ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2012 р. № 2а-13930/11/1370
о 10 год., 37 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Кавка Н.І., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиції УП», представник -ОСОБА_1 (довіреність № 3 від 06.12.2011 року)до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, представник -ОСОБА_2 (довіреність № 850/9/10-016/18 від 27.03.2012 року) про скасування податкового повідомлення -рішення
Позивач -Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиції УП»звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення -рішення № 0007881503 від 17.11.2011 року.
Згідно ст. 55 КАС України, проведено заміну відповідача - Державну податкову інспекцію у Залізничному районі м. Львова на правонаступника - Державну податкову інспекцію у Залізничному районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби.
Позивач позовні вимоги обґрунтовує тим, що за наслідками проведеної камеральної перевірки даних податкової декларації з плати за землю, складено акт № 3372/77/1503/30477944 від 03.11.2011 року та прийнято податкове повідомлення -рішення № 0007881503 від 17.11.2011 року. Проведеною перевіркою встановлено, що нарахування та сплату земельного податку позивачем здійснено відповідно до довідок про грошову оцінку земельних ділянок, отриманих у період до 01.01.2011 року, внаслідок чого позивача зобов'язано подати до податкового органу уточнюючу декларацію за 2011 рік з урахуванням нової грошової оцінки відповідно до ухвали Львівської міської ради «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Львова»№ 2712 від 18.06.2009 року (із змінами та доповненнями внесеними ухвалою Львівської міської ради № 3173 від 28.01.2010 року).
Позивачем вказує, що платники орендної плати та земельного податку, що не отримали у 2011 році довідок про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та подали податкову звітність відповідно до довідок про грошову оцінку, отриманих в період до 01.01.2011 року, і не провели переоцінку вартості земельних ділянок, здійснюють сплату орендної плати та земельного податку відповідно до поданих податкових зобов'язань до введення в дію відповідної нормативної грошової оцінки земель м. Львова.
Подальше нарахування та сплата платежів за землю здійснюється відповідно до нових довідок про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, отриманих після введення в дію відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова.
Позивач у 2011 році не отримував довідок про нормативну грошову оцінку землі та подавав податкову звітність відповідно до довідок про грошову оцінку отриманих в період до 01.01.2011 року керуючись п. 2.З., 2.4., 2.5 Ухвали «Про деякі питання нарахування та сплати за землекористування у зв'язку із введенням в дію у 2011 році грошової оцінки земель м. Львова»№ 369 від 31.03.2011 року, сплачував в 2011 році плату за землю
відповідно до довідок про грошову оцінку отриманих до 2011 року, оскільки нормативна грошова оцінка земель м. Львова в 2011 році не вводилась у дію.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав додаткові пояснення, просив позов задоволити у повністю.
Представник відповідач в судовому засіданні проти позову заперечила, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог що підстав, що такі є необґрунтованими, оскільки позивачем, в порушення вимог чинного законодавства та Ухвали Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 року «Про деякі питання нарахування та сплати за землекористування у зв'язку із введенням в дію у 2011 році грошової оцінки земель м. Львова», не подано до податкового органу уточнюючого розрахунку земельного податку за 2011 року з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель на 2011 рік.
Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
03.11.2011 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова проведено камеральну перевірку податкової декларації з плати за землю, за результатами якої складено акт № 3372/77/1503/30477944.
В акті перевірки зазначено, що камеральну перевірку проведено на підставі даних зазначених у податковому розрахунку земельного податку за 2011 рік, Відомості про наявність документів на землю (додатку 1 до податкового розрахунку земельного податку за 2011 рік), Розрахунку земельного податку на земельні ділянки населених пунктів, яким встановлено грошову оцінку (додатку 4 до податкового розрахунку земельного податку за 2011 рік), внаслідок чого встановлено, що нарахування та сплату земельного податку підприємством здійснено відповідно до довідок про грошову оцінку земельних ділянок, отриманих в період до 01.01.2011 року.
