:
30грн. фінансових санкцій, передбачених п. 1 ст. 17 Закону №265/95-ВР за непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів, на яку виявлена невідповідність (6грн. х 5);
340грн. фінансових санкцій, передбачених п. 4 ст. 17 Закону №265/95-ВР за невиконання щоденного друку фіскального звітного чека у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17грн. х 20);
170грн. фінансових санкцій, передбачених п. 5 ст. 17 Закону №265/95-ВР за незберігання контрольної стрічки протягом встановленого терміну у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За рішенням від 01.07.2008р. №0002902308 позивач застосував до відповідача 1000грн. штрафу, передбаченого ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії.
Рішення від 01.07.2008р. №0002892308 і №0002902308 позивач вручив відповідачу 07.07.2008р. під розписку.
Відповідач вищевказані рішення позивача ні у адміністративному ні у судовому порядку не оскаржував і застосовані за ними суми фінансових санкцій не сплатив.
Стаття 11 Закону України від 04.12.1990р. №509-ХІІ „Про державну податкову службу в Україні” передбачає право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Стаття 1 Закону №265/95-ВР передбачає, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами -суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до пунктів 1, 2, 9 та 10 ст. 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Пункти 1, 4 та 5 ст. 17 Закону №265/95-ВР передбачають, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
- двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян -у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
- десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну;
Згідно з ст. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Стаття 15 Закону України від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” передбачає, що у додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом підприємницької діяльності зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
Відповідно до ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі здійснення суб'єктом підприємницької діяльності роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат продукції, але не менше 1000 гривень.
З огляду на викладені вище обставини та норми законодавства господарський суд прийшов до висновку, що встановлені перевіркою факти порушення відповідачем вимог 1, 2, 9 та 10 ст. 3 Закону №265/95-ВР та ст.ст. 15, 17 Закону України від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” є доведеними. Позивач правильно застосував до відповідача за рішеннями від 01.07.2008р. №0002892308 і №0002902308 встановлені пунктами 1, 4, 5 ст. 17 Закону №265/95-ВР та ст. 17 Закону України від 19 грудня 1995р. №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” фінансові санкції. Та обставина, що ці рішення ні в адміністративному ні у судовому порядку не були скасовані, означає про те, що відповідач зобов'язаний був сплатити до бюджету застосовану за ними суму фінансових санкцій. Несплата відповідачем останніх передбачає право позивача на їх стягнення за рішенням суду, тому позов підлягає задоволенню. Судовий збір у сумі 15грн. 40коп. підлягає стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1:
- в доход бюджету через Смілянську об'єднану державну податкову інспекцію (вул. Леніна, 76, м. Сміла, Черкаська область, 20700, ідентифікаційний код 22809156) -1540грн. фінансових санкцій;
- в доход Державного бюджету України через Смілянську об'єднану державну податкову інспекцію (вул. Леніна, 76, м. Сміла, Черкаська область, 20700, ідентифікаційний код 22809156)для зарахування на реєстраційний рахунок УДК у м. Черкаси №31117095700002 в головному управлінні державного казначейства України в Черкаській області, МФО 854018, -15грн. 40коп. судового збору.
Ця постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання через господарський суд Черкаської області заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня оголошення постанови і апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання такої заяви.
Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
У разі своєчасного подання заяви про апеляційне оскарження і неподання апеляційної скарги у встановлений строк, ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ Дорошенко М.В.