ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 2/282
11.09.08
За позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Мега Луол»
До
1. Київської міської ради 2. Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)
про
визнання договору укладеним та зобов’язання зареєструвати договір
Суддя Домнічева І.О.
Представники:
від позивачів
Мікулін А.В..
від відповідачів
Не з’явились
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передані вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Мега Луол»до Київської міської ради та Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації про визнання договору оренди земельної ділянки укладеним.
Ухвалою від 05.08.08р. суд прийняв позовну заяву до провадження та призначив справу до розгляду.
Позивачем через Відділ Діловодства Господарського суду міста Києва подано заяву про збільшення позовних вимог, відповідно до якої позивач також просить зобов’язати відповідача-2 зареєструвати укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю «Мега Луол»та Київською міською радою договір оренди земельної ділянки.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (роз’яснення Президії Вищого арбітражного суду України від 18.09.97 № 02-5/289 із змінами “Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України”).
Крім того, в інформаційному листі Вищого господарського суду України від 14.08.2007р. № 01-8/675 “Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року”(пункт 15) зазначено, що відповідно до пункту 2 частини другої статті 54 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, місцезнаходження сторін (для юридичних осіб).
Згідно із статтею 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
У пункті 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007р. N 01-8/123 “Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році” зазначено, що до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.
Водночас законодавство України, в тому числі Господарський процесуальний кодекс України, не зобов'язує й сторону у справі, зокрема позивача, з'ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із згаданою статтею 93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.
З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду надсилались сторонам за адресою, зазначеною в позовній заяві та документах, доданих до матеріалів справи.
В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
Сторони були належним чином повідомлені про призначення справи до розгляду в засіданні суду, про час і місце його проведення.
В судовому засіданні представник позивача підтримав свої позовні вимоги і просить суд їх задовольнити, з врахуванням заяви про їх збільшення.
Відповідачем –1 через Відділ діловодства Господарського суду міста Києва подано відзив на позов, відповідно до якого відповідач –1 проти позову заперечує в повному обсязі та просить слухати справу за відсутності його повноважного представника.
Представник Відповідача-2 в судові засідання не з’являвся, клопотань про відкладення розгляду справи, призначеного на 11.09.08р. від відповідача не надходило. Про поважні причини неявки в судове засідання 11.09.08р. повноважного представника відповідача-2 суд не повідомлений. Відзив на позов відповідач-2 не подав.
Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, в судовому засіданні за згодою представників сторін було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оглянувши надані сторонами оригінали документів, на які вони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, та копії яких долучені до матеріалів справи, суд —
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю „Мега Луол" (Позивач) звернувся до Київської Міської ради з клопотанням про надання згоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки з місцем розташування: м. Київ, Дніпровський район, вул. Серафімовича, орієнтовний розмір 0.719 га, цільове призначення: для будівництва, експлуатації та обслуговування автосалону зі станцією технічного обслуговування та торгово-виставковим павільйоном (Земельна ділянка).
17 вересня 2007 року, відповідно до ст.ст. 123, 124 Земельного кодексу України Позивач отримав згоду Д-3315 на розроблення проекту відведення земельної ділянки, в якій зазначено, що отримано позитивний висновок постійної комісії Київради з питань земельних відносин (протокол від 25.07. 2007 року).
На підставі зазначеної згоди Позивач замовив розробку Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Роботи на підставі договору було доручено виконати Товариству з обмеженою відповідальністю «Стафед», яке на момент виконання робіт мало всі необхідні дозволи та ліцензії.
За результатами виконаної роботи Товариство з обмеженою відповідальністю «Стафед»виготовило проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки Позивачу.
Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, іншими органами, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, зазначених Земельним кодексом України, приймають рішення про надання земельної ділянки.
На виконання цієї норми чинного законодавства України зазначений проект відведення (проект землеустрою) був погоджений з вищенаведеними органами, про що свідчать їх позитивні висновки.
