ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2011 року Справа № 2а-0870/9894/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя
до: Повного товариства «Хохлов А.С. і Компанія «Кеш-Ломбард»
про: стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 1530 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Повного товариства «Хохлов А.С. і Компанія «Кеш-Ломбард» про стягнення податкового боргу у розмірі 1530 грн.
Ухвалою суду від 04.11.2011 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу строк для подання до суду заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову.
До суду повернувся конверт з відміткою посадової особи поштового відділення «за закінченням строку зберігання».
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Станом на 01.11.2011 відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 1530 грн., а саме: з податку на прибуток - 340 грн., з комунального податку - 1190 грн.
Судом встановлено, що податковий борг з податку на прибуток виник на підставі наступної фахівцями ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя 11.11.2009 проведена перевірка ПТ «Хохлов А.С. і компанія «Кеш-Ломбард» з питань подання податкової звітності з податку на прибуток та комунального податку (акт перевірки № 851/15/32269245).
Перевіркою встановлено, що ПТ «Хохлов А.С. і компанія «Кеш-Ломбард» порушено вимоги пп.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181, п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (в редакції Закону України від 22.05.1997 №283/97-ВР), а саме - не надано податкову звітність з податку на прибуток.
На підставі акта перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.12.2009 № 0010741501/0, яким згідно пп.4.2.2 п.4.2 ст.4. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181, п.п. 17.1.1. п. 1.7.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 340 грн., в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 340 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Отже, борг з податку на прибуток складає 340 грн.
Податковий борг з комунального податку виник на підставі наступного: фахівцями ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя 11.11.2009 проведена перевірка ПТ «Хохлов А.С. і компанія «Кеш-Ломбард» з питань подання податкової звітності з податку на прибуток та комунального податку (акт перевірки № 851/15/32269245).
Перевіркою встановлено, що ПТ «Хохлов А.С. і компанія «Кеш-Ломбард» порушено вимоги пп.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181, а саме - не надано податкову звітність з комунального податку.
На підставі акта перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 11.12.2009 № 0010751501/0, яким згідно пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181, п.п.17.1.1. пп.7.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 1190 грн., в т.ч. 0 грн. - основний платіж, 1190 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Отже, борг з комунального податку складає 1190 грн.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
У зазначені строки податкові зобов'язання не сплачені, а тому у відповідності до пп. 59.1 ст. 59 Кодексу визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, нарахування пені проводиться в автоматичному режимі органами державної податкової служби, при цьому таке нарахування розпочинаються від дня граничного строку сплати зобов'язання та закінчується днем погашення зобов'язання.
Відповідно до п.п.4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону 2181 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання.
Пункт 5.1 статі 5 Закону 2181 зазначає, що податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону 2181 податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку , але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п 1.11 ст. 1 Закону 2181 податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п.п.5.3.1 п 5.3 статі 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону для подання податкової декларації.
Згідно п. 5.4 Закону 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 49.16 ст. 49 Податкового Кодексу України встановлено, що ...платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання , самостійно визначене ним у податковій декларації, протягом строків , установлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Сума податкового боргу відповідачем не оскаржувалась.
Відповідно до п.п. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового Кодексу, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків,яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків.
Згідно ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000, яким на той період регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів), платнику податків була направлена податкова вимога № 1/8 від 11.01.2010 та друга податкова вимога №2/606 від 20.05.2010.
Податкові вимоги було направлено боржнику на підставі Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до Податкового кодексу та керуючись ст. 104-107, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з рахунків платника податків Повного товариства «Хохлов А.С. і Компанія «Кеш-Ломбард» податковий борг у сумі - 1530 грн. (тисяча п'ятсот тридцять гривень), а саме:
податковий борг по податку на прибуток у сумі 340 грн. (триста сорок гривень) на р/р 31116009700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк - ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
податковий борг з комунального податку у сумі - 1190 грн. (тисяча сто дев'яносто гривень) на р/р 33210828700007, код платежу 16010200, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк - ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
3.Звернути постанову суду до негайного виконання, відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.В. Конишева