Постанова № 24738813, 31.05.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2012
Номер справи
2а-5066/12/2670
Номер документу
24738813
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку письмового провадження

м. Київ

31 травня 2012 року № 2а-5066/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., вирішив у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомФізичної особи-підприємця ОСОБА_1доУправління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області провизнання протиправним та скасування рішення

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області (далі -відповідач) про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № Ф-151 від 02.02.2012 р.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.04.2012 р. відкрито провадження в адміністративній справі, ухвалою суду від 07.05.2012 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

У судове засідання 21.05.2012 р. Позивача прибув. Відповідач, належним чином повідомлений, в судові засідання не з'являвся, заперечення проти позову чи заяви про визнання позову не надав.

Позивач позов підтримує в повному обсязі. Позовні вимоги вмотивовує тим, що пред'явлена вимога винесена незаконно та підлягає скасуванню.

Відповідно до частини шостої ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Клопотань щодо необхідності заслуховувати свідків чи експерта до суду не надходило, а також не було заявлено в ході судового розгляду справи.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва,

ВСТАНОВИВ:

Позивач зареєстрований як фізична особа-підприємець 13.05.2004 р. виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця №784019.

Позивач є платником єдиного податку та зобов'язана сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду.

У позивача перед відповідачем за період з січня по грудень 2011 року виникла заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. 02.02.2012 року Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі Хмельницької області було винесено вимогу № Ф-151, якою позивача зобов'язало в десятиденний строк з дня отримання вимоги сплатити заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 4010,30 грн.

Не погоджуючись із зазначеною вимогою, позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі із скаргою з огляду на ту обставину, що з 16.09.2008 року ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва.

За наслідками розгляду скарги позивача управлінням прийнято рішенням від 26.03.2012 року № 2129/06, яким скаргу залишено без розгляду.

Дослідивши докази по справі, суд, вирішуючи справу, виходить з такого.

Згідно з частиною другою ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»мінімальний страховий внесок - це сума коштів, що визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, встановлених законом, на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Згідно з п. 3 ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»особами, які підлягають загальнообов'язковому пенсійному страхуванню, є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з п. 5 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»застраховані особи, зазначені в пункті 3 статті 11, є страхувальниками.

Стаття 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачає, що страхувальники, зазначені у ст. 14 вказаного Закону, є платниками страхових внесків.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлена ставка збору в розмірі 33,2 %.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач обрав особливий спосіб оподаткування, а саме: єдиний податок, - є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що в свою чергу не заперечується позивачем.

За період з січня по грудень 2011 року позивачу управлінням Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області нараховано заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в зв'язку з чим 02.02.2012 року управлінням винесено Вимогу № Ф-151, якою позивача зобов'язано в десятиденний строк з дня отримання вимоги сплатити заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 4010,30 грн.

Разом із тим, судом встановлено, що в зв'язку із зміною місця проживання до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 22.05.2008 року були внесені відповідні зміни.

Позивач звернулася до відповідача із заявою від 09.06.2008 року, в якій просила зняти її з реєстрації в управлінні Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області, в зв'язку із зміною адреси та державної реєстрації за новим місцем знаходження в Дарницькому районі м. Києва.

Так, 11.06.2008 року управлінням Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області було видано довідку № 4513/02 з якої слідує, що ОСОБА_1 станом на 11.06.2008 року боргу по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування немає.

Відповідно до повідомлення про взяття на облік фізичної особи-підприємця від 16.09.2008 року ОСОБА_1, місце проживання якої зазначено: АДРЕСА_1, на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 22.05.2008 року взята на облік в управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва за реєстраційним номером 03-31015, який слід зазначити на всіх документах, що стосуються розрахунків за коштами Пенсійного фонду України.

Зазначеним повідомленням начальником управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва до відома позивача доведено, що розмір страхових внесків 33,2 % необхідно вносити на рахунок № 256063122602 та 1-2 % на рахунок № 256053132602 у Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код отримувача 26087926. Строки перерахування страхових внесків не пізніше ніж 20 календарних днів із дня закінчення відповідного базового звітного періоду. Дата подання розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення відповідного базового звітного періоду.

Як встановлено судом, в звітному періоді січень-грудень 2011 р. Позивачем звітність до Управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області не подавалась.

З огляду на вищевикладене, у період з січня по грудень 2011 року об'єктивно у позивача не могло виникнути заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перед управлінням Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області, оскільки з 16.09.2008 року позивач як платник страхових внесків взятий на облік в управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва.

Зворотного відповідачем доведено не було.

Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідачем неправомірно зобов'язано позивача сплатити недоїмку за страховими внесками до управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області за 2011 рік у розмірі 4010,30 грн., а тому, вимога управління Пенсійного фонду України у Старокостянтинівському районі Хмельницької області № Ф-151 від 02.02.2012 року про сплату боргу підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАСУ у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності свого рішення.

Керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу № Ф-151 від 02 лютого 2012 р.

Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л. О. Маруліна