ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"07" жовтня 2008 р. Справа №3/5202-А
За позовом Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Славутської об'єднаної державної податкової інспекції України, м. Славута
до Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Славута
про стягнення 2164,15 грн.
Суддя Вибодовський О.Д. Секретар судового засідання Марценюк А.В.
Представники:
Від позивача - Медведь Л.В. -за довіреністю №783/10/10-017 від 07.03.08 р.
Від відповідача -не з'явився
Від прокуратури - Параскевич О.Г. -прокурор відділу прокуратури області.
Суть спору: Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 2164,15 грн. штрафних санкцій за порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Ухвалою суду від 16.08.2007 р. зупинено провадження у справі, до вирішення пов'язаної із цією справою іншої справи №20/545-НА про скасування рішення про застосування фінансових санкцій.
Ухвалою суду від 26.09.2008 р. поновлено провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні. Ухвалою суду від 29.09.2008 р. призначено до розгляду в судовому засіданні справу та зобов'язано сторони виконати вимоги ухвали суду від 17.07.2007 р.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, та наполягали на їх задоволенні.
Відповідач письмового заперечення на позов не надав, повноважного представника в засідання суду не направив, поважні причини неявки не повідомив, вимог ухвали суду від 29.09.2008 р. не виконав, тому суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :
Приватний підприємець ОСОБА_1, м. Славута зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи від 17.06.2002 р.
05.01.2005 р. працівниками ДПА у Хмельницькій області та Славутської ОДПІ проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці кіоску „Ярослава”, який розташований за адресою: АДРЕСА_1, який належить відповідачу.
За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки № 22011150/2302 від 30.05.2007 р., в якому позивачем зафіксовано порушення відповідачем Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме не проведено через РРО розрахункова операція на суму 10,90 грн., не видано розрахунковий документ, порушено режим попереднього програмування найменування, цін товарів; встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, що відображена в поточному звіті РРО в розмірі 336,93 грн.; не проводився щоденний друк фіскальних звітних чеків.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення № 0000602302/0 від 12.06.2007 р., яким до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі на загальну суму 2164,15 грн. Вказане рішення відповідачу направлено рекомендованою кореспонденцією, що підтверджується відповідним поштовим повідомленням про вручення.
Наявність заборгованості відповідача підтверджується обліковою карткою платника.
В зв'язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов, про примусове їх стягнення в розмірі 2164,15 грн.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, Реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
4) п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій;
6) п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Ст.22 даного Закону передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Нараховані суми штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-24 Закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10-ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем у встановленому Законом порядку не оскаржено та не скасовано, чи визнано нечинним.
За таких обставин, позовні вимоги, щодо стягнення штрафних (фінансових) санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Славутського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Славутської об'єднаної державної податкової інспекції України, м. Славута до Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Славута про стягнення 2164,15 грн. штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Славута (АДРЕСА_2, ідент. код НОМЕР_1) на користь Славутської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Славута (вул. Дзержинського, 26, код ЄДРПОУ 14163697) 2164,15 грн. (дві тисячі сто шістдесят чотири гривні 15 коп.) штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 5 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
4,5- прокуратурі