Постанова № 24628543, 29.05.2012, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
29.05.2012
Номер справи
4/6-б
Номер документу
24628543
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "29" травня 2012 р. Справа № 4/6-Б.

За заявою: Державної податкової інспекції у Ружинському районі (смт.Ружин); Управління Пенсійного фонду України в Ружинському районі (смт.Ружин); Ружинського районного центру зайнятості (смт. Ружин)

до боржника: Відкритого акціонерного товариства "Чорнорудка" ( с. Жовтневе Ружинського району )

про визнання банкрутом

Присутні:

- від кредиторів: ОСОБА_1 - завідувач юридичного сектору Попільнянської МДПІ, дов. від 07.11.2011 р. вих. № 61; ОСОБА_2 - головний спеціаліст - юрисконсульт УПІУ в Ружинському районі, дов. №514/06 від 31.01.2012 р.

- від боржника: Шведюк Л.П. - керуючий санацією

- взяли участь: Тарасюк В.С. - прокурор відділу прокуратури Житомирської області,, посв. № 8; ОСОБА_5 - головний спеціаліст відділу з питань банкрутства ГУЮ у Житомирській області, дов. від 15.03.2012 р.; ОСОБА_6 - в.о. завідувача юридичного сектору РВ ФДМУ по Житомирській області, дов. від 03.01.2012 р. вих. № 03/13, ОСОБА_7 спеціаліст першої категорії відділу контрольно-ревізійної роботи РВ ФДМУ по Житомирській області, довіреність №03/12 від 03.01.2012 р.

Суддя Лозинська І.В.

У відповідності до ст. 77 ГПК України, в засіданні суду оголошувалась перерва з 03.05.2012 р. до 12:50 год. 17.05.2012 р.; з 17.05.2012 р. до 12:30 год. 29.05.2012 р.

Розглянувши матеріали справи про визнання банкрутом ВАТ "Чорнорудка" ( с. Жовтневе Ружинського району), заслухавши представників кредиторів, прокуратури Житосирської області, ГУЮ у Житомирській області, РВ ФДМУ по Житомирській області та арбітражного керуючого Шведюк Л.П., господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 24.01.2007 р. господарський суд Житомирської області порушив провадження у справі про банкрутство державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Чорноредка", с. Жовтневе Ружинського району.

Довідкою головного управління статистики у Житомирській області № 14-1047 від 12.04.2000 р. підтверджено, що за організаційно - правовою формою боржник є державним підприємством ( а. с. 8 у т. 1 ).

У п. 1 статуту боржника зазначено що ДП "СПП "Чорнорудка" засноване на державній власності і підпорядковане Міністерству аграрної політики України, а п. 4.1 передбачено, що для забезпечення його діяльності створений статутний фонд (капітал), який становить 4917945,25 грн.; земельні угіддя становлять 2100 га ( а. с. 10 у т. 1 ).

У довідці боржника наведено перелік майна та вказано, що станом на 01.01.2007 р. залишкова вартість майна боржника становить 2570791,76 грн. ( а. с. 62 - 67 у т. 1 ).

Відповідно до "Порядку передачі функцій управління майном державного підприємства до державних органів приватизації у зв'язку з прийняттям рішення про приватизацію цього майна", затвердженого наказом ФДМУ від 31.03.2000 р. № 667, на підставі наказів РВ ФДМУ по Житомирській області від 10.10.2005 р. № 338 "Про прийняття рішення щодо приватизації державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Чорнорудка", від 09.11.2005 р. № 516 "Про створення комісії з передачі функцій управління майном державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Чорнорудка" у зв'язку з прийняттям рішення про його приватизацію" та відповідно до акту приймання - передавання від 28.04.2006 р. функції управління майном боржника були передані від Міністерства аграрної політики України до РВ ФДМУ по Житомирській області ( а. с. 44 у т. 1 ).

Наказом РВ ФДМУ по Житомирській області від 23.11.2006 р. № 359 утворено ВАТ "Чорнорудка", якому передано цілісний майновий комплекс державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Чорнорудка" вартістю 2416806,00 грн., створено статутний фонд товариства у цьому ж розмірі, в якому частка РВ ФДМУ по Житомирській області становить 2416806,00 грн., або 100% від статутного фонду ( а. с. 54 у т. 1 ), а наказом РВ ФДМУ по Житомирській області від 05.12.2006 р. № 375 було припинено юридичну особу ДП "СГП "Чорнорудка" в результаті перетворення його у ВАТ "Чорнорудка" ( а. с. 56 у т. 1 ).

