УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2012 р.Справа № 2а-1670/11321/11Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Донець Л.О.
Суддів: Кононенко З.О. , Бондара В.О.
за участю секретаря судового засідання Попової С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислово-комерційне підприємство "Шляхбудсервіс" на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 01.03.2012р. по справі № 2а-1670/11321/11
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислово-комерційне підприємство "Шляхбудсервіс"
до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області Державної податкової служби
про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення - рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Промислово-комерційне підприємство «Шляхбудсервіс» (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції у Полтавській області (далі - відповідач) та просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0008221503/0/2436 від 18.07.2011 року.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 01.03.2012 року в задоволенні позову було відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції позивач подав апеляційну скаргу в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просив поновити пропущений строк на апеляційне оскарження, скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 01.03.2012 року та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідачем по справі було внесено заперечення на апеляційну скаргу, яким спростовуються обґрунтування відповідача про необґрунтованість рішення суду першої інстанції.
Колегія суддів заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, заперечення на апеляційну скаргу, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Так, судом першої інстанції встановлено, та підтверджено судом апеляційної інстанції, що відповідач пройшов процедуру державної реєстрації та знаходиться на податковому обліку у відповідача.
Працівниками відповідача була проведена документальна невиїзна перевірка податкової декларації за землю, про що був складений акт №4527/15-227/24824869 від 29.06.2011 року.
Порушення виявлені під час перевірки склали у порушенні п.286.1, п. 286.2 ст.286 ПК України в частині заниження задекларованої суми орендної плати за землю за січень-квітень 2011 року у розмірі 41 379,98 грн.
За результатами перевірки було ухвалено податкове повідомлення-рішення №0008221503/0/2436 від 18.07.2011 року, яким донараховано орендну плату за землю у розмірі 41 383,98 грн., в тому числі 41 376,98 грн. - за основним платежем, 4,00 грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями.
Приймаючи рішення про відмову у задоволені позову суд першої інстанції виходив з того, що позивачем були допущені порушенні вимог Податкового кодексу України.
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції щодо необхідності стягнення суми заборгованості з відповідача у судовому порядку з огляду на таке.
Відповідно до вимог ст.67 Конституції України кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно до п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платники податків зобов'язані своєчасно, у строк визначений вищевказаними законодавчими актами надавати до Державних податкових інспекцій податкові декларації, бухгалтерську звітність, інші документи та відомості, пов'язані із донарахуванням та сплатою податків та інших обов'язкових платежів до бюджету України та до державних цільових фондів.
У відповідності до ч. 1 ст. 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Також відповідно до п.п. 14.1.147 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (ПК України) плата за землю -це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати
Згідно п.286.2 ст.286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
Відповідно до приписів ст.10 Закону України "Про державну податкову служба в Україні" державні податкові інспекції подають в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами.
Крім того, згідно вимог ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як свідчать матеріали справи, позивач в своїй господарській діяльності уклав договір оренди земельних ділянок комунальної власності від 13.02.2007 року, від 08.06.2007 року.
Податковий орган ставить під сумнів розмір орендної плати визначений в даній угоді, оскільки не були враховані вимоги про врахування під час розрахунку орендної плати нормативної оцінки землі.
Рішення 1У сесії Кременчуцької міської ради Полтавської області від 22.02.2011 року внесено зміни до рішення Кременчуцької міської ради від 24.11.2009 року, яким встановлено, що з 01.03.2011 року по 30.06.2011 року нормативна грошова оцінка земель розраховується з коригуючим коефіцієнтом 0,65.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем по справі не були враховані під час розрахунку орендної плати зазначений коефіцієнт нормативної оцінки землі.
Доводи апеляційної скарги про те, що власником зазначеної орендованої земельної ділянки є орган місцевого самоврядування, а тому у позивача відсутнє право на подання позову, колегія суддів, вважає необґрунтованими, оскільки відповідно до вимог п.п. 14.1.147. ст.14 Податкового кодексу України плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Крім того у відповідності до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Крім цього, колегія суддів не вважає обґрунтованим посилання апеляційної скарги на те, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, оскільки п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПК України встановлює розмір орендної плати за землю, а ст.289 ПК України, каже, про індексацію нормативної грошової оцінки земель.
За таких обставин, колегія суддів дійшла до висновку про те, що судове рішення було ухвалене з врахуванням всіх обставин справи, з додержанням вимог матеріального та процесуального законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.
Згідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України, за наслідками апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін.
Таким чином, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції не підлягає скасуванню, а апеляційна скарга - задоволенню.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Промислово-комерційне підприємство "Шляхбудсервіс" залишити без задоволення.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 01.03.2012р. по справі № 2а-1670/11321/11 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Донець Л.О.Судді Кононенко З.О. Бондар В.О.
Повний текст ухвали виготовлений 11.06.2012 р.