Згідно ухвали Львівської міської ради від 18.06.2009 року за № 2712 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова»(із змінами та доповненнями, внесеними ухвалою Львівської міської ради від 28.01.2010 року за № 3173), нова нормативна грошова оцінка земель м. Львова введена в дію з 31.12.2010 року. Крім цього, вказаною ухвалою зазначено, що після введення в дію відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова, платники орендної плати та земельного податку зобов'язані отримати нові довідки про грошову оцінку земельних ділянок, якими вони користуються, здійснити перерахунок орендної плати та земельного податку до отриманих довідок, внести відповідні зміни до податкової звітності та сплати різницю коштів за землекористування з моменту прийняття цієї ухвали і до моменту введення в дію відкоригованої грошової оцінки земель м. Львова.
В акті перевірки зазначено, що станом на 07.10.2011 року ТОВ «Інвестиції УП»не подано до відповідача уточнюючої декларації за 2011 рік з урахування нової нормативної грошової оцінки земель на 2011 рік.
У відповідь на направлений ДПІ у Залізничному районі м. Львова лист від 07.10.2011 року, ТОВ «Інвестиції УП»19.10.2011 року на адресу податкового органу скеровано лист від 17.10.2011 року, у якому вказано про відсутність на даний час відкоригованої нормативної грошової оцінки земель.
Крім цього, податковий орган в акті перевірки зазначає, що згідно інформації Управління Держкомзему у м. Львові, на підставі земельно -кадастрових даних у ТОВ «Інвестиції УП»наявні земельні ділянки за адресою: м. Львів, вул. Залізнична, 7, площею 1091,27 га, цільове призначення -будівництво багатоквартирних житлових будинків, правовстановлюючий документ -державний акт на право власності на землю від 21.11.2006 року за № 02:06:438:02588 (нормативна грошова оцінка 1 кв.м. для земель житлової забудови у 2011 році становила 1091,27 грн.), а також земельні ділянки за адресою: м. Львів, вул. Залізнична, 7, площею 0,1426 га, цільове призначення - будівництво і обслуговування автосалону, правовстановлюючий документ -державний акт на право власності на землю від 21.11.2006 року за № 02:06:438:02588 (нормативна
грошова оцінка 1 кв.м. для земель комерційного використання у 2011 році становила 2195,53 грн.).
Камеральною перевіркою встановлено, що з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель на 2011 рік ТОВ «Інвестиції УП»занижено податкові зобов'язання по земельному податку на 2011 рік (за період січень-вересень 2011 року) на загальну суму 35086,53 грн., в тому числі: січень 2011 року на суму 8859,05 грн., лютий 2011 року на суму 8859,05 грн., березень 2011 року на суму 8859,05 грн., квітень 2011 року на суму 1418,23 грн., травень 2011 року на суму 1418,23 грн., червень 2011 року на суму 1418,23 грн., липень 2011 року на суму 1418,23 грн., серпень 2011 року на суму 1418,23 грн., вересень 2011 року на суму 1418,23 грн., чим порушено п. 2.8. Ухвали Львівської міської ради від 31.03.2011 року за № 369, п.п. 269.1.1. п. 269.1. ст. 269, п.п. 271.1.1. п. 271.1. ст. 271, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. ст. 286, ст.. 287 Податкового кодексу України.
17.11.2011 року ДПІ у Залізничному районі м. Львова, прийнято податкове повідомлення -рішення № 0007881503, яким згідно п.п. 54.3.2. п. 54.3. ст. 54, п. 123.1. ст. 123 Податкового кодексу України, на підставі акту перевірки № 03372/771503/30477944 від 03.11.2011 року, встановлено порушення п. 2.8. ухвали Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 року, п.п. 269.1.1. п. 269.1. ст. 269, п.п. 271.1.1. п. 271.1. ст. 271, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. ст. 286, ст.. 287 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання позивачу за платежем -плата за землю, усього на 36151,20 грн., в тому числі за основним платежем -35086,53 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -1064,67 грн.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про оцінку земель»№ 1378-IV від 11.12.2003 року із змінами і доповненнями, Податковим кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 1 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Згідно ч. 5 ст. 5 цього ж Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно ч. 1 ст. 23 цього ж Закону, технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.
