справа №0670/12023/11
категорія 8.1.5
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2012 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Попової О.Г.,
при секретарі - Шиндарівській В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі адміністративну справу за позовом Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області до Закритого акціонерного товариства "АТЗТ "Коростенський фарфор" про стягнення боргу,-
встановив:
Коростенська об'єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом, в якому просить (враховуючи уточнення до позовної заяви) стягнути з Закритого акціонерного товариства "АТЗТ "Коростенський фарфор" податковий борг в сумі 741146 грн. 68 коп. В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач як платник податків має заборгованість перед бюджетом зі сплати податків, штрафних санкцій та пені, нарахування яких здійснено на підставі рішень контролюючого органу. Крім цього, відповідачем не сплачена сума зобов'язань, яка визначена ним у деклараціях та розрахунках. Оскільки відповідач у добровільному порядку суму заборгованості не сплатив, позивач просить стягнути з відповідача зазначену суму.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений вчасно та належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що закрите акціонерне товариство "АТЗТ "Коростенський фарфор" зареєстроване в Коростенській ОДПІ як платник податків та інших обов'язкових платежів.
Коростенською ОДПІ були проведені перевірки АТЗТ „Коростенський фарфор" по питанню дотримання вимог податкового законодавства, за результатами яких було встановлено ряд порушень, а саме:
- згідно акту перевірки №211/1501/310350 від 07.09.2009 року було встановлено порушення, передбачене п.6.1 ст.6, п.11.1 ст.11, п.16.4 ст.16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 року №334/94-ВР (із змінами та доповненнями) - (надалі Закон України №334/94-ВР) та п.5 наказу ДПА України „Про затвердження Примірного порядку проведення камеральної перевірки та здійснення контролю за справлянням податку на прибуток" від 05.12.2008 року №761. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0008921501/0 від 22.09.2009 року, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств 635046 грн., в т.ч. за основним платежем - 604805 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями - 30241 грн.;
- згідно акту перевірки №7/1501/310350 від 03.02.2010 року було встановлено порушення, передбачене п.п.8.3.1, п.п.8.3.2, п.8.3, п.п.8.6.1 п.8.6 ст.8, п.16.4 ст.16 Закону України №334/94-ВР. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.02.2010 року №7/1501/0, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств 3060 грн. в т.ч. за основним платежем - 143 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 2917 грн.;
- згідно акту перевірки №158/1501/310350 від 05.08.2010 року було встановлено порушення, передбачене п.п.12.1.5, п.12.1, ст.12 Закону України №334/94-ВР. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.08.2010 року №0001691501/0, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок т прибуток приватних підприємств 43383 грн., в т.ч. за основним платежем - 41317 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 2066 грн.;
- згідно акту перевірки №615/15-01 від 19.10.2010 року було встановлене порушення, передбачене п.п.4.1.4, п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року №2181 (із змінами та доповненнями), п.16.4 ст.16 Закону України №334/94-ВР. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення- рішення від 20.10.2010 року №0002291501/0, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств 170 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями - 170 грн.;
- згідно акту перевірки №647/1501/310350 від 26.10.2010 року було встановлено порушення, передбачене п.п.5.6.1, п.5.6, п.п.5.7.1, п.5.7 ст.5 Закону України №334/94-ВР. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення від
05.11.2010 року №0002371501/0, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств 2268 грн., в т.ч. за основним платежем - 2160 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 108 грн.;
- згідно акту перевірки №416/23-01/00310350 від 31.03.2011 року було встановлено порушення, передбачене п.п.54.3 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ (із змінами та доповненнями) - (надалі ПК України). На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення від 12.04.2011 року №0001052301, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на 66795 грн.;
- згідно акту перевірки №416/23-01/00310350 від 31.03.2011 року було встановлено порушення, передбачене п.2.11, п.3.1 Постанови КМУ „Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" від 15.12.2004 року №637. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення від
12.04.2011 року №0000352302, яким до АТЗТ „Коростенський фарфор" застосовано штрафні (фінансові) санкції 9887 грн.;
- згідно акту перевірки №416/23-01/00310350 від 31.03.2011 року було встановлено порушення, передбачене п.54.3.2 ПК України. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення №0001062301 від 12.04.2011 року, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем збір за спеціальне використання води на 1078,26 грн.;
- згідно акту перевірки №1159/1501/310350 від 01.08.2011 року було встановлено порушення, передбачене п. 120.1 ст.120 ПК України. На підставі вищевказаного акту було прийнято податкове повідомлення-рішення від 04.08.2011 року №0002821501, яким АТЗТ „Коростенський фарфор" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств 1 грн., в т.ч. за штрафними (фінансовими) санкціями 1 грн.
