ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
21 травня 2012 року № 2а-6844/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шрамко Ю.Т., ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами
ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Києві про визнання дій протиправними, скасування постанов,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, (далі по тексту - позивач), звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м.Києві про визнання протиправними дій, скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 29325711 та постанови про арешт майна боржника та заборони його відчуження від 06.09.2011 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.12.2011 р. позовну заяву було залишено без руху.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.01.2012 р. позовну заяву було повернуто позивачу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.04.2012 р. скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.01.2012 р. про повернення позовної заяви та направлено справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу та чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1, суд встановив, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України виходячи з наступного.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір»від 08 липня 2011 року № 3674-VI (який набрав чинності 01 листопада 2011 року, відповідно до статті 10 Прикінцевих та перехідних положень) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 28,23 грн.
З 06.02.2012 р. було змінено реквізити для зарахування судового збору, а саме: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м.Києва, Код отримувача 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Як вбачається з квитанції № 503/з27 від 26.07.2011 р., доданої до позовної заяви, позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 3,40 грн. за розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до ВДВС Дніпровського РУЮ у м. Києві, що не є належним доказом сплати позивачем судового збору за розгляд даної адміністративної справи Окружним адміністративним судом м. Києва.
Крім того, в порушення вимог ч. 2 ст. 106 КАС України, позивачем не надано докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме: копію заяви позивача (його представника) від 02.12.2011 р. про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, а також відсутні зазначення причин неможливості подання цієї постанови, що унеможливлює встановити чи подано адміністративний позов в межах, встановлених ст. 181 КАС України строків.
Також, в позовній заяві, позивач просить постановити ухвалу про зупинення виконавчого провадження до набрання рішенням в даній справі законої сили.
Суд зазначає, що така вимога позивача є по своїй суті клопотанням про забезпечення адміністративного позову.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за розгляд заяви про забезпечення адміністративного позову складає 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 107,30 грн.
Також суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень. З викладеного вбачається, що особа, повинна подавати як окремий процесуальний документ клопотання про забезпечення адміністративного позову з обгрунтуванням необхідності вжиття таких заходів, яке відповідно до вимог ч.1 ст. 118 КАС України, розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 08 червня 2012 року включно, для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду (вул. К. Каменєва, 8, корп.1, м. Київ, 01601) доказів сплати позивачем судового збору за розгляд даної адміністративної справи у розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір»за наступними реквізитами: Отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м.Києва, Код отримувача 38004897, Рахунок отримувача - 31218206784007, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, Код банку отримувача - 820019, Код класифікації доходів бюджету - 22030001., а також копії заяви позивача (його представника) від 02.12.2011 р. про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, або зазначити причини неможливості подання цієї заяви (для суду та, відповідно, для відповідача), клопотання про забезпечення адміністративного позову з обгрунтуванням необхідності вжиття таких заходів та, у разі подання клопотання, доказів сплати позивачем судового збору за розгляд клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у розмірах та за реквізитами, вказаних у цій ухвалі.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Ю.Т. Шрамко