Постанова № 24714555, 25.05.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2012
Номер справи
2а-1047/12/0970
Номер документу
24714555
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" травня 2012 р. Справа № 2a-1047/12/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Бобров Ю.О., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до приватного підприємства «Дімбуд»про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

18.04.2012 року Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області (надалі -позивач) звернулася з адміністративним позовом до приватного підприємства «Дімбуд»(надалі -відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області при перевірці автомобіля марки «Камаз», державний номерний знак НОМЕР_1, виявлено порушення вимог Закону України ''Про автомобільний транспорт'', що допущені відповідачем, а саме: надавав послуги з перевезення вантажу без ліцензійної картки, оформленого дорожнього листа №93 в якому відсутній штам лікаря та механіка. Виявлені порушення зафіксовані в акті від 04.07.2007 року за №018257. За наслідками розгляду вказаного акту за вчинені правопорушення позивачем винесено постанову від 23.07.2007 року за №010648 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 1700,00 грн. відповідачем добровільно не сплачена.

Відповідачем 10.10.2007 року оскаржено постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Господарського суду Івано-Франківської області. Постановою від 11.01.2008 року позов ПП «Дімбуд»задоволено та скасовано постанову територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області за №010648 від 23.07.2007 року.

Апеляційну скаргу Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.03.2009 року задоволено, а постанову господарського суду Івано-Франківської області від 11.01.2008 року скасовано.

Касаційну скаргу ПП «Дімбуд»ухвалою Вищого адміністративного суду України від 13.10.2011 року залишено без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.03.2009 року залишено без змін.

За таких обставин, суд вважає, що дана позовна заява подана в строк, установлений законом.

19.04.2012 року відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 КАС України судом винесена ухвала про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яка разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлена відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.

Відповідно до частини 3 статті 183-2 КАС України суд виносить ухвалу про відкриття скороченого провадження, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Ухвала про відкриття скороченого провадження з доданими до неї документами отримана відповідачем 05.05.2012 року.

Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статті 183-2 КАС України, не надходили.

Згідно із пунктом 3 частини 5 статті 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута в порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог статті 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом установлено, що приватне підприємство «Дімбуд»(надалі -ПП «Дімбуд») 13.05.2004 року зареєстроване як юридична особа Богородчанською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 06.03.2012 року за №13247210 (а.с. 7-8).

04.07.2007 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт від 04.07.2007 року за №018257 про порушення вимог абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Згідно з актом перевірки ОСОБА_1 перевозив вантаж на автомобілі марки «Камаз», державний номерний знак НОМЕР_1, що належить ПП «Дімбуд», без ліцензійної картки, оформленого дорожнього листа №93 в якому відсутній штам лікаря та механіка (а.с. 12).

Відповідач, який належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи про порушення ним законодавства про автомобільний транспорт, у встановлений час 12.07.2007 року для участі в розгляді справи не прибув.

Постановою начальника територіального управління Головавтоінспекції в Івано-Франківській області за №010648 від 23.07.2007 року за порушення вимог абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до відповідача застосовані фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (а.с. 13).

24.07.2007 року дана постанова направлена відповідачу листом №09-3-20/1867, яку він отримав, однак фінансові санкції ним сплачені не були (а.с. 14).

Відповідно до повідомлення територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від 12.04.2012 року, ПП «Дімбуд»не отримувало ліцензії на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. (а.с.15).

Статтею 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-III (надалі -Закон №2344-III) визначено, що автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Згідно статті 48 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України. Відповідно до пункту 28 Постанови №1567 під час здійснення перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Статтею 6 Закону №2344-III визначено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до постанови про затвердження Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні від 25 лютого 2009 року №207 перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах: фотокопія ліцензії, засвідчена автомобільним перевізником, або ліцензійна картка; товарно-транспортна накладна; посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії; реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом; талон про проходження державного технічного огляду; поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Для водія юридичної особи необхідним є також дорожній лист з відмітками про проведення передрейсових медичного огляду водія та огляду технічного стану транспортного засобу.

Відповідно до пункту 3 Постанови №1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.

Відповідно до підпунктів 21, 27 Постанови №1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю, шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання. У відповідності до пункту 28 Постанови №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Відповідач у передбачений законом термін суму застосованих до нього фінансових санкцій в розмірі 2040,00 грн. добровільно не сплатив, а тому вона підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідно до частини 2 статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в державі. Відповідно до Рішення Конституційного Суду України № 15-рп/2002 від 09.07.2002 року дане положення слід розуміти так, що право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Таким чином, право суб'єкта владних повноважень на звернення до суду визначено в частині 2 статті 124 Конституції України.

Крім того, змістовний аналіз норм Закону України "Про автомобільний транспорт", постанови Кабінету Міністрів України № 1190 від 08 вересня 2004 року "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті", а також інших підзаконних нормативно-правових актів про автомобільний транспорт, дає підстави вважати, що Головавтотрансінспекція та її структурні підрозділи на місцях, як урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що уповноважений застосовувати до порушників законодавства України у даній сфері адміністративно - господарські санкції, у випадку невиконання такими порушниками вимоги про їх сплату у добровільному порядку вправі звертатися до суду із позовом про їх примусове стягнення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що позивачем правомірно винесено постанову за №010648 від 23.07.2007 року про застосування до відповідача фінансових санкцій на загальну суму 1700,00 грн., тому позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства «Дімбуд» (ідентифікаційний код 32909147) в дохід бюджету фінансові санкції на загальну суму 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Постанову звернути до негайного виконання.

Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її складення.

Відповідно до частини 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя: Ю.О.Бобров

Постанова складена о 11:05 год. 25.05.2012 року.