Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
20.03.2012 р. Справа № 2а-9244/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мороза А.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу
за позовомЦентрального районного центру зайнятості, вул. Нікольська, 68, м. Миколаїв, 54001
доОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54039 про стягнення безпідставно виплаченої допомоги по безробіттю в сумі 4579, 56 грн., В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з позовом до суду про стягнення безпідставно виплаченої допооги по безробіттю в сумі 4579,56 грн.
Сторони в судове засідання не прибули, надали клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що перебуваючи на обліку як безробітна та отримуючи допомогу по безробіттю, відповідач була працевлаштована за трудовим договором і, відповідно, не мала права на отримання допомоги по безробіттю.
6 березня 2012 р. відповідач подала клопотання про визнання позову.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
19.10.2010 року до Центрального районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулася ОСОБА_1. Згідно п. 2 абз. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. N 219 (далі - Порядок), під час проведення реєстрації кожна особа за допомогою працівника центру зайнятості заповнює із застосуванням автоматизованої системи картку особи, що звернулася до центру зайнятості (далі - картка), у якій зазначаються особисті дані особи (прізвище, ім'я та по батькові; зареєстроване місце проживання; число, місяць та рік народження, ідентифікаційний номер), останнє місце роботи або вид діяльності, що визначений ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення", підстава припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або підстава припинення іншого виду діяльності, що підтверджено документально, і засвідчує особистим підписом достовірність внесених до картки даних та ознайомлюється з пам'яткою "Ваші права - Ваші обов'язки".
Згідно вказаної вище норми Порядку, відповідач заповнила картку № НОМЕР_2 (а. с. 28-29).
Відповідно до п. 11 абз. 2, 3 Порядку, державна служба зайнятості здійснює підбір підходящої роботи для громадян відповідно до вимог статті 7 Закону України "Про зайнятість населення". За відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистою заявою з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу, і оформляється наказом центру зайнятості.
Таким чином, з вказаної норми вбачається, що наданню статусу безробітного обов'язково передує реєстрація особи в центрі зайнятості як такої, що шукає роботу. При цьому, центр зайнятості, приймаючи рішення про надання особі статусу безробітного, виходить з тих відомостей, які особа внесла в персональну картку при реєстрації як такої, що шукає роботу.
26.10.2010 року відповідач подала заяву про надання їй статусу безробітного і отримання допомоги по безробіттю (а. с. 30).
Відповідно до ст. ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", того ж дня відповідачу надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, яка виплачувалась у період з січня по липень 2011 року і склала 5379,56 грн., що підтверджується довідкою позивача (а. с. 11).
Під час проведення позивачем розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним встановлено, що відповідач перебувала в трудових відносинах з Управлінням МНС України в Миколаївській області згідно договору № 385 від 14.10.2010 р. (а. с. 14). В результаті розслідування складено акт № 47 від 04.07.2011 р., з яким відповідач ознайомлена 07.07.2011 р. (а. с. 9, 12).
Відповідно до ст. 1 ч. 3 п. б Закону України "Про зайнятість населення", громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, відносяться до зайнятого населення.
З огляду на наведені норми, суд приходить до висновку про те, що відповідач на час перебування на обліку в Центральному районному центрі зайнятості, працювала оператором котельні та відносилася до зайнятого населення.
Згідно п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 р. №357, у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
22.08.2011 р. на адресу відповідача було направлено повідомлення про повернення коштів. ОСОБА_1 частково розпочала повернення боргу на загальну суму 800,00 грн. Таким чином, залишок боргу складає 4579,56 грн.
Таким чином, суд вважає, що відповідачу була безпідставно нарахована та виплачена допомога по безробіттю у сумі 4579,56 грн.
Спори, що виникають із правовідносин щодо виплати допомоги по безробіттю, відповідно до ст. 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 94, 98, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54039, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Центрального районного центру зайнятості м. Миколаєва (вул. Нікольська, 68, м. Миколаїв, 54001, р/р 37175001000436 у ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, ОКПО 20917678) виплачену допомогу по безробіттю в сумі 4579,56 грн.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною та виконується негайно.
Суддя А. О. Мороз