ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 червня 2012 р. № 2а-4625/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
з участю секретаря судового засідання Макар Г.В.
представників
від позивача -Луцик Н.Я.;
від відповідача -не з'явився,
розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м.Львові за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби до Відділу державної виконавчої служби Червоноградського міського управління юстиції про скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Сокальському районі Львівської області Державної податкової служби звернулася в суд з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Червоноградського міського управління юстиції про скасування постанови від 15.05.2012 року ВП №324913215 про зупинення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа Львівсього оружного адміністративного суду за №2а-11251/2011 від 18.01.2012 року.
Підставою позовних вимог, на думку позивача, є те, що відповідачем безпідставно було винесено постанову про зупинення провадження у зведеному виконавчому провадженні, посилаючись на те, що позивач на даний час включений в реєстр підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задовольнити з вищенаведених підстав.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду справи.
Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Як передбачено ст.1 Закону України «Про виконавче провадження»від 21.04.1999 року за №606-XIV (з наступними змінами та доповненнями), виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Відповідно до п.15 ч.1 ст.37 даного Закону, виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у разі внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".
Таким чином, 15.05.2012 року заступником начальника Кравець Н.В. відділу державної виконавчої служби Червоноградсього міського управління юстиції було винесено постанову про зупинення виконавчого провадження ВП №32491321 з примусового виконання виконавчого листа 2а-11251/2011, виданого 18.01.2012 року Львівським окружним адміністративним судом, щодо стягнення з ДП «Львіввугілля»податкового боргу в сумі 2520393 грн. 69 коп.
Як передбачено ч.2 ст.2 Закону України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»від 23.06.2005 року за №2711-IV (з наступними зміами та доповненнями), дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.
Як передбачено п.1.4 ст.1 згаданого Закону, заборгованість - підтверджена учасниками розрахунків на розрахункову дату сума коштів, яка: 1) підлягає сплаті за товари, роботи (послуги), спожиті у процесі виробництва (видобутку), передачі (транспортування) та/або постачання енергоносіїв, відповідно до укладених договорів або з інших підстав, передбачених законом, у тому числі суми пені, штрафних та фінансових санкцій, але не сплачена; 2) є податковим боргом та підлягає сплаті, але не сплачена, до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів, у тому числі ліквідованих; 3) підлягає сплаті, але не сплачена, до цільового галузевого фонду створення ядерно-паливного циклу Міністерства палива та енергетики України; 4) передбачена видатками бюджетів усіх рівнів, але не отримана суб'єктами господарської діяльності, у тому числі за пільгами та субсидіями, для сплати за спожиті енергоносії; 5) підлягає сплаті і виникла внаслідок відсутності у Державному бюджеті України минулих років видаткових статей або передбачення видатковими статтями часткового фінансування видатків для розрахунків за енергоносії, у тому числі за пільгами та субсидіями (трансфертами), спожиті підприємствами, організаціями, закладами та установами, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів; 6) є заборгованістю казенних підприємств, у тому числі тих, які були казенними станом на 1 січня 2011 року, за зобов'язаннями з оплати електричної енергії у розмірі станом на 1 липня 2011 року, що є непогашеними на дату набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань врегулювання заборгованості за електричну енергію".
Сторонами не заперечується, що боржник у виконавчому провадженні -ДП «Львіввугілля» являється підприємством паливно-енергетичного комплексу та включене до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості.
Абзацом 6 п.3.7 ст.3 цього ж Закону встановлено, що на строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства із стягнення заборгованості, яка виникла до 1 січня 2012 року, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", крім рішень про виплату заробітної плати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв'язку з трудовими відносинами, відшкодування матеріальної (майнової) шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, стягнення аліментів та рішень про стягнення заборгованості із сплати внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, яка виникла до 1 січня 2011 року, і заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України.
В матеріалах справи наявна постанова Львівського окружного адміністративного суду від 22.12.2011 року, на виконання якої було видано виконавчий документ у зупиненому виконавчому провадженні, з якої вбачається, що податкова заборгованість в розмірі 2520393 грн. 69 коп. виникла в період до 01.01.2012 року.
У відповідності до вимог п.1 ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи те, що боржник у виконавчому провадженні належить до підприємств паливно-енергетичного комплексу та бере участь у процедурі погашення заборгованості, а податкова заборгованість, яка підлягає стягненню у зупиненому виконавчому провадженні, виникла до 01.01.2012 року, суд вважає, що у державного виконавця були наявні правові підстави для обов'язкового зупинення провадження у справі на підставі п.15 ч.1 ст.37 Закону України «Про виконавче провадження».
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставними та необгрунтованими, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, то такі зі сторін спору не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
3. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 21 червня 2012 року.
Суддя В.Я.Мартинюк