Згідно п.п. 269.1.1. п. 269.1. ст. 269 Податкового кодексу України, платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).
Згідно п.п. 271.1.1. п. 271.1. ст. 271 цього ж Кодексу, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим же розділом.
Згідно п. 274.1. ст. 274 цього ж Кодексу, ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього ж Кодексу.
Згідно п. 286.2. ст. 286 цього ж Кодексу, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про
розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно ст. 287 цього ж Кодексу, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Згідно п. 2.2. Ухвали 2-ої сесії 6-го скликання Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 «Про деякі питання нарахування та сплати за землекористування у зв'язку із введенням в дію у 2011 році грошової оцінки земель м. Львова», власники та користувачі земельних ділянок, які володіють та користуються земельними ділянками, відповідно до державних актів на право власності та право постійного користування і які здійснюють нарахування та сплату земельного податку відповідно до довідок про нормативну грошову оцінку, видану у 2011 році, здійснюють подальшу сплату земельного податку в межах поданих розрахунків до моменту введення в дію відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова. Після введення в дію відкоригованої грошової оцінки земель м. Львова, зазначені суми земельного податку підлягають коригуванню, згідно з новими довідками про грошову оцінку земельних ділянок із внесенням відповідних змін до податкової звітності.
Згідно п. 2.3. цієї ж Ухвали, платники орендної плати та земельного податку, що не отримали у 2011 році довідок про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та подали податкову звітність відповідно до довідок про грошову оцінку, отриманих в період до 01.01.2011 року, і не провели переоцінку вартості земельних ділянок, здійснюють сплату орендної плати та земельного податку відповідно до поданих податкових зобов'язань до введення в дію відповідної грошової оцінки земель м. Львова.
Згідно п. 2.4. цієї ж Ухвали, після введення в дію відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова, землекористувачі зобов'язані отримати нові довідки про грошову оцінку земельних ділянок, якими вони користуються здійснити перерахунок орендної плати та земельного податку відповідно до отриманих довідок, внести зміни до податкової звітності та сплатити різницю коштів за землекористування з моменту прийняття цієї ж Ухвали і до моменту введення в дію відкоригованої грошової оцінки земель м. Львова.
Згідно п. 2.8. цієї ж Ухвали, платники орендної плати та земельного податку, вказані у п.п. 2.1., 2.2., 2.6., здійснюють сплату орендної плати та земельного податку за період прийняття цієї ухвали до часу введення в дію відкоригованої грошової оцінки земель м. Львова з пільгою 60% від суми нарахованих платежів, що зараховуються до міського бюджету м. Львова.
Згідно п. 123.1. ст. 123 цього ж Кодексу, у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього ж Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Представник позивача в обґрунтування позовних вимог подав суду копії:
- податкового розрахунку земельного податку позивача на 2011 рік.
- Ухвали Львівської міської ради № 210 від 29.04.1999 року (введену в дію 01.05.1999 року), якою затверджено відкориговану грошову оцінку земель м. Львова, яка крім іншого включає базову вартість земель різного функціонування використання в розрізі економіко -планувальних зон, коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки та систему коефіцієнтів, що враховують локальні особливості місце розташування окремої земельної ділянки, для визначення грошової оцінки ділянки в межах економіко -планувальних зон м. Львова.
- Ухвали Львівської міської ради № 2712 від 18.06.2009 якою визнано такою, що втратила з 01.10.2009 року чинність ухвала Львівської міської ради № 210 від 29.04.1999 року та затверджено нормативну грошову оцінку земель м. Львова. Вказана ухвала введена в дію з 01.10.2009 року, якою зобов'язано Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування передати у встановленому порядку управлінню Держкомзему України у м. Львові для видачі фізичним та юридичним особам довідок з нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки, а власників та користувачів земельних ділянок забезпечити надання уточнені розрахунки зі сплати за землекористування до державної податкової інспекції м. Львова.
