ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
16 травня 2012 року 14:57 № 2а-2830/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Шрамко Ю.Т. при секретарі судового засідання Олійник Ю.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві про скасування рішень про застосування фінансових санкцій
за участю представників сторін:
від позивача, ОСОБА_1, довіреність № 130, від 02.04.12 р., ;
від відповідача, ОСОБА_2, довіреність № 1277/10-21-121, від 03.04.12 р., ;
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Акціонерна компанія "Київводоканал", (далі - позивач, ПАТ "АК "Київводоканал"), звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в м.Києві, (далі - відповідач), про скасування рішень про застосування фінансових санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач помилково дійшов висновку про порушення позивачем вимог т.11 та ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки Оздоровчий центр «Джерело»департаменту соціального розвитку ПАТ «АК «Київводоканал»не належить до закладів охорони здоров"я, у позивача наявна ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, постачання алкогольних напоїв здійснюється офіційним постачальником Товариством з обмеженою відповідальністю "Кримська горілчана компанія", на всіх пляшках алкогольних напоїв, що на час перевірки знаходились у барі оздоровчого центру, були наявні марки акцизного податку, а відповідачем помилково зроблено висновок про відсутність марки акцизного податку на одній відкоркованій пляшці в силу її пошкодження при відкорковуванні пляшки, оскільки марки акцизного податку розміщуються на пляшках таким чином, що при відкорковування пляшки пошкоджуються, просив у задоволенні позову відмовити.
Представник відповідача проти позову заперечив, просив у задоволенні позову відмовити повністю, оскільки при проведенні перевірки позивача з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов"язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, встановлені порушення вимог ст.11 та ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
26.08.2011 року відповідачем була проведена перевірка з питань додержання суб"єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов"язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами бару у Оздоровчому центрі "Джерело", за адресою, вул.Курортна, 4, м. Київ, що належить позивачу, за результатами якої було складено Акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб"єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов"язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 26.08.2011 р. (надалі -Акт перевірки), відповідно до якого, при перевірці в барі, який розташований у приміщенні Оздоровчого центру «Джерело», що належить позивачу, виявлені порушенння вимог ст.11 та ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
На підставі вказаного Акту відповідачем прийнято Рішення про застосування фінансових санкцій №262826/32-128/0573 від 26.09.2011 р. (надалі -Рішення №262826), яким за порушення ст.15-3 вказаного Закону України на позивача накладено штраф у розмірі 6800,00 грн. та Рішення про застосування фінансових санкцій №262830/32-128/0574 від 26.09.2011 р. (надалі -Рішення №262830), яким за порушення ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»на Позивача накладено штраф у розмірі 1700,00 грн..
Зазначені вище рішення про застосування фінансових санкцій були оскаржені позивачем до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м.Києві та до Державної податкової служби України, рішеннями яких скарги позивача залишені без задоволення.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.15-3 України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв.
Згідно Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №4840/99 Оздоровчий центр «Джерело»Дніпровської водопровідної станції ДКО «Київводоканал»здійснює наступні види діяльності: оздоровчі заклади і заклади відпочинку, громадське харчування державної торгівлі, експлуатація спортивних споруд, діяльність їдалень на підприємствах і в установах та надання місця для короткотермінового проживання в інших приміщеннях.
Судом встановлено, що відповідно до п.2.1. Положення про оздоровчий центр «Джерело" департаменту соціального розвитку Відкритого акціонерного товариства «Акціонерна компанія «Київводоканал», вказаний оздоровчий центр створений з метою задоволення суспільних потреб працівників товариства та членів їхніх сімей в культурно-оздоровчій сфері -зміцнення здоров"я і забезпечення умов організації змістовного дозвілля, активного відпочинку, занять фізкультурою і спортом, а також ефективного використання майна товариства, насичення ринку України послугами високої якості та одержання прибутку товариством для задоволення інтересів акціонерів.
