Ухвала суду № 24496559, 31.05.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.05.2012
Номер справи
2а-7400/12/2670
Номер документу
24496559
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

31 травня 2012 року № 2а-7400/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Києві про визнання протиправною та скасування постанови, визнання протиправними дій, рішення та бездіяльності, зобов"язання вчинити певні дії ВСТАНОВИВ:

31 травня 2012 року до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві, в якому просить суд:

1. Поновити (при необхідності) строк для звернення до суду 28.05.2012 р. враховуючи вимоги ч. 6, 9 ст. 103 КАС України та в зв"язку з отриманням 17.05.2012 р. (четвер) конверту (штрих код 0305603152188) від відповідача в якому знаходився супровідний лист від 10.05.2012 р. № 851/1 начальника відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у м. Києві В.І. Кантеміра та постанова державного виконавця відділу ПВР УДВС Головного управління юстиції в м. Києві Бялого М.Г. від 10.05.2012 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу) № 32473150.

2. Витребувати від відповідача завірену копію матеріалів по відмові у відкритті виконавчого провадження № 32473150.

3. Не обмежуватися доводами позовної заяви для правильного вирішення справи.

4. Врахувати і застосувати при розгляді/вирішенні справи верховенства права, правовий акт, який має вищу юридичну силу, вимоги ст. 1, п. 1 ст. 6, ст. 13, ст. 46 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод; ст. 8, ч. 1 ст. 9, ч. 5 ст. 124 Конституції України, ст. 8, ст. 9, 14, ст. 255 КАС України.

5. Визнати протиправною та скасувати постанову управління ДВС Головного управління юстиції у м. Києві за підписом державного виконавця Бялого М.Г. від 10.05.2012 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу) № 32473150.

6. Визнати протиправними дії, рішення та бездіяльність управління ДВС Головного управління юстиції у м. Києві, що проявилося в неналежному розгляді заяви ОСОБА_1 від 23.04.2012 р. при прийняття до примусового виконання виконавчого документу про відкриття виконавчого провадження.

7. Визнати протиправними дії та бездіяльність управління ДВС Головного управління юстиції у м. Києві, що проявилися в винесенні та надісланні ОСОБА_1 постанови від 10.05.2012 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження № 32473150 з порушенням та без дотримання строків передбачених Законом України "Про виконавче провадження".

8. Зобов"язати управління ДВС Головного управління юстиції у м. Києві розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.04.2012 р. про прийняття до примусового виконання та відкриття виконавчого провадження і винесення рішення у відповідності та згідно вимог ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження".

9. Винести постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів ОСОБА_1 у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб"єктів владних повноважень.

10. Відшкодувати судові витрати.

11. Встановити судовий контроль.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з огляду на наступне.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Згідно ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикції адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Частиною 2 ст. 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Частиною 1 ст. 181 КАС України, яка визначає особливості провадження у справах з приводу рішень, бездіяльності державної виконавчої служби, передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушені їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Частиною 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" (в редакції Закону України від 04.11.2010 року № 2677-VI) передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Так, відповідно до змісту адміністративного позову позивач оскаржує рішення, бездіяльність та дії управління ДВС Головного управління юстиції у м. Києві, які останнім було здійснено в ході винесення постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження № 32473150 від 10.05.2012 р. на підставі постанови № 67/03, винесеної Шевченківським районним судом м. Києва - 28.08.2003 р.

З огляду на те, що даний позов стосується порушення прав ОСОБА_1 та враховуючи положення статті 181 КАС України, ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження", даний спір не може розглядатись за правилами адміністративного судочинства, спір підлягає розгляду у суді загальної юрисдикції, в порядку передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись вимогами п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадженні в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому надіслані супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадженні в адміністративній справі.

4. У випадку оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

5. Роз'яснити позивачу про його право на звернення із вказаним позовом до суду загальної юрисдикції, в порядку передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України, а також вказати на те, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України. Ухвала може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.

Суддя Б.В. Санін