ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
30 травня 2012 року № 2а-2222/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Качура І.А., секретаря судового засідання Хрімлі К.О., розглянувши позовну заяву
За позовом Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізничпостач" до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішеньВ С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Державне підприємство матеріально- технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізпостач" з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом"янському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень рішень.
Ухвалою суду від 01.03.2010р. відкрито провадження у справі №2а-2723/10/2670.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.09.2010 року позовні вимоги задоволено частково; визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва від 31.07.2009 року № 0002862302/0, від 29.09.2009 року № 0002862302/1, від 17.12.2009 року № 0002862302/2 в частині визначення 220 5 12 685 грн. суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість та 110 256 342,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва від 29.09.2009 року № 0003432302/1, від 17.11.2009 року № 0003432302/1, від 17.12.2009 року № 0003432302/3. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 30.06.2011 року скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.09.2010 року в частині задоволення позовних вимог Державного підприємства матеріально-технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізничпостач" та прийнято в цій частині нове рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову. В іншій частині постанову Окружного адміністративного суду міста Києва залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду міста Києва від 24.01.2012р. рішення суду першої та апеляційної інстанції скасовані, а матеріали справи направлені на новий розгляд. При цьому, скасовуючи судові рішення попередніх інстанцій, Вищий адміністративний суд України виходив з того, що для достовірного та повного встановлення обставин, що мають важливе значення для правильного вирішення справи по суті, з урахуванням специфіки спірних правовідносин, необхідні спеціальні знання, проте судами не було розглянуто питання про доцільність призначення відповідної експертизи.
Справу №2а-2723/10/2670 перереєстровано та присвоєно новий номер - 2222/12/2670.
Ухвалою суду від 17.02.2012р. справу прийнято до свого провадження суддею І.А. Качуром.
З урахуванням висновків, викладених в Ухвалі Вищого адміністративного суду України, 30.05.2012р. Судом поставлено на обговорення питання про призначення судово- економічної експертизи.
Представники сторін не заперечували проти призначення експертизи.
Як вбачається із матеріалів справи, вони містять значний обсяг документів, які необхідно досліджувати у розрізі взаємозв'язку із даними бухгалтерського та податкового обліку Позивача, що відповідно потребує спеціальних економічних знань.
Економічна експертиза включає дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності; дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій, дослідження документів фінансово-кредитних операцій. Головними завданнями дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності є: установлення документальної обґрунтованості оформлення операцій з одержання, зберігання, виготовлення, реалізації товарно-матеріальних цінностей, в тому числі грошових, основних засобів, надання послуг; установлення відповідності чинному законодавству відображення в податковому обліку податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість.
Відповідно до ч.1 ст. 81 КАС України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку про те, що для повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин справи і встановлення істини, необхідно призначити судово- економічну експертизу.
Керуючись ст. 81, п. 3 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Призначити судово - економічну експертизу по справі №2а-2222/12/2670 за позовом Державне підприємство матеріально- технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізпостач" з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Солом"янському районі м. Києва про скасування податкових повідомлень рішень.
2. Проведення судово- економічної експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз. Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
3. Направити матеріали справи № 2а-2222/12/2670 до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
4. Поставити експерту наступні питання:
1) Чи підтверджується нормативно та документально висновки Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва, викладені в акті від 20.07.09р. №8483/23-02/19014832 щодо донарахування ДП «Укрзалізничпостач»податку на прибуток в сумі 299 793 682,07грн.?
2) Чи підтверджується нормативно та документально висновки Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва, викладені в акті від 20.07.09р. №8483/23-02/19014832 щодо донарахування ДП «Укрзалізничпостач»податку на додану вартість в сумі 2 593 254,27 грн. за операціями з закупівлі послуг залізничного перевезення металобрухту?
3) Чи підтверджується нормативно та документально висновки Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва, викладені в акті від 20.07.09р. №8483/23-02/19014832 щодо донарахування ДП «Укрзалізничпостач»податку на додану вартість в сумі 239 876 689,73грн. за операціями з придбання пального у ТОВ «НВК «Полюс»?
5. У розпорядження експертів надати матеріали справи №2а-2222/12/2670.
6. Зобов'язати сторін надати в розпорядження експертів на їх вимогу всі документи та інформацію, необхідні для проведення експертизи.
7. Оплату за проведення економічної експертизи покласти на позивача Державне підприємство матеріально- технічного забезпечення залізничного транспорту України "Укрзалізпостач".
8. Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Ухвала набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А. Качур