Справа № 513/1413/12
Справа № 2-а/0513/100/2012
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2012 року м.Димитров
Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Петуніна І.В.,
при секретарі Альберті О.В.
за участю позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2
начальника УПФУ м.Димитров ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Димитров Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 Управління пенсійного фонду України в м.Димитров ОСОБА_3 про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України у м.Димитров Донецької області (далі за текстом Фонд) про визнання недійсною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення в обґрунтування якої вказав, що за постановою № 20 від 05.03.2012 року Фондом накладене на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 грн., передбаченого ч.4 ст.1651 КУпАП. З даною постановою він не погоджується, оскільки відповідно до ст.14 КпАП України, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за правопорушення, які повязані з недодержанням встановлених правил у сфері порядку управління, забезпечення виконання яких входить до її службових обовязків. Згідно Положення про ВП «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку», підрозділ не є юридичною особою і не має можливості самостійно розпоряджатися грошовими коштами, які надійшли на рахунок головного підприємства та якими розпоряджується останнє. В свою чергу головне підприємство та його підрозділ підпорядковуються Міністерству вугільної промисловості та Кабінету Міністрів України і виконують їх вказівки по направленню коштів. Отже, згідно Положення ВП «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку» не має можливості самостійно розпоряджатися грошовими коштами, в тому числі здійснювати погашення заборгованості по Фонду. За таких умов позивач вважає, що в його діях немає складу правопорушення, у якому його визнано винним зазначеною постановою. Тому позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача та скасувати постанову № 20 від 05.03.2012 року, а справу про адміністративне правопорушення закрити.
Позивач та його представник, а також відповідач, до судового засідання не зявилися, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином, позивач та його представник надали заяву про розгляд справи без їх участі, на позові наполягають, відповідач надала заяву про розгляд справи без її участі та письмові заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно постанови № 20 від 05.03.2012 року, винесеної начальником управління Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області ОСОБА_3, позивач ОСОБА_1 директор відокремленого підрозділу «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку»Державного підприємства «Красноармійськвугілля», притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.1651 КУпАП за несвоєчасно сплачений єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року в сумі 82288,34 грн., який було погашено 31.01.2012 року у порушення вимог п.п.4.3.6 п.4.3 Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5 (а.с.3).
Відповідно до п.п.3.1-3.3 Положення про відокремлений підрозділ «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку»Державного підприємства «Красноармійськвугілля»(далі Положення), підрозділ є цілісним майновим комплексом, здійснює самостійно господарську діяльність, не є юридичною особою (а.с.7-17).
Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування визначається Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування».
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», платником єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи, організації та інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договором цивільно-правового характеру, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
За приписами ч.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», платники єдиного внеску зобовязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до ч.12 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно за п.п.3.3, 3.6 Положення, підрозділ складає відокремлений баланс, має право здійснювати операції з поточними рахунками в установах банків, які відкриваються для підрозділу підприємством, має круглу печатку та штамп.
Згідно за п.5.5 Положення, керівник підрозділу призначає та звільняє з посади працівників підрозділу, розпоряджається коштами та майном підрозділу відповідно до чинного законодавства та даного Положення, тощо (а.с.7-17).
Згідно за п.6.7.3 Положення, підрозділ самостійно нараховує всі податки та інші обовязкові платежі до бюджету і фондів відповідно до чинного законодавства, за винятком податку на прибуток та податку на додану вартість, при виділенні коштів на поточний рахунок Підприємством (а.с.7-17).
Відповідно до п.п.9.14-9.16, 9.19 Положення, керівник несе відповідальність за недостовірне нарахування податків і зборів, за несвоєчасну виплату заробітної плати, інших установлених законодавством виплат працівникам підрозділу в межах наданих на ці цілі коштів, інші передбачені законодавством правопорушення (а.с.8-16).
Відповідно до повідомлення Фонду про взяття на облік платника єдиного внеску, відокремлений підрозділ «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку»Державного підприємства «Красноармійськвугілля»узятий на облік в Пенсійному фонді України в м.Димитров Донецької області 02.06.2005 року і йому присвоєний реєстраційний номер 05-25-01-0787 (а.с.57).
За підписом позивача, як керівника ВП «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку», складено звіт за грудень 2011 року щодо нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, який переданий до Фонду.
Отже, саме відокремлений підрозділ «Красноармійський вузол виробничо-технологічного звязку», а не юридична особа Державне підприємство «Красноармійськвугілля», якою в порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування»прийнято локальні нормативні акти, що регулюють порядок сплати зазначених внесків, є платником єдиних внесків до Фонду.
Згідно ч.11 ст.9 Закону Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску, до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст.26 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», посадові особи платника єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску.
Згідно ч.3 ст.1651 КУпАП, несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти пяти до пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що начальник Фонду діяв у межах своїх повноважень та відповідно до чинного законодавства, а тому накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 є обґрунтованим та правомірним.
На підставі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування», ст.1651 КУпАП, та керуючись ст.ст.11, 86, 99, 158-163, 1712 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_4 Управління пенсійного фонду України в м.Димитров ОСОБА_3 про визнання протиправними дій та скасування постанови про адміністративне правопорушення № 20 від 05.03.2012р., відмовити.
Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В.Петунін