Судом встановлено, що відповідно до Переліку закладів охорони здоров"я, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров"я України від 28.10.2002 р. №385 (надалі --Перелік закладів охорони здоров"я), оздоровчі центри не відносяться до закладів охорони здоров"я.
Суд не погоджується з доводами відповідача стосовно того, що Оздоровчий центр «Джерело» належить до закладів охорони здоров"я, згідно з п.1.4. Переліку закладів охорони здоров"я, згідно з яким до закладів охорони здоров"я належать дитячі оздоровчі центри, оскільки Оздоровчий центр «Джерело»не є дитячим.
Суд також звертає увагу на те, що 15.03.2011 р. відповідачем було видано позивачу Ліцензію серії АГ №532798 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в якій в графі «місце здійснення торговельної діяльності»зазначено «м. Київ, вул. Курортна, 4 (БАР)».
Згідно з абз.3 ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до п.228.3. ст.228 Податкового кодексу України, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи, зазначені у пункті 228.2 цієї статті, вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Судом встановлено, що відповідачем під час проведення перевірки, всупереч вимогам законодавства, не була ідентифікована (шляхом зазначення номеру партії та дати розливу), вилучена та не була передана на відповідальне зберігання виявлена під час перевірки без марки акцизного податку відкоркована пляшка віскі Walker Black Lable», в силу чого у суду відсутня можливість витребувати для огляду вказаний речовий доказ, тому суд приходить до висновку, що відповідачем не надано доказів виявлення під час вказаної перевірки відкоркованої пляшки віскі Walker Black Lable» без марки акцизного податку.
Згідно з п.226.1. ст.226 Податкового кодексу України, у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.
Представник позивача стверджував, що постачання алкогольних напоїв у вказаний бар здійснюється офіційним постачальником Товариством з обмеженою відповідальністю "Кримська горілчана компанія", що на кожній із пляшок алкогольних напоїв, що були наявні у барі оздоровчого центру під час вказаної перевірки були наявні марки акцизного податку, а на відкоркованій пляшці віскі Walker Black Lable» були наявні залишки марки акцизного податку, проте, відповідач умисно чи помилково дійшов висновку про відсутність на ній марки акцизного податку.
Представником відповідача не спростовано доводів представника позивача та не надано доказів порушення позивачем вимог ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
З логічного аналізу, зазначених вище норм, та фактичних обставин справи, приймаючи до уваги, що відповідачем під час проведення перевірки, всупереч вимогам законодавства, не була ідентифікована (шляхом зазначення номеру партії та дати розливу), вилучена та не була передана на відповідальне зберігання виявлена під час перевірки без марки акцизного податку відкоркована пляшка віскі Walker Black Lable» суд приходить до висновку, що відповідачем не надано доказів порушення позивачем вимог ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а також, що позивачем не допущено порушення вимог ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» .
Згідно з ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідачем не було доведено правомірність прийнятих Рішень про застосування фінансових санкцій №262826/32-128/0573 від 26.09.2011 р. та №262830/32-128/0574 від 26.09.2011 р.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, суд присуджує на користь позивача судові витрати в розмірі 107,30 грн.
Приймаючи до уваги викладене у сукупності, керуючись вимогами ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в м.Києві задовольнити повністю.
2. Скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м.Києві про застосування фінансових санкцій від 26.09.2011 р. № 262826/32-128/0573.
3. Скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м.Києві про застосування фінансових санкцій від 26.09.2011 р. № 262830/32-128/0574.
4. Присудити на користь Публічного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" (ідентифікаційний код 03327664) судові витрати у розмірі 107,30 грн. (сто сім гривень тридцять копійок) з Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
З урахуванням положень ч.3 ст.160 КАС України, 16 травня 2012 року, в судовому засіданні 16.05.2012 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова у повному обсязі складена та підписана 23.05.2012 р.
Суддя Ю.Т. Шрамко