- Ухвали Львівської міської ради № 3021 від 21.10.2009 року «Про внесення змін до ухвали міської ради від 18.06.2009 року за № 2712», якою нормативно грошову оцінку земель м. Львова введено в дію з 01.01.2010 року.
- Ухвали Львівської міської ради № 3173 від 28.10.2010 «Про втрату чинності ухвали міської ради від 21.10.2009 року за № 3021 та внесення змін до ухвали міської ради від 18.06.2009 року за № 2712», у якій зазначено, що нормативно грошову оцінку земель м. Львова введено в дію з 31.12.2010 року.
- Ухвали Львівської міської ради № 37 від 16.12.2010 року «Про порядок застосування відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова», згідно якої внесено зміни та доповнення до ухвали Львівської міської ради від 18.06.2009 ороку за № 2712 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова», а також вказано, що органам державної податкової служби при прийнятті податкових декларацій від юридичних та фізичних осіб зі сплати орендної плати за землю враховувати вимоги ст. 21 Закону України «Про оренду землі»та ухвали міської ради від 18.06.2009 року за № 2712 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова».
- Листа ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 33143/10/15-327/460 від 07.10.2011 року «Про надання обґрунтованих пояснень щодо неподання до органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки уточнюючої Декларації з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель на 2011 рік», згідно якого податковий орган просить надати обґрунтовані пояснення щодо неподання за місцезнаходженням земельної ділянки уточнюючої Декларації з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель на 2011 рік.
- Листа Департаменту містобудування Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин, у якому вказано, що на виконання підпункту 1.1. Ухвали Львівської міської ради від 31.03.2011 року за № 369 «Про деякі питання нарахування та сплати за землекористування у зв'язку із введенням в дію у 2011 року грошової оцінки земель м. Львова»управлінням природних ресурсів та регулювання земельних відносин організовано виконання робіт з коригування базової вартості земель м. Львова та всіх локальних факторів, що впливають на ціну грошової оцінки земель м. Львова, зокрема, укладено угоди з ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», ДП «Державний Інститут проектування міст «Містпроект», ДП «Державний науково -дослідний інститут автоматизованих систем у будівництві», які виготовляли технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель у м. Львові щодо коригування базової вартості 1 кв.м. земель. Відповідно, опрацьовані матеріали з «Узагальнення витрат на інженерно-транспортне облаштування і середні витрати 1 кв.м. забудованих територій для грошової оцінки м. Львова» виготовлені ДП «Державний Інститут проектування міст «Містпроект»та скеровані в Державний інститут автоматизованих систем в будівництві (м. Київ) для внесення змін в програмне забезпечення.
Судом враховуються твердження позивача та його представника щодо протиправності прийняття спірного податкового повідомлення -рішення, оскільки нормативна грошова оцінка земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідним органом місцевого самоврядування. Відповідно, обов'язок щодо нарахування (перерахунку) та сплати земельного податку згідно вимог ухвали Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 року у позивача виникне тільки після затвердження та введення в дію відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова та отримання нових довідок про грошову оцінку вказаних земельних ділянок.
З отриманих на підставі запитів суду відповідей Юридичного управління Львівської міської ради від 09.02.2012 року та Управління Держкомзему у м. Львові від 08.12.2011 року за № 40/01-15/5641 встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок у м. Львові затверджена Ухвалою Львівської міської ради № 37 від 16.12.2010 року «Про порядок застосування відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова».
Представник позивача в судовому засіданні, на запитання суду, зазначив, що позивачем подано податкову звітність згідно довідки про грошову оцінку земель отриманих в період до 01.01.2011 року, оскільки така грошова оцінка земель м. Львова в 2011 році органом місцевого самоврядування не затверджена та в дію не введена, а відтак довідки про грошову оцінку земель згідно відкоригованої нормативної грошової оцінки видані не були.
