ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 року Справа № 0870/2845/12
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Шари І.В.
при секретарі судового засідання Тарасенко В.І.
за участю представників
позивача - не з'явився
відповідача - не з'явився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конка - Оріхів», м. Запоріжжя про стягнення суми фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області (далі - РУД САТ ДПА в Запорізькій області, позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Конка-Оріхів» (далі - ТОВ «Конка-Оріхів», відповідач) про стягнення суми фінансових санкцій у розмірі 1 009,50 грн.
Позивач обґрунтовує вимоги ст. ст. 11, 11-1, 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №481/95-ВР) та зазначає, що проведеною перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог ст.ст. 11,11-1 Закону №481/95-ВР, а саме: роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, відповідальність за які передбачена статтею 17 зазначеного Закону. До нього були застосовані штрафні санкції, які до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачені.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте 19.04.2012 надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, письмові заперечення на позов не направив, про причини неявки суду не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення з підписом уповноваженої особи відповідача.
За таких обставин та керуючись приписами ч.4 ст.128, ч.4 ст.122 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сторін за наявними матеріалами справи.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
ТОВ «Конка - Оріхів» зареєстровано, як юридична особа та включено до Єдиного державного реєстру за номером 1 091 102 0000 000328, про що свідчить виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серії ААБ № 217493.
Відповідно до ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №466073 від 11.11.2011 та ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами серії АГ №466652 від 11.11.2011, виданих Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області відповідач здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами в магазині, що знаходиться за адресою: вул. Ломоносова, 323, м. Мелітополь, Запорізька область.
17.01.2012 працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в Запорізькій області на підставі направлень від 17.01.2012 №32-328/32 та №32-328/31 було проведено перевірку магазину, який знаходиться за адресою: вул. Ломоносова, 323, м. Мелітополь, Запорізька область, з питань дотримання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за результатами якої складено акт від 17.01.2012 №17/321/34119990.
Перевіркою встановлено факт реалізації сигарет «Вінстон» за ціною 10,90 грн., яка є вищою за встановлену максимальну роздрібну ціну (максимальна роздрібна ціна, яка нанесена на пачку становить 10,00 грн.), а від так відповідачем було порушено вимоги ст.ст.11,11-1 Закону №481/95-ВР до останнього було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу, передбаченого ст.17 зазначеного Закону, а саме за роздрібну торгівлю тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів застосовано штраф в розмірі 1 009,50 грн. (100% вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 грн.). Відповідно до акту зняття залишків тютюнових виробів у відповідача знаходилось тютюнових виробів на загальну суму 1 009,50 грн.
З урахуванням виявлених порушень та на підставі матеріалів перевірки позивачем винесено рішення від 25.01.2012 №080039 про застосування фінансових санкцій до відповідача у вигляді штрафу в розмірі 1 009,50 грн. Указане рішення 25.01.2012 було вручено під підпис бухгалтеру ТОВ «Конка-Оріхів» ОСОБА_2
У судовому чи адміністративному порядку рішення відповідачем не оскаржувалось, проте сума фінансових санкцій у встановлений законодавством строк в добровільному порядку не сплачена.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом №481/95-ВР.
Частинами 1,2 ст. 11-1 Закону №418/95-ВР визначено, що встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.
Відповідно до абз. 13 ч.2 ст.17 Закону № 418/95-ВР у випадку роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 % вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 грн. Із матеріалів справи вбачається, що проведеною перевіркою встановлено факт реалізації сигарет «Вінстон» за ціною 10,90 грн., яка є вищою за встановлену максимальну роздрібну ціну (максимальна роздрібна ціна, яка нанесена на пачку становить 10,00 грн.)
Зі змісту додатку до акту перевірки від 17.01.2012 №17/321/34119990 - акту зняття залишків тютюнової продукції станом на 17.01.2012 вбачається, що загальна вартість наявних тютюнових виробів у відповідача становить 1009,50 грн., а тому позивачем правомірно застосовано до відповідача встановлений розмір штрафних санкцій у сумі 1009,50 грн.
Відповідно до абзац 13,14 ч. 2, ч. 4, ч. 5 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень; рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України; у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Механізм застосування зазначених вище фінансових санкцій визначений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», який затверджений Постановою КМУ від 02.06.2003 №790 (далі - Порядок).
Пунктом 6 вказаного Порядку передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених п.2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Пунктом 10 Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
До теперішнього часу сума заборгованості зі штрафних санкцій в добровільному порядку в розмірі 1 009,50 грн. відповідачем не сплачена.
Згідно із вимогами ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Аналізуючи вище викладене, суд вважає, що позивачем правомірно та у відповідності із приписами чинного законодавства прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 21.01.2012 №080039. Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2. 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Конка - Оріхів» (вул. Вержбицького 24, м. Оріхів, Запорізька область; код ЄДРПОУ 34119990) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 1 009,50 (одна тисяча дев'ять гривень п'ятдесят копійок) грн., яку перерахувати на р/р №31117106700211, одержувач Державний бюджет Оріхівського району Запорізької області, код бюджетної класифікації № 21081100, УДКСУ у Оріхівському районі Запорізькій області, МФО №813015, код ЄДРПОУ 38025629.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) І.В. Шара