Крім того, АТЗТ „Коростенський фарфор" до Коростенської ОДПІ було подано:
- податкову декларацію з податку на додану вартість №17185 за травень 2009 року, відповідно до якої відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 3124 грн.
- податкову декларацію з податку на прибуток підприємства №40558 за 3-й квартал 2010 року, відповідно до якої відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 50 грн.;
- податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб №9001057315 за січень 2011 року, відповідно до якої відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 48818,1 грн.;
- податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб №9001057314 за лютий 2011 року, відповідно до якої відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 72500 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №55088 за 1-й квартал 2009 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 49,79 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №55089 за 1-е півріччя 2009 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 176,26 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №55086 за 9 місяців 2009 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 238,99 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №55087 за 2009 рік, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 169,68 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №49293 за 1-й квартал 2010 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 162,91 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №49294 за 1-е півріччя 2010 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 109,27 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №49295 за 9 місяців 2010 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 68,29 грн.;
- податковий розрахунок збору за спеціальне використання води №50373 за 2010 рік, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 47,80 грн.;
- податкову декларацію збору за спеціальне використання води №9002977504 за 1- й квартал 2011 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 5,39 грн.;
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища №14452 за 1-й квартал 2009 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 4,29 грн.;
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища №27277 за 1-е півріччя 2009 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 5,18 грн.;
- податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища №41092 за 9 місяців 2009 року, відповідно до якого відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 14,47 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку №1551 на 2009 рік, відповідно до якого Відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 114329,34 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку №1303 на 2010 рік, відповідно до якого Відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 121064,38 грн.;
- податковий розрахунок земельного податку №2000 на 2011 рік, відповідно до якого Відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 158629,49 грн.;
- розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №1550 на 2009 рік, відповідно до якого Відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 19682 грн.;
- розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів №1302 на 2010 рік, відповідно до якого Відповідач самостійно визначив суму податкового зобов'язання в розмірі 14913 грн.
Сума заборгованості, визначена податковим органом узгоджена та боржником не оскаржувалась.
Згідно зі ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків - це юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до вимог Закону України „Про порядок погашення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами” (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) відповідач зобов’язаний до сплати відповідних податків, а податкове зобов’язання, самостійно визначене у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України “Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги (п.п.6.2.1. п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Згідно вимог ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
За змістом п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
З урахуванням самостійно визначеної суми податкових зобов'язань, яка на день розгляду справи є узгодженою, та відсутності доказів її сплати, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Враховуючи те, що постановами Житомирського окружного адміністративного суду частково стягувались суми заборгованості та часткову сплату, станом на 05.04.2012 року за ЗАТ "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" рахується заборгованість в сумі 741146,68 грн. у т.ч. 145903,00 грн. з податку на прибуток, 3124,00 з ПДВ, 121318,01 грн. з податку на доходи фізичних осіб, 34595,00 грн. з податку з власників наземних транспортних засобів, 394023,21 грн. із земельного податку з юридичних осіб, 2106,64 грн. зі збору за спеціальне використання води, 23,94 грн. зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, 34050,00 грн. пеня з податку на доходи найманих працівників, 520,98 грн. пеня з податку з власників наземних транспортних засобів, 4907,59 грн. пеня з земельного податку з юридичних осіб, 22,48 грн. пеня з податку з реклами, 454,20 грн. пеня з комунального податку, 15,80 грн. пеня зі збору за спеціальне використання води, 81,84 грн. - пеня зі збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Відповідач доказів сплати у повному обсязі суми податкових зобов'язань та пені визначених у деклараціях, розрахунках, податкових повідомленнях-рішеннях податкового органу суду не надав, а тому зважаючи, що сума його заборгованості становить 741146,68 грн., вона підлягає стягненню на користь держави.
З огляду на встановлені у справі обставини та враховуючи правові приписи, які регулюють спірні правовідносини, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158-163, 186, 254 КАС України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" на користь держави в особі Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції податковий борг в сумі 741146 грн. 68 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлено: 22 червня 2012 р.