ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2012 р. Справа № 2-а-743/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкова В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Херсонського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс"" про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (далі Закону № 2344-ІІІ), а саме: надання послуг ТОВ "Компанія "Югтранс" з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 Закону № 2344-ІІІ.
За результатами перевірки складено акт № 054144 від 04.12.2011 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 20.12.2011 року виніс постанову № 137689 про застосування до ТОВ "Компанія "Югтранс" фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Просить позов задовольнити, стягнути з відповідача фінансову санкцію в сумі1700,00 грн.
Прокурор та Представник ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області справу просили розглядати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав, про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
04.12.2011 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до складеного акту № 054144 було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", надання послуг ТОВ "Компанія "Югтранс" з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 Закону № 2344-ІІІ, а саме: неоформлений договір з замовником перевезень.
20.12.2011 року на підставі складеного акту начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області винесено постанову № 137689 про застосування до ТОВ "Компанія "Югтранс" фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт", центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується. Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області є територіальним структурним підрозділом Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку № 888 від 14.12.2005.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Діяльність щодо перевезення пасажирів і вантажів автотранспортом регулюється Цивільним Кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності ", Законом України "Про автомобільний транспорт", "Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176, "Правилами перевезення вантажів автомобільним транспортом в України ", затвердж. наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 № 363, "Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом" відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджені наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008р. № 9/119, та іншими нормативними актами.
Згідно з пунктом 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006, під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" при наданні послуг з перевезення пасажирів, передбачено обов'язкове оформлення документів для нерегулярних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз.3 ст.60 Закону № 2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.).
На час розгляду справи винесене рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено не було, доказів про сплату боргу до суду не надавалось.
Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку оскаржене не було.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 94, 158, 159, 161, 162, 163 КАС
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс" (код ЄДРПОУ 31740177) на користь державного бюджету м. Нова Каховка на р/р 33117331700012 УДКС у Херсонській області, МФО 852010, код доходу 21081100, код ОКПО 24062100, фінансові санкції по постанові від 20.12.2011 року № 137689 на загальну суму 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 3.7.2