Постанова № 24952279, 25.06.2012, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2012
Номер справи
1570/3461/2012
Номер документу
24952279
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 1570/3461/2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2012 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»про стягнення боргу у сумі 552 329,60 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси (далі –Позивач) звернулось до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»(далі –Відповідач) про стягнення боргу у сумі 559 329,60 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує порушенням відкритим акціонерним товариством «Пресмаш»вимог Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»та просить стягнути заборгованість у сумі 552 329,60 грн.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності у порядку письмового провадження, в якій також зазначив, що Управління адміністративний позов підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився про місце, дату, та час судового засідання був повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу у порядку, передбаченому ст. 128 КАС України.

Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до Положення про пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України № 384/2011 від 06.04.2011 року, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем’єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.

Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та Законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.

Основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску; забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.

Згідно ст. 72 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» N 1058-IV від 09 липня 2003 року, джерелами формування коштів Пенсійного фонду є страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; суми від фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та інших законів до юридичних та фізичних осіб за порушення встановленого порядку нарахування, обчислення і сплати страхових внесків та використання коштів Пенсійного фонду, а також суми адміністративних стягнень, накладених відповідно до закону на посадових осіб та громадян за ці порушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно п. 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Судом встановлено, що 10.01.1995 року виконавчим комітетом Одеської міської ради зареєстровано юридичну особу відкрите акціонерне товариство «Пресмаш», номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 1 556 120 0000 004612, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 45).

ВАТ «Пресмаш»знаходиться на обліку в УПФУ в Малиновському районі м. Одеси відповідно до ст. 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»N 1058-IV від 09 липня 2003 року, а з 01.01.2011 року відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010 № 2464-VI, як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відповідності до ст.1 Закону України №-2464-IV під єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування розуміється консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 2 ст.3 Закону України №2464-IV передбачено, що єдиний внесок є загальнообов'язковим платежем.

Згідно п. 5 ст.7 Закону України № 2464 - IV єдиний внесок нараховується на суми незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Відповідно до ст.9 Закону України №2464-IV та Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 27.09.2010р. № 21-5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за №994/18289 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно встановлених законодавством строків і тарифів.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з ч. 8, 12 ст. 9 даного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Судом встановлено, що згідно «Розрахунків сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підлягає сплаті» за період з грудня місяця 2011 року по квітень місяць 2012 року (звіт по формі додаток № 4), ВАТ «Пресмаш»має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (недоїмка) у розмірі 552 329,60 грн., а саме за грудень 2011 року у розмірі 159 010,77 грн., за січень 2012 року у розмірі 117 581,36 грн., за лютий 2012 року у розмірі 88 341,61 грн., за березень 2012 року у розмірі 101 523,07 грн., за квітень 2012 року у розмірі 85 863,79 грн. (а.с. 10-25), що також підтверджується розрахунком заборгованості (а.с. 8) та карткою особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 26-37).

Судом встановлено, що станом на 15.05.2012 року сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску за період грудень 2011 року - квітень 2012 року у повному обсязі не сплачена та складає 552 329, 60 грн., що підтверджується розрахунком та даними особового рахунку платника єдиного внеску (а.с. 26-37).

Відповідачем не подано до суду доказів, щодо сплати даної заборгованості у сумі 552 329, 60 грн., та доказів оскарження вимоги Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про сплату боргу.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування своїх позовних вимог, а тому адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 128, 159-164 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси до відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»про стягнення боргу у сумі 552 329,60 грн. - задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Пресмаш»(код ЄДРПОУ - 05749085) заборгованість у сумі 552 329, 60 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на:

- р/р 37192051001541 (38,47 %) - 259 179,68 грн., ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011;

- р/р 37190086001541 (2 %) - 305,59 грн., ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011;

- р/р 37192084001541 (2,6 %) - 18 167,41 грн., ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011;

- р/р 37193083001541 (3,6 %) - 25 118,67 грн., ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011;

- р/р 37193072001541 (33,2 %) - 5 072,93 грн., ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011;

- р/р 37195070001541 (34,7 %) - 242 465,06 грн., ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011;

- р/р 37192073001541 (8,41 %) - 2 020, 26 грн. ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. Якщо апеляційну скаргу не буде подано в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя С.О. Cтефанов