Зокрема, проект землеустрою був погоджений наступними органами:
- Головним управлінням містобудування, архітектури та дизайну міського середовища (висновок N 07-П56-В від 09.11. 07 № 19-12970.);
- нанесені червоні лінії;
- висновок № 10 обстеження зелених насаджень, що підлягають знесенню;
- встановлено та погоджено межі земельної ділянки начальником відділу землевпорядкування Дніпровського району В. Подлегаевим та зазначено, що це міські землі, які не надані у власність та користування;
- присвоєно кадастровий номер 8000000000:90:105:034.
Всі вищеперелічені документи, а також інші документи, необхідність виготовлення яких виникла при відведенні земельної ділянки, знаходяться в матеріалах кадастрової справи Д-3315 яка сформована у Головному управлінні земельних ресурсів за результатами підготовки проекту відведення земельної ділянки по вул. Серафімовича в Дніпровському районі м. Києва.
З вищенаведеного випливає, що Позивачем було виконано всі юридичні дії, що вимагаються чинним законодавством України для одержання земельної ділянки у користування на умовах оренди.
Відповідно до положень ст. 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або державних органів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Згідно з положеннями ст. 9 Земельного кодексу України до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на її території належить, зокрема, розпорядження землями територіальної громади міста; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; організація землеустрою.
Відповідно до змісту п. 12 перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження в межах населених пунктів щодо розпорядження землями (крім земель переданих у приватну власність, та земель, на яких розташовані, в тому числі казенні підприємства, господарські товариства, у статутних фондах яких державні частки (акції, паї), об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, а також крім продажу земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти, яки підлягають приватизації) здійснюють відповідні, сільські селищні, міські ради.
Статтю 93 Земельного кодексу України встановлено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.
Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації.
Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу України право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
Відповідно до ст. 5 Цивільного кодексу України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з Дня набрання ними чинності, і не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якнуть або скасовують цивільну відповідальність особи.
Згідно зі ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Згідно ст. 123 Земельного кодексу України юридична особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у постійне користування із земель державної або комунальної власності, звертається з відповідним клопотанням до районної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або сільської, селищної, міської ради. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає згоду на розроблення проекту відведення земельної ділянки.
Відповідно до ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується із землекористувачем, органом по земельних ресурсах, подається до відповідної державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради, які розглядають його у місячний строк і, в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки.
Згідно з п. 3.12 Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішення Київської міської ради від 19.12.2002 N91821342, Головне управління земельних ресурсів є підзвітним та підконтрольним Київській міській раді та безпосередньо підпорядковується Київському міському голові та готує і подає в установленому порядку проекти рішень Київської міської ради, а також подає свої висновки, зокрема з питань розпорядження землями в межах міста Києва та надання земельних ділянок в користування.
Порядок підготовки проекту рішення та розгляд Київською міською радою питання про надання у користування земельних, ділянок, регулюється Регламентом розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, що був затверджений Рішенням Київської Міської ради від 15.07. 2004 року № 457/1867.
Відповідно до ст.ст. 20. 21 Регламенту розгляду питань щодо набуття та реалізації права користування землею в м. Києві, затверджено рішенням Київської Міської ради від 15.07.2004р. проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки після отримання висновку землевпорядної експертизи подається землевпорядною організацією до Головного управління ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) для підготовки проекту рішення Київської міської ради.
В свою чергу Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) зобов'язане здійснити комплексний аналіз документації із землеустрою підготувати і подати проект на розгляд Київської міської ради.
За результатами переданого TOB «Стафед»проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (справа Д-3315) Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) погодило зазначений проект землеустрою.
Згідно з п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.
Статтею 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок - не рідше ніж один раз на місяць.
Позивач по справі повторно звернувся до Відповідача з проханням укласти договір оренди, але отримав відмову.
Станом на час подання позову Головне управління земельних ресурсів та Київська міська рада ухиляються від виконання покладених на них обов'язків в сфері розпорядження землями територіальної громади.
З вищенаведеного випливає, що Позивач використав надане йому право ініціювати одержання ділянки у користування, а розглянути це питання та прийняти рішення в строки встановлені законом, зобов'язаний відповідний державний орган.
Таким чином Позивач здійснивши усі необхідні дії, визначені діючим законодавством для отримання земельної ділянки у користування на умовах оренди позбавлений права отримати зазначену земельну ділянку виключно у зв'язку із бездіяльністю Відповідачів.
