Постанова № 24954521, 22.03.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2012
Номер справи
0670/823/12
Номер документу
24954521
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 0670/823/12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Фещук А.В.,

розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області до Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" про стягнення 2946,59 грн.,-

встановив:

У лютому 2012 року управління Пенсійного фонду України у Баранівському районі Житомирської області звернулось до суду з позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" про стягнення боргу по сплаті фінансових санкцій, за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, застосованих відповідно до рішення №163 від 26.07.2011 року, у сумі розміром 2946,59 грн., зважаючи на їх часткову сплату в добровільному порядку.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідач своєчасно не сплатив авансові платежі зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим відповідно до рішення №163 про застосування фінансових санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків від 26.07.2011 року до нього застосовано фінансові санкції у сумі розміром 5701,11 грн., які на час звернення до суду із даним позовом відповідачем повністю не сплачено, внаслідок чого за Приватним сільськогосподарським підприємством "Прогрес" рахується заборгованість по сплаті фінансових санкцій у сумі розміром 2946,59 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав. Письмових заперечень проти адміністративного позову до суду не надав.

Відповідно до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За наведених обставин суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Приватне сільськогосподарське підприємство "Прогрес" зареєстроване як юридична особа Баранівською районною державною адміністрацією Житомирської області 16.02.2000 року, включене до ЄДРПОУ за номером 03747159. Як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV страхувальник зобов'язаний, зокрема, нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до вимог частини 6 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-ІV) страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно вимог частини 9 статті 20 Закону №1058-ІV днем сплати страхових внесків вважається, у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду або у випадках, передбачених цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду.

В разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід).

У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах у порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до частини 7 пункту 9 статті 106 Закону №1058-ІV виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або несвоєчасно несплачених авансових платежів.

Зазначені положення також закріплено в п. 9.3.7. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663 (далі - Інструкція) згідно з якими, за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків накладається штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів, а розрахунок зазначеної фінансової санкції здійснюється за даними акта документальної перевірки.

Пунктом 7 частини 9 статті 106 Закону №1058-ІV передбачено, що за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.

26 липня 2011 року управлінням Пенсійного фонду України в Баранівському районі Житомирської області прийнято рішення №163 про застосування фінансових санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, відповідно до якого до відповідача, на підставі п.7 ч.9 ст.106 Закону №1058-ІV, застосовано фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 50% сум несплачених, неповно або несвоєчасно сплачених авансових платежів у сумі розміром 5701,11 грн. Відповідачем вказане рішення отримане, що засвідчується підписом ОСОБА_1 на примірнику рішення, копія якого додана до матеріалів адміністративного позову. Доказів оскарження вказаного рішення відповідачем суду не надано.

Відповідно до розрахунку суми боргу станом на 17.10.2011 року відповідачем частково сплачено фінансові санкції в сумі розміром 2754,52 грн., а тому заборгованість зі сплати фінансових санкцій за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів становить 2946,56 грн. Зазначене також підтверджується довідкою за №6129/03 від 17.10.2011 року.

З огляду на викладене, оскільки відповідач суму заборгованості по сплаті фінансових санкцій, за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, застосованих відповідно до рішення №163 від 26.07.2011 року, у сумі розміром 2946,59 грн. не сплатив, тому виходячи з вимог законодавства вони підлягають стягненню.

Відповідно до вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

постановив:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України у Баранівському районі Житомирської області до Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" про стягнення 2946,59 грн., - задовольнити.

Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "Прогрес" (ЄДРПОУ 03747159) на користь управління Пенсійного фонду України у Баранівському районі Житомирської області (р/р №25605312622, Житомирське обласне управління ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 311647, код ЄДРПОУ 20404969) заборгованість по сплаті фінансових санкцій за несвоєчасну сплату авансових платежів у сумі розміром 2946 (дві тисячі дев'ятсот сорок шість) грн. 59 (п'ятдесят дев'ять) коп.

Повний текст постанови виготовлено у нарадчій кімнаті 22 березня 2012 року.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя: А.В. Фещук