ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
"02" грудня 2008 р.
справа № 5020-5/562
за заявою Управління пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя
(99059, м. Севастополь, вул. Гер. Сталінграду, 56)
до боржника Дочірнього підприємства „”Завод „Мусон-Буд” Відкритого акціонерного товариства „Мусон”
(99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29)
про визнання боржника банкрутом
Суддя Євдокимов І.В.
Представники :
Кредитор: Литвиненко А.В., довіреність № 3145/07-02 від 18.06.2008;
Боржник: не з’явився;
СУТЬ СПОРУ:
УПФУ в Гагарінському районі міста Севастополя звернулась в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника Дочірнього підприємства „”Завод „Мусон-Буд” Відкритого акціонерного товариства „Мусон”.
12.11.2008 ухвалою господарського суду міста Севастополя порушено провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства „”Завод „Мусон-Буд” Відкритого акціонерного товариства „Мусон”.
Боржник у судове засідання не з’явився, відзив на заяву про визнання його банкрутом не надав, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений своєчасно та належним чином за адресою, вказаною у його статутних документах.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення ініціюючого кредитора, суд
В С Т А Н О В И В :
Дочірнє підприємство „”Завод „Мусон-Буд” Відкритого акціонерного товариства „Мусон” (далі - ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон”) зареєстровано в Севастопольською міською державною адміністрацією 04.09.1996 за № ДП-13/8884. Юридична адреса: 99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29.
ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” зареєстровано в якості платника страхових внесків на обов`язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя.
Відповідно до ч. 1 ст. 14, ч. 1 ст. 15 Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” платниками страхових внесків підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Згідно з ч. 4 ст. 17 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Відповідно до п. 11.11 ч. 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України платники, зазначені в підпунктах 2.1.1 та 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Згідно з абз. 7 п. 11.11 ч. 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
В результаті ненадання ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” до органів Пенсійного фонду податкової декларації за січень 2007 року, до платника збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування рішенням № 150 від 22.03.2007 була застосована фінансова санкція в розмірі 170,00 грн.
У зв’язку з тим, що в добровільному порядку ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон суму нарахованих штрафних санкцій не сплачувало, УПФУ в Гагарінському районі міста Севастополя до господарського суду м. Севастополя була подана позовна заява про стягнення суми штрафних санкцій.
Постановою господарського суду м. Севастополя від 19.06.2007 по справі № 20-4/156 позовні вимоги УПФУ в Гагарінському районі м. Севастополя задоволені повністю.
22.11.2005 господарським судом м. Севастополя виданий виконавчий лист про примусове виконання рішення суду.
Вказаний виконавчий лист УПФУ в Гагарінському районі міста Севастополя був направлений до ДВС в Гагарінському районі м. Севастополя для примусового виконання.
Актом державного виконавця ДВС в Гагарінському районі м. Севастополя від 29.12.2007 встановлено, що боржник за юридичною адресою не знаходиться, майно, яке належить боржнику не виявлено.
Згідно зі ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання. Заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання.
Відповідно до п. 10 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.
Відповідності зі статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Згідно з п. 4.7 Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004 № 04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"” у вирішенні питання про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника згідно зі статтею 52 Закону, судам слід враховувати, що наявність хоча б однієї з ознак відсутнього боржника, передбачених частиною першою статті 52 Закону, є достатньою для порушення провадження у справі.
Співробітниками УПФУ в Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” з питання вивчення майнового стану підприємства, був здійснений виїзд за юридичною адресою боржника з метою перевірки зберігання майна підприємства.
За результатами перевірки встановлено, що боржник за юридичною адресою не знаходиться. Звернути стягнення заборгованості на майно ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” не можливо, оскільки фінансово-господарську діяльність боржник не здійснює.
За даними БТІ та ДРОМН м. Севастополя № 6135 від 01.10.2008 ДАІ УМВС України в м. Севастополі вих. № 15/12330 від 23.07.2008 право власності на нерухоме майно, автотранспортні засоби за ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” не зареєстровано.
За даними Інспекції судноплавного нагляду (вих. № 30/13 від 28.04.2007) за ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” судів не числіться.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про правомірність вимог ініціюючого кредитора про визнання ДП „Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” банкрутом у порядку, передбаченому статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
УПФУ в Гагарінському районі м. Севастополя заявлене клопотання про призначення ліквідатором УПФУ в Гагарінському районі м. Севастополя.
Беручи до уваги викладене та керуючись статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Визнати Дочірнє підприємство „Завод „Мусон-Буд” Відкритого акціонерного товариства „Мусон” (99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, код ЕДРПОУ 24493941) банкрутом.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру.
Встановити строк ліквідації до 03.03.2009.
3. Призначити Дочірнього підприємства „Завод „Мусон-Буд” Відкритого акціонерного товариства „Мусон” (99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29, код ЕДРПОУ 24493941) УПФУ в Гагарінському районі м. Севастополя.
4. Зобов’язати ліквідатора здійснити заходи, передбачені статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, після завершення ліквідаційної процедури в строк до 03.03.2009 надати суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс.
5. Ухвалу направити кредитору, боржнику, ліквідатору, Кримському регіональному агентству з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі, (95034, м. Сімферополь, вул. Київська, 81,оф 401, 227).
Суддя І.В. Євдокимов
Розсилка:
1. УПФУ в Гагарінському районі міста Севастополя (99059, м. Севастополь, вул. Гер. Сталінграду, 56)
2. ДП „”Завод „Мусон-Буд” ВАТ „Мусон” (99053 м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29)
3. Кримське регіональне агентство з питань банкрутства в АРК та м. Севастополі (95034 м. Сімферополь, вул. Київська, 81, оф. 401, 227)
4. Державному реєстратору в Гагарінському районі м. Севастополя (99038 м. Севастополь, пр. Жовтневої Революції, 8)
5. справа
6. наряд