Ст. 8 Цивільного кодексу України визначає, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).
Зважаючи на зазначені норми законодавства, визнання права - це визнання права користування або власності у випадках, визначених законодавством, і за умови, що особа, яка звертається до суду має всі підстави вважати та просити суд визнати таке право.
Враховуючи те, що відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України та ст. 15 Закону України „Про оренду землі" Позивач вчинив всі передбачені законодавством дії, спрямовані на оформлення землі, а відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право користування посвідчується договором оренди землі, то за наявності всіх підстав для укладання договору, та зважаючи на те, що одна із сторін ухиляється від укладання договору, інша сторона чиє право на оформлення землі порушується, звернулася до суду та просити суд визнати право користування на землю.
В даному випадку Позивач просить визнати договір оренди земельної ділянки укладеним, оскільки право користування посвідчується договором.
Щодо Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), слід зазначити, що відповідно до ст. 33 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать реєстрація суб'єктів права власності на землю; реєстрація права користування землею і договорів на оренду землі; видача документів, що посвідчують право власності і право користування землею.
Відповідно до Положення про Головне управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), що затверджене рішенням Київської міської ради від 19 грудня 2002 р. №182/342, дане управління організовує видачу державних актів на право власності на землю і право користування землею, оформлення та видачу договорів оренди земельних ділянок та здійснює їх реєстрацію.
Також, відповідно до рішення Київради від 29 травня 2003 року №433/593 „Про забезпечення ефективного землекористування в місті Києві" Головному управлінню земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) доручено у повному обсязі здійснювати підготовку документів, що посвідчують право власності та право користування, відповідно до пункту "з" статті 9 та пункту "є" статті 184 Земельного кодексу України.
Оскільки виконавчим органом Відповідача 1 з питань реєстрації договорів оренди землі є Відповідач 2, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог і щодо зобов’язання Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) здійснити державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України на відповідачів солідарно покладаються витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Керуючись ст.ст. 2, 12, 13, 16, 33, 34, 49, 64, 75, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки, площею 0,719 га у довгострокову оренду на 1 (один) рік за адресою: м. Київ, Дніпровський район, вул. Серафімовича, цільове призначення: для будівництва, експлуатації та обслуговування автосалону зі станцією технічного обслуговування та торгово-виставковим павільйоном між Товариством з обмеженою відповідальністю „Мега Луол" (04053 м. Київ, вул. Артема, 37-41, код ЄДРГІОУ 33500186) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36, код ЄДРПОУ 22883141), в наступній редакції, яка відповідає вимогам Закону України "Про оренду землі" та Типового договору оренди землі, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року N220 зі змінами та доповненнями внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2006 року N 1724, а земельну ділянку такою, що передана, з моменту набрання чинності судового рішення на умовах визначених цим договором наступного змісту:
„ДОГОВІР
оренди земельної ділянки.
Київська міська рада (м. Київ, вул. Хрещатик, 36) - далі у тексті - „Орендодавець", в особі Київського міського голови Черновецького Леоніда Михайловича, який діє на підставі ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" - з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю „Мега Луол»" (м. Київ, вул. Артема, 37-41, зареєстроване Шевченківською районною у м. Києві державною адміністрацією 26.04.2005 року ) - далі у тексті - „Орендар", в особі директора Пилипенко Євгена Вікторовича, який діє на підставі Статуту, - з другої сторони, уклали договір оренди земельної ділянки (далі у тексті - Договір) про нижченаведене:
1. Предмет Договору.
1.1. Орендодавець, за Актом приймання-передачі передає, а Орендар приймає в оренду (строкове платне користування) земельну ділянку (далі - об'єкт оренди або земельна ділянка), визначену цим Договором.
2. Об’єкт оренди.
2.1. Об'єктом оренди відповідно до цього Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:
- місце розташування - вул. Серафімовича у Дніпровському районі м. Києва;
- розмір - 0,719 га (нуль цілих і сімсот дев»ятнадцять тисячних ) га;
- цільове призначення - для будівництва , експлуатації та обслуговування автосалону зі станцією технічного обслуговування та торгово - виставковим павільйоном;
кадастровий номер - 8000000000:90:105:034.
