Справа № 209/1852/12 .
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
13.06.2012 року
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
В складі головуючого судді Воронюк В.А.
при секретарі Полонській Н.М.
з участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Козятині
цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про становлення факту, що має юридичне значення, зацікавлена особа Управління пенсійного фонду України у м.Козятині та Козятинському районі,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою про встановлення факту проведення у 1994 році в Козятинській районній міжколгоспній будівельній пересувній механізованій колоні №9 міста Козятина Вінницької області атестації робочого місця виконроба за умовами праці працівників по списку № 2, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Свої вимоги мотивував тим, що згідно записів у трудовій книжці його загальний трудовий стаж складає 38 років 10 місяців 10 днів , з них 14 років 6 місяців 5 днів виконробом (прораб) в період з 04 серпня 1983 року по 09 лютого 1998 року в Козятинській міжгосподарській будівельній організації, яка була реорганізована в Козятинську районну міжгосподарську пересувну механізовану колону № 9 і є її правонаступником, що дає йому право на призначення пільгової пенсії відповідно до ст.100 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Однак, управлінням Пенсійного фонду України в місті Козятині Вінницької області, яке було реорганізовано в управління Пенсійного фонду України в місті Козятині та Козятинському районі Вінницької області відмовлено у призначенні пільгової пенсії, посилаючись на відсутність даних про проведення атестації робочих місць в Козятинській районній міжколгоспній будівельній пересувній механізованій колоні №9 міста Козятина.
Відсутність в архівних документах підприємства, документів щодо проведення атестації стало причиною неможливості доведення факту проведення атестації робочих місць в підприємстві в період з 01.01.1992 року по 09.02.1998 рік.
Таким чином, з незалежних від ОСОБА_2 обставин, а саме, через неможливість надання документів про проведення атестації робочих місць, останній втрачає право на пільгову пенсію за віком, що змусило його звернутися до суду із заявою про встановлення факту проведення в 1994 році атестації робочих місць з шкідливими умовами праці у Козятинській районній міжколгоспній будівельній ПМК -9 за наслідками якої атестовано професію виконроба.
В судовому засіданні заявник та його представник підтримали заявлені вимоги і просить суд їх задовольнити.
Представник заінтересованої особи -управління Пенсійного фонду України в місті Козятині та Козятинському районі Вінницької області не заперечив щодо задоволення вимог заявника.
Судом встановлено, що згідно записів в трудовій книжці (а.с 9-11) ОСОБА_2 працював з 04 серпня 1983 року по 09 лютого 1998 року виконробом (прорабом) в Козятинській районній міжгосподарській пересувній механізованій колоні № 9, яка є правонаступником Козятинської міжгосподарської будівельної організації , що підтверджується довідкою Козятинської районної міжколгоспної будівельної ПМК -9 від 21.03.2011р. № 9. ( а.с.19 )
Стаж роботи заявника виконробом (прорабом) на данному підприємстві складає 14 років 6 місяців 5 днів. Загальний трудовий стаж заявника складає 38 років 10 місяців 10 днів.
Відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах .
Відсутність документів в Козятинській районній міжколгоспній будівельній ПМК-9 щодо проведення атестації робочих місць на даному підприємстві стало причиною неможливості доведення факту проведення атестації робочих місць на підприємстві в 1994 році за наслідками якої було атестовано професію виконроба.
Допитаний в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_3 суду пояснив, що працював в Козятинській районній міжколгоспній будівельній ПМК -9 виконробом, разом з ним працював ОСОБА_2 також виконробом, разом здійснювали будівельні роботи та зазначив про проведення атестації робочого місця виконроба, але через відсутність коштів на підприємстві, роботи по проведенню атестації (заміри , дослідження,висновки про шкідливі умови праці) не були оплачені і відповідно не надано офіційний висновок про шкідливі умови праці. Також пояснив, що йому у 1999 році призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», але без атестації робочих місць, оскільки обов»язковою нормою проведення атестації робіт із шкідливими умовами праці стало з 1992 року.
Свідок ОСОБА_4 суду пояснила, що працювала в Козятинській районній міжколгоспній будівельній ПМК -9 головним бухгалтером , а ОСОБА_2 працював прорабом. У 1994 році на підприємстві проводилась атестація робочого місця осіб, які працювали на будівництві в т.ч. і виконроба, але через скрутне матеріальне становище на підприємстві, відсутність коштів не було здійснено оплату за проведені роботи по атестації робочих місць.
Факт проведення у 1994 році атестації робочих місць з шкідливими умовами праці в Козятинській районній міжколгоспній будівельній ПМК -9 за наслідками якої атестовано професію виконроба підтверджується : протоколом № 91 від 13.09.1994р. дослідження важкості та напруженості праці ( а.с24-25) ; протоколом дослідження повітря закритих приміщень від 13.09.1994р. № 537-554 (а.с26) ; протоколом дослідження повітря закритих приміщень від 13.09.1994р. № 531-533 (а.с.29); протоколом дослідження повітря закритих приміщень від 13.09.1994р. № 522-524 (а.с.27); протоколом дослідження мете реологічних факторів від 13.09.1994р. (а.с.28).
Відповідно до пунктів 1,2 Порядку проведення атестації робочих місць , атестація робочих місць за умовами праці -це комплексна оцінка всіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, супутніх соціально-економічних факторів, що впливають на здоров»я і працездатність працівників в процесі трудової діяльності. Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Частиною другою пункту 4 зазначеного Порядку встановлено., що відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
Згідно Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування»(пункт 2 абзац 2) працівникам, зайнятим повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до п.3 та п.4.3 Порядку застосування списків №1 і №2 , робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005р. № 18.11.2005 N 383 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 р. за N1451/11731 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи, а у разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97 (впродовж 5 років після введення в дію порядку проведення атестації робочих місць, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.
Згідно сп.2 затвердженого Постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991р. № 10 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, які дають право на пільгове пенсійне забезпечення»в редакції Постанови Кабінету Міністрів СРСР від 09.08.1991р. № 591 та сп.2 затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.1994р. № 162 , в главі ХХVІІ. код 22900000.Будівництво, реконструкція, технічне переозброєння, реставрація і ремонт будівель, споруд та інших об»єктів. Майстри будівельних і монтажних робіт, код 22900006-23419 ; виконавці робіт (виконроб) код 22900006-24441.
Таким чином суд приходить до висновку, що в Козятинській районній
міжколгоспній будівельній пересувній механізованій колоні №9 м.Козятин Вінницької області мав місце факт проведення атестації робочого місця виконроба за умовами праці працівників по списку №2 які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
В И Р І Ш И В
Встановити факт проведення в 1994 році в Козятинській районній міжколгоспній будівельній пересувній механізованій колоні №9 м.Козятин Вінницької області атестації робочого місця виконроба за умовами праці працівників по списку №2 які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Рішення може бути оскарженим до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд протягом 10 днів післяпроголошення.
Суддя : В.А.Воронюк
Дата документу 13.06.2012