КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 червня 2012 року 2а-1470/12/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Панової Г.В., при секретарі судового засідання: Петренко В.А.,
за участю представників сторін:
від прокурора - Бобко І.В.,
від позивача –не з’явились,
від відповідача –не з’явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Воловецького району Закарпатської області в інтересах держави, в особі Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області
до Закритого акціонерного товариства «Карпатія Тур»
про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся Прокурор Воловецького району Закарпатської області в інтересах держави, в особі Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області з позовом до Закритого акціонерного товариства «Карпатія Тур»про стягнення заборгованості у сумі 37227,60 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 37227,60 грн., який складається з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та пені. Проте, оскільки вжиті податковим органом заходи не призвели до погашення даної заборгованості у позивача наявні підстави для стягнення цього боргу у судовому порядку.
Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 29.03.2012 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 18.04.2012.
У судове засідання 18.04.2012 уповноважені представники сторін не з’явились.
Сторони повідомлені судом належним чином про дату, час та місце судового засідання, про що свідчать дані наявних в матеріалах справи повідомлень про вручення рекомендованих поштових відправлень № 0113313841234 та № 0113313841226.
До суду повернуто поштовий конверт з довідкою поштового відділення ф. 20 –«за закінченням терміну зберігання».
Керуючись приписами пункту 2 частини першої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд відклав розгляд справи на 07.05.2012.
У судове засідання 07.05.2012 уповноважені представники сторін не з’явились.
Керуючись приписами пункту 1 частини першої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд відклав розгляд справи на 25.05.2012.
У подальшому, до суду повернуто повідомлення про вручення рекомендованих поштових відправлень № 0113313885908 та № 0113313885894 і поштовий конверт з довідкою поштового відділення ф. 20 –«за закінченням терміну зберігання».
У судове засідання 25.05.2012 з’явився представник прокуратури, у свою чергу, уповноважені представники сторін не з’явились.
Керуючись приписами частини другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд оголосив перерву в судовому засіданні до 07.06.2012.
У судове засідання 07.06.2012 з’явився представник прокуратури, у свою чергу, уповноважені представники сторін не з’явились.
Позивач та відповідач повідомлені судом належними чином про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується даними наявних в матеріалах спраив повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення № 0113313956082, реєстру на відправлення кореспонденції за 28.05.2012 і фіскального чеку від 28.05.2012 № 6873.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника прокуратури, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Закрите акціонерне товариство «Карпатія-Тур»29.03.2005 зареєстровано юридичною особою Виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області.
У січні 2011 року відповідачем до податкового органу подано податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності від 31.01.2011 за № 448, яка підписана уповноваженою особою відповідача та скріплена печаткою підприємства. У вказаній декларації відповідачем визначено розмір орендної плати на 2011 рік у розмірі 51279,48 грн.: з січня по грудень 2011 року по 4273,29 грн.
У зв’язку наявністю у відповідача податкової заборгованості, позивачем надіслано на адресу відповідача надіслано першу податкову вимогу форми «Ю1»від 15.11.2010 № 1/19 та від 15.12.2010 форми «Ю1»№ 2/19.
Станом на 16.03.2012 заборгованість відповідача по орендній платі складає 36506,69 грн.
Оскільки сума орендної плати за землю сплачувалась відповідачем несвоєчасно, податковим органом нараховано пеню у сумі 720,91 грн.
Надаючи правову оцінку відносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.
Статтею 206 Земельного кодексу України встановлено, що використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. Статтею 96 Земельного кодексу України землекористувачів зобов’язано своєчасно сплачувати земельний податок.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Так, відповідно до пункту 285.1 статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Згідно з підпунктом 285.2 статті 285 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з пунктом 287.1 статті 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Пунктом 290.1 статті 290 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як було зазначено судом, згідно податкової декларації з плати за землю на 2011 рік відповідачем самостійно визначено розмір плати за кожний місяць.
Із позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що станом на день звернення позивача до суду, сума податкового зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності згідно поданої податкової декларації, а також пені становить 37227,60 грн.
Таким чином, враховуючи, що станом на день розгляду справи податковий борг відповідачем не сплачено, доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідачем не надано суду, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги про стягнення з відповідача податкового боргу в сумі 37227,60 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Карпатія Тур» (код ЄДРПОУ - 33341421) до Державного бюджету України податковий боргу в сумі 37227 (тридцять сім тисяч двісті двадцять сім) грн. 60 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Панова Г. В.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 12 червня 2012 р.