2.3. Земельна ділянка, яка передається в оренду, не має недоліків, що можуть перешкоджати її ефективному використанню.
3. Строк дії Договору.
3.1. Договір укладено на 1 (один) рік.
4. Орендна плата.
4.1. Визначена цим Договором орендна плата за Земельну ділянку становить платіж, який Орендар самостійно розраховує та вносить Орендодавцеві за користування Земельною ділянкою у грошовій формі.
4.2. Річна орендна плата за Земельну ділянку встановлюється у розмірі 2 (двох) відсотків від її нормативної грошової оцінки. Обчислення розміру орендної плати за земельну ділянку здійснюється з урахуванням цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством.
4.3. Розмір орендної плати може змінюватись за згодою сторін шляхом прийняття відповідного рішення Київською міською радою та внесення змін до цього Договору.
4.5. Зміна нормативної грошової оцінки Земельної ділянки та її індексація проводиться без внесення змін та доповнень до цього Договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.
4.7. Орендна плата вноситься Орендарем рівними частинами за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця на рахунок 33214812700002, КЕКД 13050200 у ГУ ДКУ у м. Києві, МФО §20019. Отримувач: УДК у Голосіївському р-ні м. Києва, ідентифікаційний код 26077879. Питання сплати податку на додану вартість та інших податкових платежів, що пов'язані з виконанням Договору, вирішуються Орендарем в установленому законодавством України порядку.
4.8. Зміна отримувача орендної плати та його банківських реквізитів може здійснюватися Орендодавцем в односторонньому порядку і не потребує внесення змін до цього Договору. Орендар зобов'язується уточнювати банківські реквізити і назву отримувача орендної плати.
4.9. Розмір орендної плати може переглядатись у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством та у випадках, передбачених законом, за згодою сторін, але не частіше, ніж один раз у рік.
4.10. За несвоєчасне внесення орендної плати справляється пеня відповідно до вимог законодавства.
4.11. Контроль за правильністю обчислення і справляння орендної плати, нарахування пені за несвоєчасну сплату орендної плати та її стягнення здійснює районний податковий орган за місцем розташування Земельної ділянки.
5. Умови використання та обмеження (обтяження) щодо
використання земельної ділянки.
5.1. Умови збереження стану об’єкта оренди:
- на Земельній ділянці не дозволяється діяльність, не пов'язана з цільовим призначенням Земельної ділянки. Зміна цільового призначення Земельної ділянки можлива лише в разі прийняття Київською міською радою рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення Земельної ділянки у зв'язку зі зміною цільового призначення Земельної ділянки та внесення відповідних змін до Договору. Роботи по розробці проекту землеустрою щодо відведення сплачує Орендар;
5.2. Обмеження та сервітути щодо Земельної ділянки на день підписання цього Договору відсутні.
6. Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду.
6.1. Земельна ділянка є переданою з моменту державної реєстрації цього Договору.
6.2. Право на оренду Земельної ділянки виникає після державної реєстрації цього Договору.
7. Умови повернення земельної ділянки.
7.1. Після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.
Орендодавець у разі погіршення корисних властивостей орендованої земельної ділянки, пов'язаних із зміною її стану, має право на відшкодування збитків у розмірі, визначеному сторонами. Якщо сторонами не досягнуто згоди про розмір відшкодування збитків, спір розв'язується у судовому порядку.
8. Права та обов’язки Сторін.
8.1. Орендодавець має право вимагати від Орендаря:
- використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримання місцевих правил забудови;
- своєчасного внесення орендної плати;
- відшкодування понесених збитків, в тому числі не отриманих доходів, відповідно до чинного законодавства у разі розірвання цього Договору.
8.2. Орендодавець зобов'язаний:
- повідомити в письмовій формі Орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися Земельною ділянкою;
- передати в користування Земельну ділянку у стані, що відповідає умовам цього Договору.