12.03.2007 р. до господарського суду надійшло погодження від Державного департаменту з питань банкрутства стосовно кандидатури арбітражного керуючого Шведюк Л.П. на призначення розпорядником майна Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Чорнорудка", смт. Ружин ( а. с. 95 у т. 1 ).

Ухвалою від 18.04.2007 р. господарський суд, зокрема, визнав майнові вимоги ініціюючих кредиторів до боржника, ввів процедуру розпорядження майном, призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Шведюк Л.П. ( а. с. 24, 25 у т. 2 ).

Листом від 28.08.2007 р. вих. № 03/3556 РВ ФДМУ по Житомирській області погоджено реалізацію переліку майна боржника для виплати заборгованості по заробітній платі за умов визначення вартості майна, що підлягає відчуженню із застосуванням незалежної оцінки та здійснення майна відповідно до чинного законодавства на конкурентних засадах ( а. с. 10 - у т. 3 ).

Ухвалою від 28.07.2007 р. господарським судом надано дозвіл на реалізацію майна боржника згідно з переліком та зазначено про спрямування коштів, отриманих від реалізації майна на виплату боргу по заробітній платі ( а. с. 12, 13 у т. 3 ).

Листом від 31.08.2007 р., вих. № 03/3625 РВ ФДМУ по Житомирській області погоджено реалізацію ВРХ боржника ( а. с. 17, 18 у т. 3 ).

Ухвалою від 07.09.2007 р. господарський суд надав дозвіл на реалізацію ВРХ у кількості 40 голів та зазначив про спрямування коштів, отриманих від їх реалізації на виплату боргу по заробітній платі ( а. с. 26, 27 у т. 3 ).

Ухвалою від 07.09.2011 р. господарський суд, зокрема, затвердив реєстр вимог кредиторів боржника ( а. с. 28 у т. 3 ).

Ухвалою від 15.11.2007 р. господарський суд замінив боржника його правонаступником - ВАТ "Чорнорудка", с. Жовтневе Ружинського району, ввів процедуру санації боржника, призначив керуючим санацією арбітражного керуючого Шведюк Л.П. відповідно до листа Державного департаменту з питань банкрутства від 08.11.2007 р., вих. № 216-30-20/3248 ( а. с. 62, 63, 52 у т. 3 ).

Рішенням комітету кредиторів боржника від 07.02.2008 р. затверджено в якості інвестора боржника ТОВ "Інкон", м. Київ та погоджено зменшення статутного фонду ВАТ "Чорнорудка" відповідно до проекту статуту в новій редакції ( а. с. 196 - 199 у т. 3 ).

У п.1.1 нової редакції статуту, затвердженого РВ ФДМУ по Житомирській області 11.02.2008 р. та зареєстрованого Ружинською РДА 21.02.2008 р. зазначено, що засновником боржника є РВ ФДМУ по Житомирській області, у п. 4.1 вказано, що його статутний капітал становить 1012381,00 грн., поділений на 4049524 акції номінальною вартістю 0,25 грн., частка засновника становить 100% (а. с. 169 - 182 у т. 3).

Ухвалою від 10.11.2008 р. господарський суд затвердив схвалений комітетом кредиторів план санації боржника ( а. с. 13 - 16 у т. 4 ).

В засіданні суду 15.05.2009 р. керуючим санацією Шведюк Л.П. надано новий графік погашення вимог кредиторів та протокол комітету кредиторів від 15.05.2009 р. (а. с. 76 - 78 у т. 4), у зв"язку з чим ухвалою від 15.05.2009 р. господарський суд вніс зміни до плану санації щодо графіку погашення вимог кредиторів (а. с. 80 у т. 4).

В засіданні суду 12.11.2009 р. було надано протокол комітету кредиторів боржника від 22.10.2009 р. з прийнятим рішенням про введення ліквідаційної процедури боржника у зв'язку з невиконанням інвестором своїх зобов'язань (а. с. 142 у т. 4).

15.02.2010 р. до господарського суду надійшов лист Державного департаменту з питань банкрутства від 04.02.2010 р., вих. № 216-30-20/401 про погодження кандидатури арбітражного керуючого Шведюк Л.П. на призначення ліквідатором боржника ( а. с. 4 у т. 5 ).

Однак, в листі РВ ФДМУ по Житомирській області від 10.02.2010 р. за №03/337 зазначено, що Законом України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких частка держави становить не менше 25%, в т.ч. при здійсненні ліквідаційної процедури; на даний час ВАТ "Чорнорудка" є 100% державним, тому у разі застосування мораторію повноваження ліквідатора фактично припиняються, що зумовить відсутність органу управління та контролю за майном підприємства ( а. с. 6 у т. 5 ).

