Постанова № 24836341, 14.05.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2012
Номер справи
0670/1897/12
Номер документу
24836341
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 0670/1897/12

категорія 8.1.5

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Липи В.А.,

при секретарі - Карасюк Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби до Приватного підприємства "Новогаз" про стягнення 473831,20 грн.,-

встановив:

У березні 2012 року Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Житомирської області Державної податкової служби звернулася до адміністративного суду з позовною заявою, в якій просила стягнути з Приватного підприємства "Новогаз" заборгованість по сплаті податків у розмірі 473831 грн. 20 коп., а саме: по податку на прибуток підприємств у сумі 57120 грн. 00 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 16676 грн. 00 коп., пеня - 32 грн. 36 коп.; по податку на додану вартість в сумі 6366 грн. 00 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 3217 грн. 00 коп., пеня - 1 грн. 56 коп.; по податку з доходів фізичних осіб у сумі 1165 грн. 58 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 2331 грн. 16 коп. та штрафні (фінансові) санкції щодо порушення законодавства по використанню реєстраторів розрахункових операцій в сумі 386921 грн. 54 коп. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстрований Новоград-Волинською РДА та як платник податків перебуває на податковому обліку в Новоград-Волинській ОДПІ. Станом на 29.03.2012 року має заборгованість перед бюджетом, яка добровільно не погашена.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити у повному обсязі, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив, заперечення на адміністративний позов не надав.

Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні в матеріалах адміністративної справи письмові докази, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Приватне підприємство "Новогаз" як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване Новоград-Волинською РДА та як платник податків перебуває на податковому обліку в Новоград-Волинській ОДПІ.

Станом на 29.03.2012 року заборгованість по сплаті податків становить 473831 грн. 20 коп., а саме: по податку на прибуток підприємств у сумі 57120 грн. 00 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 16676 грн. 00 коп., пеня - 32 грн. 36 коп.; по податку на додану вартість в сумі 6366 грн. 00 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 3217 грн. 00 коп., пеня - 1 грн. 56 коп.; по податку з доходів фізичних осіб у сумі 1165 грн. 58 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 2331 грн. 16 коп. та штрафні (фінансові) санкції щодо порушення законодавства по використанню реєстраторів розрахункових операцій в сумі 386921 грн. 54 коп.

Як встановлено в судовому засіданні, в період з 10.11.2010 року по 07.12.2010 року працівниками Новоград-Волинської ОДПІ було проведено виїзну планову документальну перевірку Приватного підприємства "Новогаз" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 14.10.2009 року по 30.09.2010 року, за результатами якої складено Акт від 07.12.2010 року № 1905/05-53/23-20/36489960.

Проведеною перевіркою встановлено наступні порушення:

- п. 5.9 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого занижено податок на прибуток у сумі 55891 грн. 0 коп.;

- п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість", в результаті чого занижено податок на додану вартість в сумі 6366 грн. 00 коп.;

- пп. "г" пп. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, пп. "а" п. 19.2 ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", в результаті чого встановлено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб до бюджету за перевіряємий період з 14.10.2009 року по 30.09.2010 року на суму 165 грн. 58 коп.;

- п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме реалізація паливно-мастильних матеріалів та газу, які не обліковані у встановленому порядку станом на 01.12.2009 року на суму 141178 грн. 74 коп. та станом на 29.12.2009 року в кількості на суму 46146 грн. 12 коп. та на суму 6135 грн. 91 коп.;

- п.1 ст. 3 Закону України "про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме не проведення через реєстратор розрахункових операцій реалізацію паливно-мастильних матеріалів та газу на суму 66546 грн. 70 коп.

