ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2012 року Справа № 2а/2370/1185/2012
15 год. 25 хв.м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гаврилюка В. О.,
секретар судового засідання -Білоус А. М.,
за участю представників:
позивача -Власенко В. В.,
відповідача -не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у місті Черкасах Черкаської області Державної податкової служби до приватного підприємства "ЛАБ" про стягнення податкового боргу,
встановив:
Державна податкова інспекція у місті Черкасах Черкаської області Державної податкової служби подала позов, в якому просить стягнути кошти з приватного підприємства "ЛАБ " з рахунків в банках, обслуговуючих такого платника, через державну податкову інспекцію у місті Черкаси податковий борг в розмірі 76 398 грн. 71 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив розглянути справу без його участі на підставі наданих документів.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Приватне підприємство "ЛАБ", як суб'єкт господарювання -юридична особа, ідентифікаційний код 35274499, зареєстрований 13.07.2007р. та згідно довідки перебуває на обліку як платник податку на додану вартість в державній податковій інспекції у місті Черкаси, зареєстрований 16.07.2007 року платником податку на додану вартість.
1 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, ст. 44 Господарського кодексу України, ст. 16 Податкового кодексу України, відповідач як платник податків і зборів зобов'язаний самостійно сплачувати суми податкових зобов'язань, визначених податковими деклараціями, розрахунками та податковими повідомленнями-рішеннями.
Підпункт 14.1.156 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначає податкове зобов'язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Так, згідно абз. 1 п. 57.1 статті 57 розділу II Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (п. 50.1 статті 50 Податкового кодексу України).
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як свідчать матеріали справи, відповідач має непогашений податковий борг в розмірі 76 398 грн. 71 коп., що складається з:
1) податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 42 764 грн. 46 коп. а саме:
- нараховано платіж самостійно за квартал, декларація № 9010925270 від 09.11.2011р., термін сплати 19.11.2011р., у сумі -42 163 грн.,
- нараховано платіж самостійно згідно уточнюючого звіту № 9011891730 від 29.11.2011р., термін сплати 29.11.2011р., у сумі -20 858грн.;
- зменшено платіж самостійно за квартал, уточнюючий документ № 9011937726 від 02.12.2011р., термін сплати 02.12.2011 р., у сумі -(- 20 858 грн.);
2) по податку на додану вартість в розмірі 33 634 грн. 25 коп., а саме:
- акт перевірки № 6728/15-2 від 16.11.2011р. про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якого нараховані штрафні санкції за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 20.10.2011р., в наслідок чого було винесене податкове повідомлення-рішення № 0012331502 від 16.11.2011р., у сумі 1 020 грн.;
- акт перевірки № 6417/15-2 від 27.10.2011р. про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якого нараховані штрафні санкції за відсутність розрахунку по уточнюючому документу за квітень 2011р. № 9008336986 від 07.10.2011р., в наслідок чого було винесене податкове повідомлення-рішення № 0012731502 від 29.11.2011р., у сумі -1 071 грн. 25 коп.;
- акт перевірки № 6420/15-2 від 28.10.2011р. про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якого нараховані штрафні санкції за відсутність нарахування штрафних санкцій по уточнюючому розрахунку за червень 2011р. № 9008336970 від 07.10.2011р., в наслідок чого було винесене податкове повідомлення-рішення № 0012741502 від 29.11.2011р., у сумі -2 029 грн. 50 коп.;
- акт перевірки № 6434/15-2 від 31.10.2011р. про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якого нараховані штрафні санкції за заниження або завищення суми податкових зобов'язань заявлених у податкових деклараціях, в наслідок чого було винесене податкове повідомлення-рішення № 0012751502 від 29.11.2011р., у сумі -28 493 грн. 50 коп.;
- акт перевірки № 7339/15-2 від 05.12.2011р. про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість, на підставі якої нараховані штрафні санкції за неподання податкової звітності з податку на додану вартість, з граничним строком подання 21.11.2011р., в наслідок чого було винесене податкове повідомлення -рішення № 0013671502 від 06.12.2011р., у сумі -1 020 грн.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно пункту 59.3 вказаної статті податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Пунктом 59.4 зазначеної статті передбачено, що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.5 зазначеної статті передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пункт 95.2 вказаної статті передбачає, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання позивачем сформована вимога про сплату боргу № 1411 від 06.06.2011р., яка одержана відповідачем 09.07.2011р. про що свідчить відповідне поштове повідомлення про вручення.
Згідно пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 11, 14, 70, 71, 94, 159 -163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих приватне підприємство "ЛАБ" (18024 м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24/1, кв. 93, ідентифікаційний код 35274499) в дохід бюджету через державну податкову інспекцію у місті Черкасах Черкаської області Державної податкової служби (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код 34503595) кошти на суму податкового боргу в розмірі 76 398 (сімдесят шість тисяч триста дев'яносто вісім) грн.71 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.О. Гаврилюк