8.3. Орендар має право:
- самостійно господарювати на землі з дотриманням вимог чинного законодавства України та умов цього Договору;
- за письмовою згодою Орендодавця зводити в установленому законодавством порядку жилі, виробничі, культурно-побутові та інші будівлі і споруди;
- у разі розірвання цього Договору, за погодженням сторін, має право вимагати відшкодування нанесених збитків відповідно до чинного законодавства;
- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, при умові належного виконання обов'язків відповідно до умов цього Договору, Орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору;
- переважне право на купівлю Земельної ділянки у разі її продажу.
8.4. Орендар зобов'язаний:
- приступати до використання Земельної ділянки в строк, встановлений цим Договором, та після підписання цього Договору і Акта приймання-передачі Земельної ділянки та державної реєстрації Договору;
- завершити забудову Земельної ділянки в строки, встановлені проектною документацією на будівництво, затвердженою в установленому порядку; використовувати Земельну ділянку відповідно до її цільового призначення;
- своєчасно вносити орендну плату;
- при зміні функціонального використання об'єкта нерухомості, що розташований на земельній ділянці, у десятиденний термін в письмовій формі замовити у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) витяг з технічної документації про нову нормативну грошову оцінку земельної ділянки або її частини з урахуванням зазначених змін та після одержання цього витягу передати його до податкового органу за місцем розташування земельної ділянки;
- письмово повідомити Орендодавця про відчуження об'єктів (їх частин), що розташовані на земельній ділянці і належать Орендарю, протягом десяти днів з моменту вчинення відповідного правочину, а також повідомити про наміри подальшого використання земельної ділянки.
У випадку, якщо Орендар має намір припинити право користування земельною ділянкою (її частиною), цей Договір розривається за згодою сторін, або до цього Договору вносяться відповідні зміни, з моменту укладання договору оренди земельної ділянки з новим власником об'єктів, які були відчужені;
- забезпечити вільний доступ до Земельної ділянки представнику контролюючих органів;
- повернути Земельну ділянку Орендодавцю у стані, придатному для її подальшого використання після припинення дії цього Договору;
- у строки, встановлені чинним законодавством, звітувати перед податковими органами району за місцем розташування Земельної ділянки про сплату орендної плати;
- забезпечити вільний доступ для прокладання нових, ремонту та експлуатації існуючих інженерних мереж і споруд, що знаходяться в межах земельної ділянки;
- питання відшкодування відновлюючої вартості зелених насаджень (висновок обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню від 29.01.2008 № 10) та інші питання майнових відносин вирішувати в установленому порядку;
- у п'ятиденний строк після державної реєстрації договору оренди земельної ділянки надати копію цього Договору до районного податкового органу за місцем розташування Земельної ділянки.
8.5. Сторони також мають інші права і несуть інші обов'язки, визначені законодавством України.
9. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини.
Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе орендар.
10. Страхування об'єкта оренди.
Сторони домовилися про те, що Орендар має право застрахувати об'єкт оренди.
11. Зміна умов договору та припинення і поновлення Договору.
11.1. Всі зміни та/або доповнення до цього Договору вносяться за згодою сторін. Згодою або запереченням Орендодавця на зміни та/або доповнення до цього Договору, є його рішення, прийняте в установленому законодавством порядку.
11.2. Витрати, пов'язані з внесенням зміни та/або доповнення до цього Договору, сплачує Орендар.
11.3.Договір оренди припиняється в разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- викупу Земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження Земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законодавством України;
- поєднання в одній особі власника Земельної ділянки та Орендаря;
- ліквідації юридичної особи - Орендаря.
Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
11.4. Припинення Договору шляхом розірвання.
Договір може бути розірваний:
- за взаємною згодою сторін;
- за рішенням суду, в порядку, встановленому законом;
- в односторонньому порядку за ініціативою Орендодавця, із звільненням Орендодавця від відповідальності, згідно з Господарським кодексом України, в разі, коли Орендар використовує Земельну ділянку способами, які суперечать екологічним вимогам, не за цільовим призначенням, систематично (протягом півроку), не сплачує орендну плату, порушення строків завершення забудови Земельної ділянки, встановлених п.8.4 Договору, здійснення без згоди Орендодавця передачі або відчуження права користування Земельною ділянкою третім особам;
11.5. Договір може бути достроково розірваний у разі невиконання або неналежного виконання Орендарем обов'язків, визначених у пунктах 5.1 та 8.4 цього Договору.
