Ухвала суду № 24692205, 14.06.2012, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2012
Номер справи
2-а-5268/09/1570
Номер документу
24692205
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 червня 2012 р.Справа № 2-а-5268/09/1570

Категорія:9.2.1Головуючий в 1 інстанції: Харченко Ю.В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача -судді Стас Л.В.

суддів-Турецької І.О., Косцової І.П.

за участю секретаря - Ридванської Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційними скаргами Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси, Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський зв'язок», Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, заступника прокурора Малиновського району м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2011 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський зв'язок » до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси, Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, за участю прокуратури Одеської області та прокуратури Малиновського району м.Одеси про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області бюджетної заборгованості по податку на додану вартість, визнання неправомірною та незаконною бездіяльності ДПІ у Малиновському районі м. Одеси та стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області шкоди, заподіяної неправомірною (незаконною) бездіяльністю ДПІ у Малиновському районі м.Одеса

ВСТАНОВИВ:

Позивач -ТОВ «Одеський зв'язок»звернувся до суду з позовом, в якому просив суд стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області грошові кошти бюджетну заборгованість по податку на додану вартість за податкові періоди з квітня 2002р. по червень 2006р. на загальну суму 176 586,00грн., визнати неправомірною та незаконною бездіяльність ДПІ у Малиновському районі м.Одеси щодо ненадання до органу державного казначейства у встановлені строки висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету (включаючи випадки, коли за результатами перевірок така сума визначена недостовірно) на користь ТОВ «Одеський звязок»за податкові періоди з квітня 2002р. по червень 2006р., та стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області відшкодування шкоди, заподіяної неправомірною (незаконною) бездіяльністю ДПІ у Малиновському районі м.Одеси, на суму 40 853,26грн.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2011 року - позов задоволено частково. Стягнуто з державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський звязок» бюджетну заборгованість по податку на додану вартість за податкові періоди з квітня 2002р. по грудень 2005р. на загальну суму 176 586 грн. 00коп. Визнано неправомірною та незаконною бездіяльність ДПІ у Малиновському районі м.Одеси щодо не надання до органу Державного казначейства у встановлені законом строки висновку із зазначенням суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на користь ТОВ «Одеський звязок»за податкові періоди з квітня 2002р. по грудень 2005р. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі, Державна податкова інспекція у Малиновському районі м. Одеси, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить постанову суду від 17.10.2011року -скасувати, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

В апеляційній скарзі, Головне управління Державного казначейства України в Одеській області, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить постанову суду від 17.10.2011року -скасувати, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

В апеляційній скарзі, заступник прокурора Малиновського району м. Одеси, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просить постанову суду від 17.10.2011року -скасувати, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову.

В апеляційній скарзі, Товариство з обмеженою відповідальністю «Одеський зв'язок», посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить постанову суду від 17.10.2011року -скасувати, прийняти нове рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Колегія суддів, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційних скарг, вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, починаючи з липня 2003року ТОВ «Одеський зв'язок»подавало ДПІ податкові декларації з ПДВ, зазначаючи у рядку 25.1 - зарахувати залишок суми, що підлягає відшкодуванню після погашення податкових зобов"язань підприємства протягом трьох наступних звітних періодів в рахунок платежів з податку на додану вартість, за винятком декларацій за квітень та грудень 2004року, в яких Підприємством зазначено - залишок від'ємного значення перерахувати на рахунок в банку.

12.12.2005 року до ДПІ у Малиновському р-ні м. Одеси була направлена заява про зміну напрямку відшкодування від'ємного значення по сумам ПДВ, невикористаним Підприємством на погашення податкових зобов»язань згідно податкових декларацій з ПДВ за період липень-грудень 2003ріку; грудень 2004рік та січень-липень 2005рік, на перерахування на розрахунковий рахунок у банківській установі. У зв»язку з чим згідно розрахунку, станом на 01.02.2006року загальна сума бюджетної заборгованості з ПДВ склала 384893 грн. та з урахуванням п.п.7.7.3 п.7.7ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість" були нараховані відсотки на бюджетну заборгованість в сумі 2 594грн.