У пункті 5 листа ВГСУ від 18.05.2006 р. № 01-8/1114 "Про Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" зазначено, зокрема, що для з'ясування того, чи підпадає підприємство під ознаки ст. 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" судам слід виходити з відповідних даних їх установчих документів, а стосовно відкритих акціонерних товариств - з даних реєстру власників іменних цінних паперів, ведення якого відповідно до вимог ст. 9 Закону України "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні".

Так, на виконання приписів ухвали господарського суду від 12.02.2012 р. направлялись запити до Фонду державного майна України та Міністерства економіки України щодо надання висновку про можливість застосування ліквідаційної процедури ВАТ "Чорнорудка", с. Жовтневе Ружинського району ( а.с. 17,18 у т. 5 ).

23.03.2010 р. та 29.03.2010 р. до господарського суду від Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України надійшли листи № 216-60-11/983 від 17.03.2010 р., в яких вказано, що прийняття рішення щодо ведення ліквідаційної процедури стосовно боржника належить до компетенції органа управління боржника: ФДМУ ( а.с. 20-21 у т. 5 ). 26.04.2010 р. до господарського суду від ФДМУ надійшов лист № 10-17-4863 від 22.04.2010 р., згідно з яким зауважено те, що Закон України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" не містить положень відповідно до яких Фонд державного майна України має надавати відповідні висновки щодо можливості ліквідації боржника ( а.с. 23 у т. 5 ). Судом повторно направлено запит до ФДМУ ( а. с.37 у т. 5 ), однак відповіді не отримано.

Як вбачається з протоколу засідання від 10.12.2010 р. (а. с. 121 - 122 у т. 5), комітетом кредиторів прийнято рішення щодо звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Шведюк Л. П.

Ухвалою від 24.03.2011 р. господарський суд призначив у справі судову будівельно - технічну експертизу по визначенню технічного стану, відсотку зношеності та придатності до цільового використання об"єктів боржника (а. с. 149 - 152 у т. 5).

14.06.2011р. до господарського суду від судового експерта Горкуші М.Д. надійшов висновок №304/06.11 судової будівельно-технічної експертизи від 05.05.2011р. .у якому зазначено, зокрема, наступне: технічний стан будівель незадовільний, у деяких будівель стан ветхий, стан деяких несучих конструктивних елементів аварійний, а деяких не несучих - дуже ветхий; експлуатація елементів таких будинків можлива лише при умові проведення їх ремонту; усунення фізичного зносу об'єктів нерухомості (будівель та споруд) ВАТ "Чорнорудка" економічно не виправдано; витрати на усунення в результаті будуть перевищувати відповідне збільшення вартості майна; майно, що належить боржнику для подальшого цільового використання, а саме як комплекс будівель та споруд по зберіганню та переробці зерна, не придатне ( а. с. 16 - 82 у т. 6).

Разом з тим, у цьому ж висновку вказано, що деякі будівлі та споруди можна використовувати, як окремі одиниці, що не беруть участі у виробничому циклі, якщо останні мають вільний доступ та задовільний технічний стан ( а. с. 73 у т. 6 ).

Як вбачається з протоколу засідання від 05.10.2011 р. (а. с. 115 - 117 у т. 6), комітетом кредиторів заявлено клопотання щодо запровадження ліквідаційної процедури банкрута з призначенням ліквідатором арбітражного керуючого Шведюк Л. П.

Арбітражним керуючим Шведюк Л.П. 10.11.2011 р. надано звіт про проведення аналізу фінансово - господарської діяльності боржника відповідно до Методичних рекомендацій щодо виявлення неплатоспроможності підприємства та ознак з фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, в якому вказано, що його фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності, тому задоволення визнаних вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури (а. с. 13 - 42 у т. 7 ); оригінал плану санації боржника з додатками ( а. с. 48 - 159 у т. 7 ); звіт про проведення аналізу фінансово - господарської діяльності ВАТ "Чорнорудка" щодо виявлення неплатоспроможності підприємства та ознак з фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, виконаний Житомирським обласним сектором з питань банкрутства, у якому зазначено, що у боржника відсутні ознаки фіктивного банкрутства, однак, в результаті неефективної господарської політики можуть мати місце економічні ознаки доведення до банкрутства ( а. с. 160 - 174 у т. 7 ).

Ухвалою від 15.11.2011 р. господарський суд зобов"язав ГУЮ у Житомирській області надати пропозиції стосовно кандидатури ліквідатора боржника з числа арбітражних керуючих в порядку, передбаченому Положення про Комісію з підготовки пропозицій Міністерства юстиції України господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), затвердженим наказом Мін'юсту від 26.08.2011 р. № 2039/5; зобов'язав РВ ФДМУ по Житомирській області надати висновок щодо можливості введення ліквідаційної процедури щодо боржника та рішення про застосування до нього норм Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" (а. с. 178-179 у т. 7) .

