Постанова № 24493947, 11.04.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.04.2012
Номер справи
2а-172/12/0970
Номер документу
24493947
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" квітня 2012 р. Справа № 2a-172/12/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Біньковської Н.В.

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 3400,00 грн.

Позов мотивовано тим, що 08.06.2011 року та 27.07.2011 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Київській області та працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області відповідно виявлено порушення відповідачем під час надання послуг з перевезення пасажирів вимог положень статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Зазначені порушення зафіксовані в актах за № 007443 від 08.06.2011 року та за № 022886 від 27.07.2011 року. За наслідками розгляду вказаних актів, 12.07.2011 року винесено постанову за № 124307 та 01.09.2011 року постанову за № 124398 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень за кожне з вчинених правопорушень. У передбачений строк сума застосованих фінансових санкцій в загальному розмірі 3400,00 гривень відповідачем добровільно не сплачена.

25.01.2012 року судом відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із інформацією про процесуальні права та обов'язки направлено відповідачу за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову.

26.03.2012 року на адресу суду повернулося поштове відправлення, з надісланою судом ухвалою про відкриття скороченого провадження та інформацією про процесуальні права та обов'язки, з відміткою центру поштового зв'язку "за зазначеною адресою не проживає".

Враховуючи положення частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з поверненням поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином про порядок і строк подання заперечення проти позову та наслідки неподання такого заперечення.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав

Судом встановлено, що згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 29.03.2007 року зареєстрована Калуською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області як фізична особа-підприємець (а.с.6-7).

Під час проведення перевірки 08.06.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Київській області виявлено та задокументовано в акті за № 007443 (а.с.8) факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів без наявності ліцензійної картки, дорожнього листа, тимчасового реєстраційного талона на ОСОБА_1, договору із замовником транспортних послуг, документів про оплату транспортних послуг, що є порушенням вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Відповідно пункту 25 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт призначений на 12.07.2011 року. Відповідач про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить підпис ОСОБА_1 на даному запрошенні (а.с.9).

Позивачем, у відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за виявлене порушення винесено постанову за № 124307 від 12.07.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень (а.с.10), яка направлена ОСОБА_1 рекомендованим листом із повідомленням відповідно до супровідного листа за № 09-3-20/3519 від 14.07.2011 року. Згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення відповідач отримав постанову 19.07.2011 року (а.с.11), однак ним фінансові санкції не сплачено.

27.07.2011 року під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області виявлено та задокументовано в акті за № 022886 (а.с.12) факт надання відповідачем послуг з перевезення пасажирів без наявності ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, документів про оплату транспортних послуг, полісу обов'язкового особистого страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті, що є порушенням вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт".

На виконання вимог пункту 25 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт призначений на 01.09.2011 року. Відповідач про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить підпис ОСОБА_1 на даному запрошенні (а.с.13).

Позивачем, у відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за виявлене порушення винесено постанову за № 124398 від 01.09.2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень (а.с.14), яка направлена ОСОБА_1 рекомендованим листом із повідомленням відповідно до супровідного листа за № 09-3-20/4253 від 01.09.2011 року. Постанова отримана ОСОБА_1 03.09.2011 року, що підтверджується підписом відповідача на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.15), однак ним фінансові санкції не сплачено.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України "Про автомобільний транспорт".

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Стаття 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Відповідно до зазначеної статті в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, документами для нерегулярних пасажирських перевезень є:

для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до абацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України визначено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена.

Суд зазначає, що при здійсненні нерегулярних пасажирських перевезень, наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Доказів сплати фінансових санкцій відповідачем суду не подано.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід державного бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій в загальному розмірі 3400,00 гривень за постановами про застосування фінансових санкцій за № 124307 від 12.07.2011 року та за № 124398 від 01.09.2011 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Відповідно частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.

Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача - 20568100 з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції в с умі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок за постановами про застосування фінансових санкцій за № 124307 від 12.07.2011 року та за № 124398 від 01.09.2011 року.

Постанову звернути до негайного виконання.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 та частини 8 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Біньковська Н.В.