З урахуванням положень п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, яка була чинною до 01.06.2005р.), суми податку, що підлягають сплаті до бюджету, або відшкодуванню з бюджету, визначаються як різниця між загальною сумою податкових зобов"язань, що виникли у зв'язку з будь-яким продажем товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду та сумою податкового кредиту звітного періоду. У разі коли за результатами звітного періоду сума, визначена згідно з п.п.7.7.1 цієї статті має від'ємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податку з державного бюджету України протягом місяця, наступного після подачі декларації. Підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період. За бажанням платника податку сума бюджетного відшкодування може бути повністю або частково зарахована в рахунок платежів з цього податку. Таке рішення платника відображається у податковій декларації.

Таким чином, щодо податкових декларацій за період до червня 2005р., термін отримання бюджетного відшкодування встановлено в один місяць після надання податкової декларації, в якій відповідно відображено платником намір на його отримання. Отже, у період з 12.12.2005р. по 12.01.2006р. позивач мав законодавчо визначені підстави отримати на рахунок у банку бюджетне відшкодування з ПДВ, зокрема, за липень, серпень, вересень, листопад, грудень 2003р., квітень, грудень 2004р., січень, березень, квітень, червень 2005р., оскільки фактично, згідно декларацій з податку на додану вартість у Підприємства у 2003році податкові зобов'язання склали 36067грн.; податковий кредит 50070грн.; від'ємне значення ПДВ 14003грн. ( ДПІ визначено від'ємне значення 13951грн. без врахування положення п.15.3.1 ст.15 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»). У 2004році податкові зобов'язання склали 40400грн.; податковий кредит 188062грн.; від'ємне значення ПДВ 147662грн. За період з січня по травень 2005року податкові зобов'язання склали 126089грн.; податковий кредит 205063грн.; від'ємне значення ПДВ 78974грн. За період з червня по грудень 2005року податкові зобов'язання склали 35719грн.; податковий кредит 144190грн.; від'ємне значення ПДВ 108471грн. Таким чином, загальна сума ПДВ, що підлягала відшкодуванню за період 2003/2005р.р. склала 349110грн. (ДПІ визначено 349058грн., позивачем визначено 384893грн.).

Позивачем були надіслані до ДПІ у Малиновському районі м.Одеси податкові декларації за серпень, вересень, жовтень 2005 року з відповідними заявами про повернення повної суми бюджетного відшкодування, в яких позивач просив суму від'ємного значення з ПДВ, що залишилася після зарахування її до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, перерахувати на його рахунок у банку. В податковій декларації за липень 2005р. позивач просив зарахувати залишок від'ємного значення суми ПДВ до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. При цьому, 10.02.2006р. до ДПІ у Малиновському районі м.Одеси була надіслана заява ТОВ «Одеський зв»язок»про зміну напряму відшкодування по сумам з ПДВ, не використаним Підприємством на погашення податкових зобов'язань згідно вказаної декларації з ПДВ, - перерахування на рахунок позивача у банку. До того ж, з урахуванням вимог п.п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" Підприємство надало Управлінню Державного казначейства України в Одеській області копію відповідних податкових декларацій з відміткою ДПІ про їх прийняття.

Однак, як з'ясовано судом, відповідні суми бюджетного відшкодування по ПДВ за означені періоди часу, позивачем отримані не були.

Згідно з п.п.7.7.3. п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, що діяла до 01.06.2005року) суми, не відшкодовані платнику податку протягом визначеного Законом строку, вважаються бюджетною заборгованістю. На суму бюджетної заборгованості нараховуються відсотки на рівні 120 відсотків від облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент її виникнення, протягом строку її дії, включаючи день погашення. У зв'язку з чим, на бюджетну заборгованість за квітень та грудень 2004р. позивачем були нараховані відсотки у розмірі 2594грн., за період до 28.07.2005р., коли відповідно до вимог Закону України №2771-ІV від 07.07.2005р., вказаний припис було скасовано. Згідно розрахунку сума вказаних відсотків склала 2594грн.