Одночасно, представник відповідача, на запитання суду, щодо нарахування позивачем земельного податку у податковому розрахунку земельного податку на 2011 року на підставі довідок про грошову оцінку отриманих до 01.01.2011 року, не заперечив.
Позивачем правомірно проведено нарахування та сплату земельного податку на 2011 рік на підставі довідок про грошову оцінку землі, отриманих в період до 01.01.2011 року, оскільки належних та допустимих доказів на підтвердження введення в дію затвердженої відкоригованої нормативної грошової оцінки земель м. Львова згідно Ухвали Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 року та видачі довідки про грошову оцінку земель згідно відкоригованої нормативної грошової оцінки відповідач, представник відповідача суду не надали.
Крім цього, представник позивача в судовому засіданні надав суду копію Ухвали Львівської міської ради № 1224 від 16.02.2012 року «Про нарахування та сплату до міського бюджету м. Львова на 2012 рік орендної плати за землю та земельного податку», згідно якої платники орендної плати та земельного податку здійснюють сплату орендної плати та земельного податку у 2012 році на підставі діючої грошової оцінки земель м. Львова на підставі Ухвали Львівської міської ради № 2712 від 18.06.2009 року «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Львова», з пільгою у розмірі 70% від суми нарахованих платежів, що зараховуються до міського бюджету м. Львова. Відповідно, органам ДПІ у м. Львові встановлено здійснювати прийняття податкових декларацій юридичних та фізичних осіб з плати за землю у 2012 році на підставі діючої грошової оцінки земель м. Львова, затвердженої Ухвалою Львівської міської ради № 2712 від 18.06.2009 року, з врахуванням пункту 1 цієї ж ухвали та ухвали Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 року, не застосовувати штрафні санкції у 2011-2012 роках при користуванні орендної плати та земельного податку згідно з введеною нормативною грошовою оцінкою земель м. Львова.
Відтак, жодних інших належних та допустимих доказів в обґрунтування правомірності прийняття оскаржуваного рішення відповідач, представник відповідача суду не надали.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем переконують в обґрунтованості позовних вимог.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на припис зазначеної норми процесуального права при розгляді судом спору щодо правомірності рішення органу державної податкової служби, яким платнику податків відмовлено у наданні податкових вигод, зокрема, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем -плата за землю та застосовано штрафні (фінансові) санкції, презумується добросовісність платника податків, якщо зазначеним органом не доведено інше.
Таким чином, з врахуванням ст. 162 КАС України, податкове повідомлення -рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 0007881503 від 17.11.2011 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем -плата за землю, усього на 36151,20 грн., в тому числі за основним платежем -35086,53 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -1064,67 грн., є протиправним і підлягає скасуванню, оскільки судом встановлено відсутність порушень позивачем вимог п. 2.8. ухвали Львівської міської ради № 369 від 31.03.2011 року, п.п. 269.1.1. п. 269.1. ст. 269, п.п. 271.1.1. п. 271.1. ст. 271, п. 274.1. ст. 274, п. 286.2. ст. 286, ст.. 287 Податкового кодексу України, відповідно відсутні підстави застосування до позивача відповідальності встановленої п. 123.1. ст. 123 Податкового кодексу України в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Суд присуджує з Державного бюджету України, у відповідності до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, всі здійснені стороною, яка не є суб'єктом владних повноважень, та документально підтверджені судові витрати, на користь якої ухвалене судове рішення.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Визнати протиправними і скасувати податкове повідомлення -рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова № 0007881503 від 17.11.2011 року.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиції УП»(ЄДРПОУ 30477944, с. Новий Яр, Яворівський район, Львівська область) ) 28,23 грн. судового збору.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена в повному обсязі 28.05.2012 року.
Суддя Гавдик З.В.