Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2012 р. Справа № 2a-1870/4706/12
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді Шевченко І.Г., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до публічного акціонерного товариства "Еко-енергія" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-
В С Т А Н О В И В:
Сумське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі по тексту –позивач, СОВ Фонду соціального захисту інвалідів) звернулося до суду з позовом, в якому просило стягнути з публічного акціонерного товариства «Еко-енергія» (далі по тексту - відповідач, ПАТ «Еко-енергія») 58654грн.34коп. адміністративно-господарських санкцій, пеню в розмірі 11грн. 73коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, всупереч вимог ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», маючи середньооблікову чисельність працюючих інвалідів менше ніж встановлено нормативом, передбаченим ст. 19 даного Закону, не сплатив у передбаченому вказаним Законом розмірі до 18.04.2012року 58654грн.34коп. адміністративно-господарських санкцій. За порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в розмірі 11грн.73коп. На момент звернення з позовом до суду заборгованість відповідачем сплаченою не була.
В судове засідання представник позивача не з’явився, надав заяву, в якій просив справу розглядати без його участі (а.с.10).
Представник відповідача, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи (а.с.9), в судове засідання не з’явився, про причини неявки, всупереч вимог ч.2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог на адресу суду не надсилав.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, згідно ст.ст. 12, 41, 122, 128 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд даної справи здійснений в письмовому провадженні без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального пристрою.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» діяльність держави щодо інвалідів виявляється у створенні правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов для забезпечення їхніх прав і можливостей нарівні з іншими громадянами для участі в суспільному житті.
Статтею 18 (частина 3) Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено обов’язок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, (до них відноситься і відповідач –ПАТ «Еко-енергія») виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Як встановлено судом та вбачається з поданого звіту від 06.02.2011року (а.с.4), середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2011 році становила 92 осіб.
Таким чином, відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», норматив числа робочих місць для працевлаштування інвалідів для відповідача, повинна становити 4 робочі місця (92*0,04).
Однак, фактично у 2011 році, як встановлено судом та підтверджується дослідженими матеріалами справи (а.с.4), на підприємстві працювало 2 особи, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.
Згідно ч.ч.1,4 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менше ніж установлена нормативами зазначеними вище, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарській санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Судом встановлено, що в 2011 році відповідач з офіційною заявкою до центру зайнятості про направлення на їх підприємство – ПАТ «Еко-енергія» для працевлаштування інвалідів не звертався (а.с.5), зазначені дії на переконання суду свідчать про не вжиття необхідних заходів, визначених ст. 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для недопущення господарського правопорушення, а тому ПАТ «Еко-енергія» зобов’язано було перерахувати позивачу у встановлений строк передбачені зазначеним Законом адміністративно-господарські санкції за нестворені робочі місця у розмірі 58654грн.34коп. (29327грн.17коп.(середньорічна заробітна плата штатного працівника)*2 (кількість незайнятих робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів).
Згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Судом встановлено, що за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, з врахуванням вищезазначених вимог, відповідачу була нарахована пеня в розмірі 11грн. 73коп. (а.с.3а), яка також не була сплачена відповідачем (а.с.10).
Враховуючи, що відповідачем сума адміністративно-господарських санкцій в розмірі 58654грн.34коп. та пеня –11грн.73коп. в порушення вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», станом на момент розгляду не погашені, що підтверджується дослідженими матеріалами справи (а.с.3а,10), доказів погашення боргу відповідачем надано не було, суд, зважаючи на норми ст.ст.19,20 Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до публічного акціонерного товариства "Еко-енергія" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені –задовольнити.
Стягнути з публічного акціонерного товариства "Еко-енергія" (42238, Сумська область, Лебединський район, с.Будилка, вул.Заводська, буд.1"Г", розрахунковий рахунок 26009060312966 Сумська філія Закритого акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк", МФО 337546, код 31650665) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40011, м.Суми, вул.Горького, 2, ГУДКСУ у Сумській області, рахунок №31212230700002, МФО 837013, код 37970593) 58654грн.34коп. заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій, 11грн.73коп. нарахованої пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій, разом стягнути 58666грн.07коп. (п'ятдесят вісім тисяч шістсот шістдесят шість гривень 07 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) І.Г. Шевченко
З оригіналом згідно
Суддя І.Г. Шевченко