З урахуванням положень Закону України №2505- ІV від 25.03.2005р. «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України», починаючи з 01.06.2005р. набрала чинності нова редакція п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", відповідно до п.п.7.7.1., 7.7.2., 7.7.3., якої сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

7.7.2. Якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

7.7.3. Платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Згідно з п.п.7.7.4.,7.7.5., 7.7.8. п.7.7. ст.7 вказаного Закону платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний надавати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, включаючи випадки, коли за результатами перевірок така сума визнана недостовірною. Сума бюджетного відшкодування, не сплачена у строки, визначені цим пунктом, вважається бюджетною заборгованістю. На суму бюджетної заборгованості нараховуються відсотки на рівні 120% від облікової ставки НБУ, встановленої на момент виникнення, протягом строку дії, включаючи день погашення.

Судом з'ясовано , що у 2006році за період з січня по червень у Підприємства виникли податкові зобов'язання в сумі 181884грн. при податковому кредиті 35361грн., внаслідок чого відповідно до п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону «Про ПДВ»сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного періоду, і складала 146 523грн. Означені податкові зобов'язання були погашені за рахунок частини від'ємного значення, що виникло у 2003/2005році, внаслідок чого залишок від'ємного значення, що підлягав відшкодуванню позивачеві складав: 349110-146523=202587грн.

Однак, в порушення п.п.7.7.5. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»ДПІ у Малиновському районі не здійснила перевірку після отримання від позивача податкових декларацій за 2003-2005р.р., висновок на обґрунтовану до бюджетного відшкодування суму ПДВ в порушення п.7.7.6. цього Закону, не надала.

Згідно з п.п.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, ДПІ у Малиновському районі м.Одеси повинна була здійснити документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, ДПІ мала право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) підприємства для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Судом встановлено, що у період часу з 04.09.2006р. по 27.09.2006р. відповідно до плану-графіку проведення документальних перевірок суб'єктів господарювання, була проведена планова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «Одеський зв'язок»вимог податкового, валютного, та іншого законодавства за період з 01.02.2003р. по 01.07.2006р. відповідно до затвердженого плану перевірки.

За наслідками вказаної перевірки ДПІ у Малиновському районі м.Одеси був складений акт №360/23-213/25430256 від 29.09.2006р. «Про результати виїзної планової перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства ТОВ «Одеський звязок»за період з 01.02.2003р. по 01.07.2006р.», в висновках якого наголошено на порушення ТОВ «Одеський звязок»вимог п.п.3.1.2 п.3.1 ст.3, п.п.7.3.6 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»№168/97-ВР від 03.04.1997р. (чинного на момент проведення перевірки), та внаслідок чого податковим органом встановлено, що у лютому 2006р. Підприємством занижено податок на додану вартість в сумі 55626,00грн.

Зокрема, у вказаному акті перевірки зазначено, що протягом перевіряємого періоду, тобто з 01.02.2003р. по 01.07.2006р., позивачем було заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість на загальну суму 412813,00грн., у т.ч. січень 2003р. у сумі 52,00грн., квітень 2003р. у сумі 735,00грн., липень 2003р. у сумі 2105,00грн., серпень 2003р. сумі 1140,00грн., вересень 2003р. у сумі 13007,00грн., листопад 2003р. у сумі 2350,00грн, грудень 2003р. у сумі 1974,00грн., січень 2007р. у сумі 510,00грн., березень 2004р. у сумі 903,00грн., квітень 2004р. у сумі 1143,00грн., травень 2004р. у сумі 1758,00грн, червень 2004р. у сумі 43584,00грн., липень 2004р. у сумі 965,00грн., грудень 2004р. у сумі 117234,00грн., січень 2005р. у сумі 3110,00грн., березень 2005р. у сумі 7324,00грн., квітень 2005р. у сумі 77863,00грн., червень 2005р. у сумі 28637,00грн., липень 2005р. у сумі 1224,00грн., серпень 2005р. у сумі 2666,00грн., вересень 2005р. у сумі 18092,00грн., жовтень 2005р. у сумі 26830,00грн., листопад 2005р. у сумі 57542,00грн., грудень 2005р. у сумі 2117,00грн.