11.7. Поновлення Договору:
- після закінчення строку, на який було укладено цей Договір, Орендар, за умови належного виконання своїх обов'язків, має за інших рівних умов переважне право на поновлення Договору. У цьому разі Орендар повинен не пізніше, ніж за 3 (три) місяці до закінчення строку дії Договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію.
- у разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
11.8. У разі припинення або розірвання цього Договору Орендар зобов'язаний повернути Орендодавцеві Земельну ділянку на умовах, визначених цим Договором. У разі невиконання Орендарем обов'язку щодо умов повернення Орендодавцеві Земельної ділянки Орендар зобов'язаний відшкодувати Орендодавцеві завдані збитки.
Перехід права власності на орендовану Земельну ділянку до третьої особи, а також реорганізація юридичної особи-Орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання Договору.
12. Відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання договору та вирішення спорів.
12.1. У разі невиконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність, визначену цим Договором та законодавством.
12.2. У разі невиконання орендарем умов цього Договору та обов’язків, передбачених законодавством України, Договір може бути достроково розірваний.
12.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
12.4. Усі спори, що пов'язані із виконанням умов цього Договору, вирішуються судами України, при неможливості досудового врегулювання спорів, що виникають при виконанні умов цього Договору.
13. Суборенда земельної ділянки.
13.1. Орендар має право передати земельну ділянку або її частину у суборенду виключно за письмовою згодою Орендодавця.
13.2. Орендодавець надає свою згоду чи заперечення щодо передачі земельної ділянки або її частини у суборенду шляхом прийняття в установленому законодавством порядку відповідного рішення.
13.3. Умови договору суборенди земельної ділянки повинні обмежуватися умовами даного Договору і не суперечити йому.
14. Прикінцеві положення.
14.1. Витрати пов'язані з нотаріальним посвідченням цього договору, сплачує Орендар.
14.2. Цей Договір складений у трьох примірниках. Один примірник –для зберігання у Орендаря, один –для Орендодавця (знаходиться на зберіганні у Головному управлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), один –для зберігання у Київському міському нотаріальному архіві.
14.2. Невід’ємною частиною цього Договору є:
- план земельної ділянки;
- кадастровий план земельної ділянки;
- проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- акт приймання-передачі земельної ділянки.
Орендодавець: Орендар:
Товариство з обмеженою відповідальністю Київська міська рада
«Мега Луол»».
Зобов’язати Головне управління земельних ресурсів —виконавчий орган Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а код 2619900097) зареєструвати укладений договір оренди земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:90:105:034 розміром 0,719 га за адресою: м. Київ, Дніпровський район, вул. Серафімовича, цільове призначення: для будівництва, експлуатації та обслуговування автосалону зі станцією технічного обслуговування та торгово-виставковим павільйоном між Товариством з обмеженою відповідальністю „Мега Луол" (04053 м. Київ, вул. Артема, 37-41, код ЄДРГІОУ 33500186) та Київською міською радою (м. Київ, вул. Хрещатик, 36 код 2883141; рах. №3541600100162 в УДК м. Києва, МФО 820019).
Стягнути з Київської міської ради (м. Київ, вул. Хрещатик, 36 код 2883141; рах. №3541600100162 в УДК м. Києва, МФО 820019) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Мега Луол»(04053 м. Київ, вул. Артема, 37-41, код ЄДРГІОУ 33500186 ) 85 (вісімдесят п’ять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Стягнути з Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) (м. Київ, вул. Хрещатик, 32-а код 2619900097) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Мега Луол" (04053 м. Київ, вул. Артема, 37-41, код ЄДРГІОУ 33500186 ) 85 (вісімдесят п’ять) грн. витрат по сплаті державного мита та 59 (п’ятдесят дев’ять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю „Мега Луол" (04053 м. Київ, вул. Артема, 37-41, код ЄДРГІОУ 33500186 ) 45 (сорок п’ять) грн. витрат по сплаті державного мита. Видати довідку.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.
Суддя І.О.Домнічева
Дата виготовлення та підписання повного тексту рішення –16.09.2008р.