Копія
С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 червня 2012 р. Справа № 2a-1870/4717/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Шаповала М.М. розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до підприємства Роменської виправної колонії № 56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції в загальному розмірі 8 468,98 грн., в тому числі 11,83 грн. пені.
Свої вимоги мотивує тим, що відповідно до ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач повинен у разі невиконання встановленого статтею 19 цього Закону нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів сплачувати відділенню Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, розраховані виходячи з розміру середньої річної заробітної плати на підприємстві в сумі 8 457,15 грн. У зв`язку з порушенням відповідачем термінів сплати на суму адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня в сумі 11,83 грн. Сума адміністративно-господарських санкцій, а також пеня відповідачем не сплачена, у зв`язку з чим просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник позивача позовні вимоги під час письмового провадження по справі підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзиву на позов або клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Згідно ч.1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Відповідно ч. 4 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
23.04.2012 року відповідачем було подано звіт за формою 10-ПІ про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік, згідно якого середньооблікова кількість працівників складає 14 осіб (а.с.5), а середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність - 0. Норматив для відповідача складає 1 робоче місце для працевлаштування інвалідів.
За невиконання зазначеного нормативу, відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", відповідач повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві.
Згідно копії поданого звіту, фонд оплати праці штатних працівників складає 236 800 грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника складає 16 914,29 грн., тобто сума адміністративно-господарських санкцій, виходячи із нормативу робочих місць для інвалідів, правомірно складає 8 457,15 грн., які не були сплачені у встановлені законом строки, що підтверджується розрахунком суми заборгованості.
Згідно ч. 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Згідно розрахунку суми заборгованості (а.с.4), за порушення строків сплати адміністративно-господарських санкцій в кількості 366 днів до відповідача застосована пеня за період з 18.04.2012р. по 24.04.2012р. в розмірі 11,83 грн.
Враховуючи, що на момент розгляду справи сума заборгованості зі сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 8 457,15 грн., а також пені за порушення строків їх сплати в розмірі 11,83 грн. відповідачем не сплачені, суд вважає позовні вимоги Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до підприємства Роменської виправної колонії №56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.
Стягнути з підприємства Роменської виправної колонії №56 управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Сумській області (42073, Сумська область, Роменський район, с. Перехрестівка, вул. Чапаєва, 19, розрахунковий рахунок 260053106928 філії Сумського обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 337568, код ЄДРПОУ 08680750) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40011, м. Суми, вул. Горького, 2, код ЄДРПОУ 37970593, розрахунковий рахунок № 31212230700002 в ГУ ДКСУ в Сумській області, МФО 837013) адміністративно-господарські санкції в загальній сумі 8 468 (вісім тисяч чотириста шістдесят вісім) грн. 98 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал