Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2012 року Справа № 1170/2а-1524/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді -Сагуна А.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді о 09 год. 10 хв. адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до державного підприємства "Кіровоградський ремонтний завод" про стягнення заборгованості у розмірі 87635,62 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (далі по тексту -УПФУ в м. Кіровограді) звернувся до суду з позовом до державного підприємства "Кіровоградський ремонтний завод" (далі по тексту -ДП "Кіровоградський ремонтний завод"), в якому просив стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені у розмірі 87635,62 грн.
Позов обґрунтовано тим, що 13.12.2011 начальником управління винесено рішення №2222, яким стосовно відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 5846,18 грн. та нарахована пеня у розмірі 11651,15 грн.; 15.03.2012 винесено рішення №414, яким відповідачу нарахований штраф у розмірі 20372,40 грн. та пеня у розмірі 49765,89 грн.
Станом на час подачі позову, зазначені кошти несплачені.
Представником відповідача надана до суду довідка, в якій зазначено, що підприємством, за період з 01.01.2012 по 31.03.2012, перераховані кошти на рахунки позивача у розмірі 370 463 грн.
Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.4 ч.5 ст.183-2 КАС України, надійшло заперечення відповідача проти позову, суд вважає необхідним провести розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами у терміни передбачені, зазначеною статтею.
Відповідно до положень Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) та Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21 -5 від 27.09.2010 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 р. за N 994/18289 (далі - Інструкція) на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню та сплаті в установлені строки та в повному обсязі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
У відповідності до поданої заяви ДП "Кіровоградський ремонтний завод" є платником єдиного внеску (а.с.5).
Згідно ч.2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
У відповідності до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для відповідача є календарний місяць.
Згідно з ч.12 ст.9 Закону № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч.6 ст.25 Закону № 2464-VI за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Відповідно до положень статті 12 Закону № 2464-VI завданням Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску, відповідно забезпечує збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, здійснення контролю за додержанням законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску.
Пунктом 7 ст.13 Закону № 2464-VI встановлено, що Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Так, зокрема в п. 1 ч. 1 ст.4 Закону № 2464-VI та п. 2.1 розділу 2 Інструкції встановлено, що підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію їх як підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами є платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Крім того, у відповідності до п.п. 4.1.2 п. 4.1 розділу 4 Інструкції єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати
Відповідно до п.3.1 розділу 3 Інструкції єдиний внесок встановлюється у відсотках від суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Єдиний внесок нараховується незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ч.8 ст.9 Закону № 2464-VI та пп. 4.6.2 п. 4.6 розділу 4 інструкції, платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який він сплачується. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини (а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом), або за результатами звірення платника з територіальним органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, (грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Базовим звітним Періодом є календарний місяць.
13.12.2011 начальником УПФУ в м. Кіровограді прийнято рішення № 2222 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 5846,18 грн., та нарахована пеня у розмірі 11651,15 грн. за період з 21.03.2011 по 01.12.2011. (а.с. 9).
15.03.2012 начальником УПФУ в м. Кіровограді прийнято рішення № 414 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 20372,40 грн., та нарахована пеня у розмірі 49765,89 грн. за період з 21.02.2011 по 06.03.2012. (а.с. 8).
Відповідно до п.п. 2, 6 ч. 1 ст. 11 Закону № 2464-VI, що територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум; за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
Згідно ч. 10. ст. 10 Закону № 2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до п.п. 1,6,7 ст. 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Відповідачем отримані зазначені рішення у встановленому порядку не оскаржені, а тому є чинними (а.с.8,10).
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно положень ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Представником відповідача надано довідка в якій зазначено, що у період з 01.01.2012 по 31.03.2012, відповідачем перераховані кошти на рахунки позивача у розмірі 370 463 грн., проте жодних доказів на підтвердження вказаних обставин до суду не надано. Докази сплати штрафних санкцій та пені нарахованих рішенням №2222 від 13.12.2011; №414 від 15.03.2012, відповідачем не надано.
Натомість представником позивача надані детальні розрахунки фінансових санкцій (а.с. 7,11-15)
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладено та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з державного підприємства "Кіровоградський ремонтний завод", вул. Добровольського, буд. 2, м. Кіровоград, код ЄДРПОУ 07646544, р/р 26003219567200, МФО 351005, АКУБ «Укрсиббанк»на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, вул. 50 років Жовтня, 4, м. Кіровоград, код ЄДРПОУ 20650088 заборгованість по сплаті фінансових санкцій та пені у розмірі 87635 гривень 62 коп. (вісімдесят сім тисяч шістсот тридцять п'ять гривень 62 коп.), з яких
- 78776,64 грн. на рахунок 37192054001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області;
- 2302,38 грн. на рахунок 37198070001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області;
- 309,85 грн. на рахунок 37196072001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області;
- 97,86 грн. на рахунок 37195073001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області;
- 5926,02 грн. на рахунок 37196083001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області;
- 121,70 грн. на рахунок 37195084001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області;
- 101,17 грн. на рахунок 37193086001101, МФО 823016, ГУДКУ у Кіровоградській області.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанову піддати негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі відкладення складання постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, -впродовж десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А.В. Сагун