14.05.2012 р. Міністерством юстиції України запропоновано призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Шведюк Л. П. ( а. с. 85 у т.8 ).

Аналіз майнового та фінансового стану боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед визнаними господарським судом кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше як через процедуру ліквідації, відповідно до норм Закону.

Комітетом кредиторів боржника (протокол від 05.10.2011 р. наа. с.115 -117 у т. 6), погоджено кандидатуру ліквідатора боржника арбітражного керуючого Шведюк Л. П.

Арбітражний керуючий Шведюк Л.П. не заперечила проти призначення її ліквідатором боржника, що підтверджується заявою арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство від 29.05.2012 р. ( а.с. 87 у т. 8 ).

Ч. 1 абз. 6 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банктута не допускається.

Керуючись ст. ст. 3-1,22-25,32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців", господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати банкрутом Відкрите акціонерне товариство "Чорнорудка", що зареєстровано Ружинською районною державною адміністрацією Житомирської області, рішенням від 27.02.2007 р., місцезнаходження: 13621, Житомирська область, Ружинський район, с. Жовтневе, вул. Шкільна, буд. 1, ідентифікаційний код 00729345.

2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на один рік - до 29.05.2013 р.

3. Призначити ліквідатором у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Чорнорудка" ( с. Жовтневе Ружинського району ) арбітражного керуючого Шведюк Л. П. ( ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ), яка має ліцензію на право провадження діяльності арбітражних керуючих серії АВ № НОМЕР_2 від 05.03.2012 р. та проживає за адресою: АДРЕСА_1

4. Затвердити ліквідатору Шведюк Л. П. оплату послуг за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

5. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав (29.05.2012 р.)

6. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.

7. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 29.05.2012 р.

8. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

9. Зобов'язати ліквідатора Шведюк Л.П., забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та належне виконання заходів, передбачених ст. 29 -31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", спрямованих на задоволення вимог кредиторів, а саме:

- опублікувати в офіційному друкованому органі оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у п'ятиденний строк з дня прийняття постанови;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками;

- попередити найманих працівників банкрута про припинення трудових відносин відповідно до законодавства України про працю;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;

- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 32 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків;

- з'явитися до державного реєстратора Ружинської РДА для вчинення відповідних дій, що визначають правовий статус ліквідатора юридичної особи-банкрута як керівника, який має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності.

10. Державному реєстратору Ружинської РДА:

- внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про ліквідатора ВАТ "Чорнорудка" (с. Жовтневе Ружинського району) Шведюк Людмилу Петрівну як особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори.

11. Призначити наступне засідання суду для з"ясування стану здійснення ліквідаційної процедури боржника призначити на "04" вересня 2012 р. о 11:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. 107.

12. Зобов"язати ліквідатора Шведюк Л. П. надати суду:

- звіт про хід виконання ліквідаційної процедури, погоджений з комітетом кредиторів (протокол комітету кредиторів);

- оголошення про опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури;

- матеріали інвентаризації майнових активів банкрута;

- докази вжитих заходів щодо припинення трудових відносин з найманими працівниками відповідно до законодавства України про працю;

- докази виявлення документів банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

- докази закриття рахунків банкрута та номер основного рахунку, що використовується при проведенні ліквідаційної процедури;

- акт прийому-передачі бухгалтерської та іншої документації банкрута, печатки, штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута;

- докази приймання - передачі документів виконавчого провадження.

13. Викликати в судове засідання уповноважених представників кредиторів та ліквідатора Шведюк Л. П.

14. Направити копію ухвали ініціюючому кредитору, ліквідатору Шведюк Л.П., ГУЮ у Житомирській області, РВ ФДМУ по Житомирській області, державному реєстратору Ружинської РДА, прокуратурі Житомирської області.

Суддя Лозинська І.В.

Віддрукувати:

1 - в справу

2 - а/к Шведюк Л.П.

3 - РВ ФДМУ по Житомирській обл., 10008, м. Житомир, вул. 1 Травня, 20

4 - прокуратурі Житомирської області

5 - ГУЮ у Житомирській області (відділ з питань банкрутства), 10014, м. Житомир, Майдан Соборний, 1

6 -державному реєстратору Ружинської РДА, 13600, смт. Ружин, вул. Бірюкова, 2 (з повід.)

7 - Попільнянська МДП, 13600, смт. Ружин, вул. Бірюкова, 2І