За результатами перевірки та на підставі акту перевірки Новоград-Волинською ОДПІ були сформовані податкові повідомлення-рішення від 23.12.2010 року за № 0014331702/0, яким визначено сум податкового зобов'язання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 3496 грн. 74 коп. (за основним платежем - 165 грн. 58 коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 2331 грн. 16 коп.); № 0014372320/0, яким підприємству визначено суму податкового зобов'язання по податку на прибуток у сумі 72567 грн. 00 коп. (за основним платежем - 55891 грн. 00 коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 16676 грн. 00 коп.); № 0014362320/0, яким підприємству визначено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість у сумі 9549 грн. 00 коп. (за основним платежем - 6366 грн. 00 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями - 3183 грн. 00 коп.) ; № 0002112303 від 28.12.2010 року, яким до підприємства застосовані штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства по РРО у сумі 386921 грн. 54 коп.

Прийняті податкові повідомлення-рішення від 23.12.2010 року № 0014331702/0, № 0014372320/0, № 0014362320/0 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002112303 від 28.12.2010 року були оскаржені відповідачем у судовому порядку.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.02.2011 року в задоволені позову Приватного підприємства "Новогаз" до Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відмовлено за безпідставністю позовних вимог.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12.07.201 року постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 23.02.2011 року (справа № 0670/168/11) залишено без змін.

Судове рішення набрало законної сили.

З огляду на викладене, суд дійшов до висновку про необхідність застосування до вказаних правовідносин положень статті 72 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Оскільки обставини даної справи були встановлені та досліджені постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 23.02.2011 року по справі № 0670/168/11, яка набрала законної сили, тому вони не підлягають доказуванню.

Крім того, 05 серпня 2011 року Приватне підприємство "Новогаз" подало до Новоград-Волинської ОДПІ податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за І півріччя 2011 року, в якій самостійно визначило суму грошового зобов'язання в розмірі 4606 грн. 00 коп.

12 листопад 2011 року працівниками Новоград-Волинської ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку по питанню своєчасності сплати суми податкових зобов'язань по податку на додану вартість ПП "Новогаз", донарахованої за результатами виїзної документальної перевірки по податковому повідомленню-рішенню № 0014362320 від 28.12.2010 року, за результатами якої складено Акт № 1941/15-2/36489960 від 12.11.2011 року.

Перевіркою встановлено порушення вимог п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме затримка в розрахунках з бюджетом у сумі 170 грн. 00 коп., нарахованої по податку на додану вартість по Акту документальної виїзної перевірки в межах більше 30 календарних днів наступних за останнім днем граничного строку сплати суми донарахованого податкового зобов'язання.

За результатами перевірки та на підставі Акту перевірки Новоград-Волинською ОДПІ було сформовано податкове повідомлення-рішення № 0014221502 від 12.12.2011 року, яким до підприємства застосовано штраф у розмірі 34 грн. 00 коп. за платежем податок на додану вартість. Дане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 20.12.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинному на час виникнення спірних правовідносин), податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 5.2.2. п. 5.2. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

Відповідно до вимог ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно із п.6.1 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - це сума грошового зобов'язання, самостійно узгодженого платником податків або узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання у сумі 473831 грн. 20 коп. вважається податковим боргом.

У відповідності до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Між тим, пункт 59. 5 статті 59 Податкового кодексу України передбачає, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Про необхідність сплатити заборгованість відповідачу було направлено податкову вимогу № 137 від 28.08.2011 року, яку він отримав 06.09.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Оскільки, наявність податкового боргу підтверджена матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Законами України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинному на час виникнення спірних правовідносин), Податковим кодексом України, ст. ст. 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Новогаз" на користь Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області Державної податкової служби заборгованість по сплаті податків у розмірі 473831 грн. 20 коп., а саме: по податку на прибуток підприємств у сумі 57120 грн. 00 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 16676 грн. 00 коп., пеня - 32 грн. 36 коп.; по податку на додану вартість в сумі 6366 грн. 00 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 3217 грн. 00 коп., пеня - 1 грн. 56 коп.; по податку з доходів фізичних осіб у сумі 1165 грн. 58 коп., штрафні (фінансові) санкції в сумі 2331 грн. 16 коп. та штрафні (фінансові) санкції щодо порушення законодавства по використанню реєстраторів розрахункових операцій в сумі 386921 грн. 54 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: В.А. Липа