Постанова № 24689872, 08.06.2012, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2012
Номер справи
2а-1670/2939/12
Номер документу
24689872
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 червня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/2939/12

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Серги С.М.,

при секретарі - Лайко О.В.,

за участю:

представника позивача -Прохорової Н.М.,

представника відповідача - Чайки Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Швейна фабрика "Євро-Стиль" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

08 травня 2012 року Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Швейна фабрика "Євро-Стиль" про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 12337,84 грн та пені у розмірі 39,52 грн.

В обґрунтування позовних вимог представник Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів зазначив, що відповідач порушив вимоги Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, в результаті чого утворилась заборгованість по несплаті адміністративно-господарських санкцій та пені до Фонду соціального захисту інвалідів.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

В судовому засіданні представник відповідача заперечив проти задоволення позовних вимог, посилаючись на подання до Полтавського міського центру зайнятості звітів про наявність вільних робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 № 875 (далі -Закон № 875) в редакції, що діяла на час виникнення правовідносин, для підприємств, установ, організацій, в тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб -у кількості одного робочого місця.

Частиною 2 статті 19 вищезазначеного Закону регламентовано, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Судом встановлено, що 17.01.2012 відповідачем подано до Полтавського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік, відповідно до якого середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві в цей період становила 37 осіб.

На виконання приписів статті 19 Закону № 875 відповідачем самостійно обраховано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості 1 робоче місце.

Частиною 3 статті 18 Закону № 875 передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В ході судового розгляду з'ясовано, що протягом 2011 року середньооблікова кількість працевлаштованих інвалідів становила 0 осіб, проте кількість створених для інвалідів робочих місць відповідала встановленому законом нормативу та дорівнювала 1.

Також судом встановлено, що у період з січня по серпень 2011 року відповідач своєчасно подавав звіти за формою №3-ПН про наявність вільних робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, до Полтавського міського центру зайнятості, що підтверджується листом Полтавського міського центру зайнятості № 05-1636 від 05.06.2012 (а.с.25-28).

Таким чином, відповідачем у період з січня по серпень 2011 року дотримані вимоги щодо обов'язку звітуватись про наявність робочих місць, але інваліди, які перебували на обліку у Полтавському міському центрі зайнятості, до відповідача не направлялись, що підтверджується листом Полтавського обласного центру зайнятості № 05-1636 від 05.06.2012.

Позивачем не надано до суду доказів того, що у період з січня по серпень 2011 року відповідачем не створено робочі місця для їх працевлаштування або відмовлено у працевлаштуванні.

Разом з тим, відповідачем не представлено доказів на виконання вимог Закону № 875 протягом вересня - грудня 2011 року: звіти за формою №3-ПН про наявність вільних робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, до Полтавського міського центру зайнятості відповідачем не подавались.

Статтею 19 Закону №875-ХІІ передбачено, що керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України № 875 підприємства, установи, організації, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно -господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Згідно з частиною 2 статті 20 Закону України № 875 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої за повну суму недоїмки за весь її строк.

Враховуючи зазначене, суд вважає, що позовні вимоги Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів підлягають задоволенню в частині стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за період з вересня по грудень 2011 року у розмірі 4125,79 грн. В іншій частині позовні вимоги є необгрунтованими.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства "Швейна фабрика "Євро-Стиль"про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Швейна фабрика "Євро-Стиль" (реєстраційний номер облікової картки 33574665) адміністративно-господарськи санкції у розмірі 4125 (чотири тисячі сто двадцять п'ять) гривень 79 (сімдесят дев'ять) копійки на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на р/р № 31218230700002, отримувач- УДК м.Полтава, банк отримувача ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням копії скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 13 червня 2012 року.

Суддя С.М. Серга