Справа №1516/2325/2012 року
Провадження № 2-а/1516/1937/2012 року
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.06.2012 року суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Вергопуло А.К. розглянувши у порядку скороченого провадження в м. Котовську Одеської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Котовську Одеської області про визнання відмови відповідача нарахувати і виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»безпідставною та зобов'язання його вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся в суд з цим позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Котовську Одеської області, вказуючи, що є за статусом «дитиною війни»у розумінні ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а тому має право на одержання з 01.01.2006 року щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком у відповідності до ст. 6 цього закону. Однак відповідач безпідставно не нараховує і не сплачує цю соціальну допомогу. Тому просила постановити рішення суду, яким визнати неправомірною бездіяльність відповідача, щодо порушення права позивача на 30% підвищення до пенсії та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням норм ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальне обов'язкове державне пенсійне страхування»за період з 30.11.2011 року по 30.05.2012 року.
18 червня 2012 року відповідач - Управління Пенсійного фонду України в м. Котовську та Котовському районі Одеської області, в особі начальника управління Швець О.А., надав письмове заперечення до позову. Згідно якого вимоги позивача щодо перерахунок та виплату підвищення до пенсії у заявленому розмірі, вважає безпідставними. Тому просив відмовити у позові у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи та зваживши на доводи сторін, суд приходить до наступного.
19 червня 2011 року набув чинності Закон України від 14.06.2011 року №3491 "Про внесення змін до Закону України "про державний бюджет України на 2011 рік", яким передбачено, зокрема у 2011 році положення ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи із наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України.
На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" яка набрала чинності. 23.07.2011 року.
За прийнятим 26 грудня 2011 року рішенням Конституційного Суду України №20-рп/2011 у справі за Конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними).
Також за прийнятим 25 січня 2012 року рішенням Конституційного суду України визнано конституційним забезпечення загальносуспільних потреб у сфері соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України виходячи з фінансових можливостей держави, яка зобов'язана справедливо і неупереджено розподіляти суспільне багатство між громадянами і територіальними громадами та прагнути до збалансованості бюджету України.
Враховуючи вище наведене з огляду на зміст резолютивних частин рішень Конституційного суду України від 06.07.2011 року №20-рп/2011, від 25.01.2012 року №3-рп/2012, підстави при вирішенні справ за адміністративними позовами про перерахунок пенсій відповідно до наведених норм зазначених законів відсутні.
Виходячи зі змісту п. 7 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
За таких умов на підставі прийнятих 26.12.2011, 25.01.2012 рішень Конституційного суду України виникає юридично обґрунтоване твердження, що при вирішенні справ за адміністративними позовами дітей війни суди повинні застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних витрат зазначеним категоріям громадян. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 14.06.2011 №3491-V1 та постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру виплат, що фінансуються за рахунок державного бюджету»від 06.07.2011 р. №745 було врегульовано порядок застосування статей 5 та 6 Закону України «Про соціальних захист дітей війни».
З огляду на зазначене дії відповідача, щодо нарахування та виплаті позивачу допомоги, як дитині війни, відповідають чинному законодавству.
Тому підстав для задоволення позову суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 5, 6 Закону України «Про соціальних захист дітей війни», Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»від 14.06.2011 №3491-V1, постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру виплат, що фінансуються за рахунок державного бюджету»від 06.07.2011 р. №745 "Про державний бюджет України на 2011 рік," Прикінцевими положеннями Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік», ст.183-2 КАС України, суд - -
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Котовську Одеської області про визнання відмови відповідача нарахувати і виплатити щомісячну державну соціальну допомогу «Дітям війни»безпідставною та зобов'язання його вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.
Постанова може бути оскаржена в Одеський апеляційний адміністративний суд через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Якщо було подано апеляційну скаргу, постанова якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя- Вергопуло А. К