Основною підставою заявлених до відшкодування сум ПДВ є сплачені постачальникам суми податку, у зв'язку з придбанням товарно-матеріальних цінностей (краска, дизельне паливо, електрокомпрессор, теплоходи), послуги по судозаходам в порти на території України та придбання по імпорту теплоходу «Святий Олександр»для його подальшого використання в господарській діяльності підприємства (ПДВ в сумі 39135,08грн. сплачено митним органам при розмитненні).

Також, в означеному акті перевірки зазначено, що сектором адміністрування та відшкодування податку на додану вартість відділу оподаткування юридичних осіб складено довідки про підтвердження сум бюджетного відшкодування, а саме №134 від 27.01.2006р. за грудень 2005р. - у сумі 2117,00грн., №137 від 27.01.2006р. за листопад 2005р. - у сумі 57542грн. Сектором перевірки відшкодування податку на додану вартість відділу контрольно-перевірочної роботи складено довідки про підтвердження сум бюджетного відшкодування №76/23-507/2543056 від 01.06.2006р. за грудень 2004р. - у сумі 117234грн. Отже, податковим органом були підтверджені виставлені позивачем до бюджетного відшкодування вищеперелічені суми ПДВ, та крім того, складені відповідні довідки про підтвердження сум бюджетного відшкодування за період грудень 2004рік, листопад грудень 2005рік на загальну суму 176593грн.

Крім того, судом з'ясовано, що у період з 21.03.2003р. по 16.04.2003р. згідно Національного плану перевірок на 2003р., була проведена комплексна планова документальна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання ТОВ «Одеський зв'язок»вимог податкового та валютного законодавства за період з 04.03.1999р. по 01.02.2003р.

За наслідками означеної перевірки ДПІ у Малиновському районі м.Одеси був складений акт №127/23-1015/25430256 від 16.04.2003р. «Про результати документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства на ТОВ «Одеський звязок»за період з 04.03.1999р. по 01.02.2003р.», у висновках якого наголошено на порушення ТОВ «Одеський зв'язок »вимог п.п.7.4.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»№168/97-ВР від 03.04.1997р. (чинного на момент проведення перевірки), та внаслідок чого Товариством завищено від'ємне значення чистої суми податкових зобовязань по податку на додану вартість за травень 2002р. на суму 73,0грн, за грудень 2002р. на 132,00грн.

Зокрема, у вказаному акті перевірки зазначено, що за податковий період квітень - грудень 2002рік сума від'ємного значення позивача (за даними перевірки) загалом склала 38007грн., у т.ч.ч: квітень 2002р. у сумі 4040,00грн., травень 2002р. у сумі 4043,00грн., червень 2002р. у сумі 5741,00грн., липень 2002р. у сумі 6506,00грн., серпень 2002р. у сумі 6303,00грн., вересень 2002р. у сумі 15072,00грн., та грудень 2002р. у сумі 1653,00грн.

До того ж, як вбачається з наявних у матеріалах справи Довідок ДПІ у Малиновському районі м.Одеси про невідшкодовані суми ПДВ, облікових карток позивача по податку на додану вартість за спірний період, залишок невідшкодованих ТОВ «Одеський зв'язок » сум ПДВ, зокрема, за період вересень-грудень 2005рік, загалом склав 89175,00грн., у т.ч.: вересень 2005р. -18 092,00грн, жовтень 2005р. 11 424,00грн., листопад 2005р. 57 542,00грн., грудень 2005р. 2117,00грн.

