Справа № 2-а/2008/25/12
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26.04.2012 року суддя Вовчанського районний суд Харківської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області про визнання незаконними та скасування окремих положень нормативно-правового акту органу місцевого самоврядування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 25 квітня 2012 року звернулась у суд із позовом до Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області (далі Рада), в обґрунтування якого зазначила, що 14 липня 2011 року рішенням ХІІ сесії VІ скликання ради були затверджені ОСОБА_3 утримання собак, котів та інших непродуктивних тварин в селищі міського типу Вільча Вовчанського району Харківської області (далі ОСОБА_3)у смт. Вільча введено в дію ОСОБА_3 благоустрою селища Вільча. Відповідно до ч. 2 пп. 7 п. 3 ОСОБА_3, якщо кількість собак чи котів більше ніж три дорослі тварини, то власник (фізична особа) повинна зареєструвати свій розплідник або притулок (залежно від призначення). ОСОБА_3 порушують права громадян України та протирічать загальним нормам встановленим ст. 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»та ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Просила виключити ч. 2 пп. 7 п. 3 з ОСОБА_3 утримання собак, котів та інших непродуктивних тварин в селищі міського типу Вільча Вовчанського району Харківської області у смт. Вільча, затверджених 14 липня 2011 року рішенням ХІІ сесії VI скликання Вільчанської селищної ради.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Пунктом 5 частини 1 статті 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина друга статті 99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, відповідно до зазначених норм обмежується звернення фізичної особи до суду за захистом своїх прав, свобод чи інтересів. Це, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлено досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви Вільчанська селищна рада рішенням ХІІІ сесії VІ скликання від 14 липня 2011 року затвердила ОСОБА_3 утримання собак, котів та інших непродуктивних тварин в селищі міського типу Вільча Вовчанського району Харківської області.
Позивач звернувся у суд із позовом 25 квітня 2012 року, тобто після спливу шести місяців з дня, коли були затверджені вказані ОСОБА_3, поважність причин не зазначив, в звязку з чим позовну заяву необхідно залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100, 107 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 4 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір»,-
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Вільчанської селищної ради Вовчанського району Харківської області про визнання незаконними та скасування окремих положень нормативно-правового акту органу місцевого самоврядування залишити без розгляду.Повернути ОСОБА_2 сплачений судовий збір в розмірі 32 (тридцять дві) грн. 19 коп. (банк утримувач: ГУ ДКСУ у Харківській області, утримувач УДКСУ у Вовчанському районі, код утримувача 37345943, р/р утримувача 31219206700156, МФО 851011).
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Вовчанський районний суд Харківської області протягом пяти днів з дня отримання її копії.
Суддя