справа № 0670/2541/12
категорія 8.1.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Капинос О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Андрушівському районі до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Суворова"
про стягнення 53163,91 грн.,-
встановив:
Державна податкова інспекція у Андрушівському Житомирської області звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом в загальній сумі 53163,91 грн. Вимоги мотивує тим, що відповідач зареєстрований Андрушівською райдержадміністрацією та як юридична особа перебуває на обліку в ДПІ у Андрушівському районі як платник податків, код ЄДРПОУ 01051130. Відповідач має заборгованість перед бюджетом в сумі 53163,91 грн., яка добровільно не погашена.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, в своїй заяві просить справу розглянути у його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином про причини неявки суд не повідомив. У відповідності до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідач СГТОВ "Суворова" зареєстровано Андрушівською райдержадміністрацією 23.03.2003 року та перебуває на обліку в ДПІ у Андрушівському районі як платник податків, код ЄДРПОУ 01051130.
СГТОВ "Суворова" є платником податків, передбачених Законом України "Про систему оподаткування" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) і на даний час є боржником перед бюджетом.
Згідно поданих СГТОВ "Суворова" декларацій підприємство самостійно визначило суму податкового зобов"язання, а саме:
- відповідно до наданої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, від 30.01.2009 р., відповідач мав сплатити до державного бюджету загальну суму нарахованої орендної плати на 2009 р. згідно з договором оренди, а саме 9918,14 грн.
- відповідно до наданої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, від 29.01.2010 р., відповідач мав сплатити до державного бюджету загальну суму нарахованої орендної плати на 2010 р. згідно з договором оренди, а саме 10282,80 грн.
- відповідно до наданої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, від 31.01.2011 р., відповідач мав сплатити до державного бюджету загальну суму нарахованої орендної плати на 2011 р. згідно з договором оренди, а саме 10282,80 грн.
- відповідно до наданої податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, від 20.02.2012 р., відповідач має сплатити до державного бюджету загальну суму нарахованої орендної плати на 2012 р. згідно з договором оренди, а саме 10282,80 грн.
З матеріалів справи вбачається, що працівниками ДПІ в Андрушівському районі була проведена документальна невиїзна перевірка про своєчасність сплати узгоджених сум податкового зобов'язання відповідача відповідно до чого було складено Акт про порушення платіжної дисципліни № 175/1801 від 04.03.2009 р. та винесено податкове повідомлення-рішення № 0011751501/0 від 04.03.2009 р. на суму 234,55 грн.
Відповідач у встановленому законом порядку вказане податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не оскаржив.
Крім того, згідно податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку № 487 від 30.01.2009 р. загальна сума нарахованого фіксованого сільськогосподарського податку становить 4177,12 грн.
Статтею 67 Конституції України встановлено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Заборгованість по сплаті податку на додану вартість підтверджується податковими деклараціями, які платник податку подав самостійно.
Відповідно до п.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до пп.5.3.1. п.5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.6.1 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги (п.п. 6.2.1. п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Згідно вимог ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Судом, шляхом арифметичного обрахування встановлено, що на день розгляду справи підприємство заборгувало перед бюджетом 49164,28 грн., з яких, як вбачається з розрахунку сум заборгованості: орендна плата з юридичних осіб 31340,64 грн., фінансові санкції 234,55 грн., залишок несплаченої пені 10975,86 грн.; фіксований сільськогосподарський податок в сумі 4177,12 грн. та залишок несплаченої пені - 2435,74 грн., що підтверджується податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки за 2009, 2010, 2011, 2012 рр., податковим повідомленням-рішенням та податковим розрахунком фіксованого сільськогосподарського податку. Що стосується позовних вимог про стягнення заборгованості на суму 3999,63 грн., то слід відмітити, що дана заборгованість не підтверджується, оскільки позивачем не надано доказів на підтвердження даної суми заборгованості.
Відповідно до п.11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", органи податкової служби мають право подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п.п. 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п. 95.3- п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З урахуванням того, що позивачем не було надано достатніх доказів на підтвердження заявленої суми заборгованості, позов підлягає частковому задоволенню, в частині стягнення 49164,28 грн. податкової заборгованості. В решті позовних вимог на суму 3999,63 грн. слід відмовити за безпідставністю.
На підставі викладеного, відповідно до Конституції України, Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181, керуючись ч.11 ст.35, ст.ст. 86, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд-
постановив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Суворова" (вул. Радянська, 4, с. Антопіль, Андрушівський район, Житомирська область, код ЄДРПОУ 01051130) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Андрушівському районі податкової заборгованості в сумі 49164,28 грн. шляхом стягнення коштів, якій йому належать, а також коштів з рахунків відповідача у банках.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.В. Капинос