Посилання відповідача на неподання позивачем до ДПІ податкової декларації з ПДВ за червень 2004рік з визначеною сумою бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 43584,00грн., суд обгрунтовано не взяв до уваги, оскільки податковим органом не надано суду жодних доказів в підтвердження вжиття законодавчо передбачених заходів, які слід застосовувати у разі неподання податкової звітності платником податків. Натомість, судом з'ясовано, що означена податкова декларація за червень 2004рік була надіслана ТОВ «Одеський зв»язок»до ДПІ у Малиновському районі м.Одеси через орган поштового зв'язку та отримана податковим органом, зокрема, 10.02.2006р., що підтверджується наданими позивачем та наявними у справі описом вкладення та повідомленням про вручення поштового відправлення №832842 з відповідним підписом представника ДПІ.

Не знайшли свого підтвердження і посилання відповідача на те, що відповідними податковими повідомленнями рішеннями ТОВ «Одеський зв'язок »визначалися податкові зобов'язання по ПДВ та відповідно знімалися суми бюджетного відшкодування, а саме: податкове повідомлення рішення від 18.04.2003р. №00002742301 на суму 205грн.,: податкове повідомлення рішення від 04.10.2004р. №0009602301 - в частині сум ПДВ: 1786,00грн., 20473,00грн., 6006грн, 13007,00грн., та 2350,00грн., оскільки жодних доказів в підтвердження винесення ДПІ у Малиновському районі м. Одеси означених податкових повідомлень рішень, отримання їх позивачем, та відповідно узгодження визначених ними податкових зобов'язань по податку на додану вартість, відповідачем суду не надано.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, судом встановлено, що загальна сума невідшкодованого податковим органом позивачу ПДВ за спірний період - квітень 2002р.-грудень 2005р., загалом склала 176586,00грн., що у тому числі підтверджується наявними у матеріалах справи відповідними Довідками ДПІ у Малиновському районі м.Одеси про розмір залишку невідшкодованих сум податку на додану вартість, що рахується в бюджетній заборгованості ТОВ «Одеський зв»язок», та обліковими картками позивача по ПДВ за спірні періоди.

Судом також встановлено, що між Першим Українським міжнародним банком та ТОВ «Одеський зв'язок», був укладений кредитний договір, предметом якого є надання кредиту в сумі 340тис. дол. США на поповнення оборотних коштів та придбання основних засобів. Відсоток за користування цим кредитом встановлено у розмірі 11,25 річних (п.7.2 договору).

Юридичною підставою для відповідальності внаслідок заподіяння шкоди є склад цивільного правопорушення, який включає в себе наступні складові: шкода, протиправна поведінка, причинно-наслідковий зв'язок між шкодою та протиправною поведінкою, вина.

Суд дійшов правильного висновку, стосовно того, що позивачем не надано відповідних належних доказів в підтвердження та обґрунтування наявності причинно-наслідкового зв'язку між отриманням кредиту за укладеною кредитною угодою та невідшкодуванням бюджетної заборгованості з ПДВ. Виплата річних є самостійним цивільним зобов'язанням позичальника, у даному випадку позивача, та жодним чином не пов'язана з невідшкодуванням бюджетної заборгованості податковим органом, та крім того, не може бути обумовленою відшкодуванням певних сум податку на додану вартість з державного бюджету.

Тому позовні вимоги ТОВ «Одеський зв'язок »в частині стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області шкоди, заподіяної неправомірною (незаконною) бездіяльністю ДПІ у Малиновському районі м.Одеса, на суму 40853,26грн., задоволенню не підлягають,

Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив всі обставини справи, прийняв постанову з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ч. 1 ст. 195, п.1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційні скарги Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси, Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський зв'язок», Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, заступника прокурора Малиновського району м. Одеси -залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2011 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Одеський зв'язок »до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси, Головного управління Державного казначейства України в Одеській області, за участю прокуратури Одеської області та прокуратури Малиновського району м.Одеси про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області бюджетної заборгованості по податку на додану вартість, визнання неправомірною та незаконною бездіяльності ДПІ у Малиновському районі м. Одеси та стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в Одеській області шкоди, заподіяної неправомірною (незаконною) бездіяльністю ДПІ у Малиновському районі м.Одеса -залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з моменту виготовлення її в повному обсязі.

Головуючий:

Судді: